Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Máte pocit, že stále nestíháte a potřebovali byste alespoň jednu hodinu denně navíc?

Neustále nestíháte? Tohle jsou NEJVĚTŠÍ ŽROUTI VAŠEHO ČASU

Biologické hodiny
zdroj: Thinkstockphotos Biologické hodiny
aktualizováno 11.03.2018, 00:32 | 11.03.2018, 00:32 | / Doma.cz/Škola pro ženy.cz

Máte pocit, že stále nestíháte a potřebovali byste alespoň jednu hodinu denně navíc?

Žrout # 1 – Nedostatek spánku

 

Možná to zní paradoxně, protože méně spánku přece znamená více bdělého času. Háček je v tom, že když málo spíte, dříve či později vám přes den dojde energie a když jste unavení, nejste tak efektivní. Navíc vás práce ani tak netěší a navíc, s kreativitou jste na bodu mrazu. "S mým klienty často řeším jejich spánkový režim, který není pravidelný a má obrovský vliv na jejich energetickou kapacitu. Naučte se chodit spát a vstávat pravidelně ve stejný čas a dopřávejte si denně alespoň 7 hodin spánku. Nezapomeňte si také pro spaní vytvořit příjemné podmínky, ložnice by měla být vždy vyvětraná, matrace i polštář kvalitní. V tomto ohledu se nevyplatí šetřit!" doporučuje koučka Lenka Černá, zakladatelka Školy pro Ženy.


Žrout # 2 – Emailová schránka

 

"Dlouhou dobu byla kontrola emailové schránky jednou z prvních činností, kterou jsem ráno dělala. Poté jsem si koupila nový telefon a sem už jsem si emailového klienta nenainstalovala. Od toho dne se moje rána i celkový pracovní čas radikálně změnily," doporočuje další trik koučka.

 

Emailovou schránku kontrolujte maximálně 2x denně a vždy ji zavřete, emaily si čtěte spíše odpoledne a navečer. Dopoledne se věnujte všemu složitému a strategickému, protože mysl je svěží. "Troufám si tvrdit, že jsme někdy na emailech až závislí a máme strach, že nám něcou uteče. Tak vám dnes píšu objevnou větu – neuteče!," radí koučka.

 


Žrout # 3 – Sociální média

 

Sice víte, co dělají každý den všichni vaši kamarádi, ale stále nemáte rozjetý nový projekt.Vzpomínáte si ještě, jak vlastně vypadal svět bez Facebooku a kolik času jsme my lidé díky tomu měli?

 

"Mám sociální sítě ráda, ale vím, že jsou obrovským žroutem mého drahocenného času. Takže zde aplikuji stejný přístup jako u emailové schránky. Zavítám sem maximálně 2x denně a rozhodně je nemám dostupné na svém mobilním telefonu. A když chci vědět, jak se někdo z mých přátel má? Jdu s ním na skleničku vína nebo mu prostě zavolám," doporučuje odbornice.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Za únavou se může skrývat alergie
Jarní únava se vás stále drží? Možná vám ve skutečnosti chybí důležité minerály
5 situací, kdy se nemusíte cítit PROVINILE, když vynecháte cvičení


Žrout # 4 – Televize

 

Na televizi si každý z nás vytváří určitou závislost, protože u dívání se na ní naše mysl odpočívá a nemusí samostatně přemýšlet. Je ale neuvěřitelné, jak rychle u sledování televize běží čas. A upřímně, je to dobrá investice? Pokud máte své oblíbené pořady, klidně se na ně koukněte. Ale přesně si stanovte, kdy televizi vypnete.


Žrout # 5 – Duchaprázní lidé

 

Nemusí to být hned energetičtí upíři ani otravní kolegové. Jsou to prostě jen povrchní lidé a čas strávený s nimi a společné debaty vás mentálně nenaplňují. Jsou to lidé, kteří vám vůbec nic nedávají a spíše ubírají. Energii i čas.

 

"Já osobně nejsem příznivcem toho, že musím mít stovky přátel a být pořád někde mezi lidmi. Stačí mi pár dobrých, se kterými se posouvám dále a přinášejí mi do života hezké. Zbývající čas raději investuji sama do sebe, své milované práce nebo blízké rodiny," doporočuje koučka.

 

A jak hospodaříte s časem vy?

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

lenka laskavá 11:24 19.03.2018
Tak hlavně na škole je to naprosto šílený. využívám hodně https://vsprace.cz/seminarni-prace nebo http://bakalarky-diplomky.cz/ a můžu to doporučit. Pokud člověk nemá čas tak prostě není nic jiného naplat...