Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Tohle jméno znají po celém světě a hned ve 25 zemích je dokonce mezi nejpopulárnějšími a nejčastěji dávanými dívčími jmény.

Nejoblíbenější jméno pro holčičky? Vládne 25 zemím a boduje i v Česku

Díte v posteli
zdroj: Thinkstockphotos Díte v posteli
aktualizováno 23.09.2017, 00:22 | 23.09.2017, 00:22 | doma.cz

Tohle jméno znají po celém světě a hned ve 25 zemích je dokonce mezi nejpopulárnějšími a nejčastěji dávanými dívčími jmény.

Proč je tak populární? Možná proto, že je to tradiční a nadčasové jméno, je snadno vyslovitelné, dá se zdrobnit pro malou holčičku, ale nezní nepatřičně v dospělosti.

 

I když se seznamy populárních a nejčastěji novorozencům dávaných jmen stále proměňuje, toto jméno si v něm drží své pevné místo v předních pozicích. V devíti zemích, včetně Mexika, Ruska, Chile, Estonska a Slovenska, si dokonce drží přední příčku.

 

O jaké jméno se tedy jedná? Možná budete překvapeni, ale je to Sofie. Jméno řeckého původu pochází od slova „sofia“, tedy moudrost. Jeho nositelky jsou prý nejen moudré, ale podle numerologického výkladu jména mají i umělecké sklony. Sofiím numerologové připisují laskavou a sympatickou osobnost, oblíbenou v kolektivu, kreativní, rodinně zaměřenou.

 


Nejznámější nositelkou tohoto jména je bezesporu Sophia Loren. Ale možná jí už někde roste budoucí konkurence.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Praštěná jména dětí celebrit
TEST: Hádejte jména slavných českých miminek
Také penisy mají svá jména


I v Česku je toto jméno na vzestupu, momentálně si drží pátou pozici za Eliškou, Terezkou, Annou a Adélkou. Začalo se objevovat hojněji až v devadesátých letech a od roku 2011 se každý rok v ČR narodí více jak tisícovka děvčátek, kterým rodiče vybrali právě jméno Sofie, eventuálně Sofia nebo Sophia.

 

Také český ekvivalent jména, Žofie, je znovu na vzestupu. Jméno bylo velmi populární zejména v první polovině minulého stolení, po válce se ale dávalo spíše ojediněle. Po roce 2000 se ale pro toto jméno rozhodují každoročně desítky rodičů.

 
2 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Lil 13:06 25.02.2019
Sophie Diana a dal......
Marcela 09:11 28.09.2017
Já myslela žě to bude Marie nebo Anna