Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Vlastimil Pešek z Ulice nemá se svou sestrou Marií zrovna ideální vtah. Příčinou je tragédie, která se udála před pětačtyřiceti lety, kterou má Marie bratrovi tendenci vyčítat. Kvůli nevyřešenému konfliktu ztratili několik let společného času. Nyn...

Nevyřešené konflikty v rodině: Jak prolomit ledy a zase se udobřit?

Seriál Ulice: Marie, Vlastimil Pešek a Amálie společně na rybách - 25
zdroj: TV Nova Seriál Ulice: Marie, Vlastimil Pešek a Amálie společně na rybách - 25
aktualizováno 23.10.2018, 00:00 | 23.10.2018, 00:00 | Tereza Majzlíková

Vlastimil Pešek z Ulice nemá se svou sestrou Marií zrovna ideální vtah. Příčinou je tragédie, která se udála před pětačtyřiceti lety, kterou má Marie bratrovi tendenci vyčítat. Kvůli nevyřešenému konfliktu ztratili několik let společného času. Nyní se Marie Vlastimilovi opět vrátila do života a snaží se s bratrem sblížit. Máte také podobný zádrhel ve vztahu s některým členem rodiny? Jak znovu prolomit ledy a napravit tak pochroumané vztahy?

Rodinu si člověk nevybírá. Jelikož jsou její členové nejdůležitějšími lidmi v našem životě, kteří nás významně ovlivňují ve všem, co děláme, je záhodno s nimi udržovat dobré vztahy. Není to vždy jednoduchý úkol. Díky generačním, osobnostním a názorovým rozdílům vznikají v různých rodinách rozdílné konflikty, které je nutné podchytit včas, aby se zbytečně neprotáhly na několik let. Co je potřeba si uvědomit?

 

1. Ego stranou


Máme svou pravdu, nechceme ustoupit, nechceme uznat chybu, je nám zatěžko se omluvit, nelíbí se nám být ten slabší nebo máme onomu člověku něco za zlé a nedaří se nám to překousnout. Říkáte si, proč byste vy měly být ty, které udělají první krok. Takový stav je úrodnou půdou pro to nechat konflikt pořádně vyhnít. Zeptejte se samy sebe, jestli vám to opravdu stojí za to. Když se na celou situaci podíváte z velkého nadhledu, nejedná se náhodou o hloupost, kterou není nutné tolik rozmazávat? I Marie z Ulice si uvědomila, že čas neúprosně běží a že by nerada jednou odešla z tohoto světa s pocitem, že má nevyřešený konflikt se svým bratrem.

 

Pešek a Marie
(Foto: oficiální zdroj)

 

2. Kvalitní komunikace je základ


Ve všech mezilidských vztazích platí, že nedostatek upřímné komunikace vede ke zkáze. Seberte všechny síly a odvahu, pozvěte dotyčného na kávu nebo na výlet a vyložte karty na stůl. Možná to nebude úplně příjemné, ale věřte, že to pročistí vzduch. Mluvte otevřeně o svých pocitech, buďte smířlivé a klidné. Dejte prostor i opačné straně a poctivě ji vyslechněte. Nebojte se zeptat na všechno, čemu jste neporozuměly a co vám po celý čas vrtalo hlavou. Pokud se jedná o člověka, který vám opravdu hodně ublížil nebo si prostě nerozumíte, zkuste alespoň zakopat válečnou sekeru. Nemusí z vás být nejlepší přátelé. Stačí, když si nebudete dělat zbytečné naschvály a dáte jeden druhému pokoj.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VÁŠ PŘÍBĚH: Moje tchyně? Zlý sen! Proč mě nenávidí?

VÁŠ PŘÍBĚH: Chorobně lakomá švagrová mi ničí život
VÁŠ PŘÍBĚH: Je konec! Nenávidím jeho rodinu

3. Trpělivost růže přináší


Někdy to chce prostě čas. Nebuďte smutné, že úspěch nenastane ihned. Zůstaňte i nadále klidné a smířlivé a postupujte po malých krůčcích. Dejte druhému prostor na odpuštění, netlačte na něj a nic nevyčítejte. Můžete mu čas od času lehce připomenout, že ho máte rády a že o dobré vztahy opravdu stojíte. Věřte, že k sobě v blízké době opět najdete důvěru a vaše vztahy se začnou znovu utužovat.

 

Anketa
Jaké máte vztahy se svými sourozenci?
 

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře