Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Žena náhodou viděla matku, která se s dcerou fotila na Instagram a pochopila, jakou cenu za to malá holčička platí.

Nepřijdete si kvůli dokonalým matkám z Instagramu dost dobré? Tento příběh vás přesvědčí o opaku

matka a dcera
zdroj: Getty Images matka a dcera
aktualizováno 28.09.2019, 00:00 | 28.09.2019, 00:00 | doma.cz

Žena náhodou viděla matku, která se s dcerou fotila na Instagram a pochopila, jakou cenu za to malá holčička platí.

Čím přitažlivější fotky vašich přátel, kolegů nebo slavných osobností na sociálních sítích vidíte, tím jste se svým vzhledem a životem nespokojenější. Tyto fotografie však nemají nic společného se skutečným životem. Například mnoho lidí si jen pronajme auto k tomu, aby mohli prezentovat svůj „úspěšný život“. Některé ženy si dokonce samy koupí květiny, které na Instagramu ukazují jako „dárek od přítele“. Nejsmutnějším příkladem jsou ale vztahy s dětmi, které lidé na sociálních sítích ukazují jinak, než jak je v realitě žijí.


Američanka Jen Flint, matka šesti dětí, poznala smutnou skutečnost, který stojí za dokonalou fotkou jedné matky a dcery na Instagramu. Sdílela ho s ostatními proto, aby se měli rádi takoví, jací jsou a nesrovnávali se s ostatními.

 

Jen Flint
(Foto: facebook)


Jen Flint byla zrovna u bazénu, kam zavítala také mladá maminka s dítětem, oblečená v dokonale padnoucích plavkách. Měla vyčesané vlasy svázané ve velmi pěkném šátku. Prvních pár minut, co ji Jen po jejím příchodu pozorovala, se maminka velmi hlasitě po telefonu vybavovala se svým přítelem. Její dcera zatím čekala, až bude moci jít do bazénu.

 

matka a dcera
(Foto: Getty Images)


Po dokončení hovoru žena začala na ručník vytahovat různé hračky a opalovací krémy. Pak hledala správný úhel a světlo pro to, aby se mohla vyfotit. Její dcera už chtěla jít do vody, ale matka jí vybídla k tomu, aby ještě počkala, chtěla si totiž udělat pár selfie. Fotila se s dcerou před bazénem, pak skočila do bazénu a udělala si fotku z něj, po několika minutách vylezla a opět se ještě párkrát vyfotila před ním. Malé dítě se nacvičeně usmívalo tak, jako by to dělalo už milionkrát. Až pak mu bylo dovoleno jít si hrát.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Chcete být dokonalou mámou? Tohle musíte udělat pro svou dospívající dceru
Kavárna jim zkrachovala, našli ale nové poslání. Proč tato pětičlenná rodina cestuje po Evropě?
Žena si myslela, že je těhotná. V břiše jí ale rostlo něco úplně jiného!


Holčička chvíli plavala, zatímco matka opět volala svému příteli, aby s ním začala další konverzaci. Po chvíli jí dcera zdvořile poprosila, jestli by za ní matka nepřišla do vody. Žena to ale ignorovala a byla na telefonu i poté, co se jí dcera už počtvrté zeptala, jestli si s ní půjde hrát. Vždycky zůstala bez odpovědi.

 

matka a dcera
(Foto: Getty Images)


Po dalších deseti minutách žena odložila telefon, uklidila hračky, se kterými si její dcera nehrála a opalovací krém, který nepoužila. Pak vzala i dítě a opustila s ním prostor kolem bazénu.


Jen Flint ještě dlouho přemýšlela o tom, co viděla. Bylo jí jasné, že žena své krásné fotografie bude sdílet na sociálních sítích s popiskem: Vodní hrátky s mojí holčičkou a hashtagem #rodina.


Představovala si, jak se jinde nacházejí úplně odlišné matky. Doma mají kvůli hračkám nepořádek, vlasy si nestihly ani učesat a na tričko jim ukáplo trochu arašídového másla. Určitě jsou unavené, protože celé dny vaří, snaží se uklízet, hrát si s dětmi a starat se o ně. Večer, když budou mít chvíli čas, se podívají na sociální sítě a porovnají se s ženami, jako byla matka od bazénu. A budou si připadat, že nejsou dost dobré!

 

matka
(Foto: Getty Images)


Nejsou totiž upravené, nevypadají odpočinutě, neuměly si najít čas, aby si koupily takhle hezké plavky. Dokonce během dne ani nestíhají zkusit si takovou fotku vůbec udělat. Budou si kvůli tomu myslet, že selhaly. Přitom v očích svých dětí jsou určitě lepšími matkou než ta dokonalá žena od bazénu. Na sociálních sítích se nacházejí fotky, které neukazují celou pravdu a musíme si domyslet i věci, které na nich nejsou. To, co tam vidíme, není skutečné.


Když občas vidíte fotky krásně uklizených bytů a načesaných matek, uvědomte si, že jde jen o okamžik. Jedná se o nejlepší chvilku z celého dne, která ale netrvá věčně. Už za pár minut po pořízení fotky se v takovém domě určitě udělal nepořádek. Jen Flint nabádá všechny ženy, které zrovna nestihly vytřít nebo vyměnit si špinavou halenku, aby se nikdy nesrovnávaly. To, že něco nestíhají a nejsou tak perfektní, je podle ní důkazem toho, že všechno dělají správně.
 

matka a dcera
(Foto: Getty Images)

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře