Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Karla a Mára z Ulice si užívají příjemných chvilek a práce na miminku je pro ně spíše radost. Společného potomka by se nejraději dočkali co nejdříve a neváhají tomu jít naproti. Co by mohlo jejich snažení podpořit a urychlit?

Nejznámější babské rady, které byste měly vyzkoušet, když se snažíte otěhotnět

Seriál Ulice: Čeho se obává Mára?
zdroj: TV Nova Seriál Ulice: Čeho se obává Mára?
aktualizováno 10.12.2018, 16:13 | 10.12.2018, 16:13 | doma.cz

Karla a Mára z Ulice si užívají příjemných chvilek a práce na miminku je pro ně spíše radost. Společného potomka by se nejraději dočkali co nejdříve a neváhají tomu jít naproti. Co by mohlo jejich snažení podpořit a urychlit?

Pečlivě nastudovaný menstruační cyklus, kontrola plodných dnů a pravidelné milování jsou samozřejmostí, které dodržuje každá žena snažící se o miminko. Někdy to ale nestačí. V takovém případě pak kromě návštěvy lékaře mnohdy přijdou na řadu i obyčejné babské rady, které někdy překvapí a zaberou i tam, kde moderní technologie nefungují. Nedá se na ně spoléhat, ale i když nezaberou, rozhodně neublíží. Které jsou ty nejznámější?

 

1. Zdravá výživa a pohyb


Chabá imunita, nezdravý životní styl, alkohol, kouření a obezita patří mezi nejčastější sabotéry otěhotnění. V tomto období byste ne svou stravu měly dbát dvojnásobně. Zdravé tělo matky je logicky základem pro přirozené početí a zdravý vývoj plodu. Zaměřte se na dostatečný příjem minerálů a vitamínů a zařaďte do jídelníčku více ovoce a zeleniny. Vypusťte alkohol a kouření a snažte se vyhýbat zakouřeným prostorům. Dopřejte si pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu. Úplně postačí třeba dlouhé procházky přírodou.

 

Těhotná a alkohol
(Foto: Getty Images)


Říká se, že dobrým pomocníkem můžou být i bylinky. Mezi ty, které údajně prospívají početí, patří kontryhel, maliník, kotvičník nebo dokonce i meduňka, heřmánek a šalvěj.

 

2. Žádný stres a tlačení na pilu


Zní to jako banalita, ale mysl je velká čarodějka a psychická pohoda je pro úspěšné početí klíčová. Stresové hormony jsou tak mocné, že dokážou ovlivnit pohyblivost vejcovodů a prokrvení dělohy. Asi už jste si všimly, že ženy, které o otěhotnění vůbec nestojí, jsou v očekávání po jedné akci a ty, které se už několik let zoufale snaží a dělají pro to všechno, ne a ne otěhotnět. Stresovat a nutit k milování na povel byste neměly ani své partnery. Stres má vliv také na pohyblivost spermií.

 

Seriál Ulice: Karla a Mára spolu prožijí romantickou noc
(Foto: TV Nova)


Své o tom ví i Mára z Ulice, který se obává, aby se Karla v práci nepředřela a snaží se ji chránit před stresovými situacemi a náročným pracovním tempem.


3. Dostatek spánku


Dostatek spánku souvisí se zdravým životním stylem. Aby se otěhotnění zdařilo, potřebujete být odpočinuté a v dobré kondici, což bez kvalitního spánku nepůjde. Míra dobrého odpočinku má vliv také na vaši psychickou pohodu, která je, jak bylo zmíněno, velmi důležitá.


4. Vhodná poloha


Usnadněte cestu spermií za vajíčkem a zvolte takovou polohu, která celému procesu prospívá. Zajistěte lepší sklon těla pomocí polštáře, který si během milování vložte pod hýždě.

 

sex v těhotenství - 1
(Foto: Getty Images)


5. Pozor na lubrikanty


Pohyblivosti spermií nejlépe prospívá přirozené vaginální prostředí, které některé lubrikační gely narušují. Pokud to bez nich nejde, poohlédněte se po těch, které jsou vyvinuty přímo pro období snažení se o dítě.

 

ČTĚTE TAKÉ:

PORADNA: Mám zkoušet otěhotnět každý den?

Problémy s otěhotněním? Vezměte na pomoc léčivé krystaly

Chcete otěhotnět? Nejlepší byliny pro plodnost a početí


6. Ženský orgasmus prospívá pohyblivosti spermií


Nejen mužský, ale i ženský orgasmus může prospět zdárnému otěhotnění. Při orgasmu dochází ke stahování dělohy a poševních svalů, díky čemuž se spermie lépe nasávají do dělohy.


Co při snaze o miminko zafungovalo vám? Podělte se s námi o vaše zkušenosti!

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře