Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jedna z žen z dnešní Výměny manželek přihlásila svou rodinu do pořadu hlavně proto, aby si odpočinula. Podle toho také bude vypadat způsob, jak se o své náhradní děti postará. Místo aby přebalila dvouletou holčičku, tak raději spí a ani neotevře d...

Nezvládáte kvůli únavě péči o rodinu? 4 triky, které pomohou

Unavená matka
zdroj: Getty Images Unavená matka
aktualizováno 20.02.2019, 00:00 | 20.02.2019, 00:00 | doma.cz

Jedna z žen z dnešní Výměny manželek přihlásila svou rodinu do pořadu hlavně proto, aby si odpočinula. Podle toho také bude vypadat způsob, jak se o své náhradní děti postará. Místo aby přebalila dvouletou holčičku, tak raději spí a ani neotevře dveře další dívence, která právě přišla ze školy. Nebýt souseda, tak se náhradní dcera kvůli tvrdému spánku vyměněné matky vůbec nedostane domů.

Obě rodiny budou pocházet ze severních Čech, jedna z Liberce a druhá z Děčína. Obě jsou poměrně velké, v první rodině z Liberce se nachází Andrea, Arne, Roman, Nikola a Viktorie. Arne se chtěl Výměny zúčastnit proto, aby si jeho manželka uvědomila, že je pro ni nejlepším partnerem a těžko by hledala někoho druhého jako je on.


Rodina z Děčína je dokonce šestičlenná a docela netradiční. Tvoří ji sestry Tereza a Bára s neteřemi Danielou, Hanou a synem Davidem a také kamarádem Vojtou. Ten je podobně starý jako Tereza. Tereza pojala přihlášku do pořadu jako odpočinek a chod vyměněné domácnosti moc nezvládala. Jak se s tím smiřoval Arne, se podívejte dnes ve Výměně manželek ve 20:20 na Nově.

 


Únava je poměrně častým problémem žen, které toho mají na starost v domácnosti hodně. Někdy jde o perfekcionistky, které potřebují mít vždy všechno dokonale upravené a pak večer padají vyčerpáním. Občas se také přehnaně snaží kvůli manželovi, aby jim třeba nevytýkal, že nejsou dobrými matkami. Jak si to zařídit, abyste domácnost zvládaly a ještě měly čas i na sebe?


Nestíháte jen teď, nebo jste nestíhaly vždycky?


Důležité je uvědomit si, jestli vás nedostatek času a odpočinku provází celý život nebo vás straší až teď. Pokud nestíháte své aktivity, ale ani relaxovat tak nějak odjakživa, možná máte problém s organizací času. Příliš se třeba zabýváte zbytečnostmi a pak nezvládnete splnit mnohem podstatnější věci. Zamyslete se a vytvořte si týdenní plán, podle kterého bude domácnost a vy fungovat.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Únava jako vážná nemoc: Nepodceňte první příznaky!
Cítíte se neustále unaveni? Problém může být i v hlavě
Nejlepší jídla pro hluboký spánek a perfektní odpočinek


Zacvičte si


Sice to zní jako paradox, ale tělo je občas unavené právě proto, že se hýbáte jen z místa na místo doma. Čím víc odpočíváte, tím si připadáte unavenější a máte pocit, že byste odpočinku potřebovaly ještě mnohem víc. Když se půjdete proběhnout, tak nejen že se protáhnete, ale také budete chvíli samy a oddechnete si hlavně psychicky. Navíc si vyplavíte endorfiny a budete celkově spokojenější.


Udělejte si čas na jídlo


Mnoho žen se v uspěchané domácnosti nestíhá najíst, maximálně zakousnou něco k obědu bez toho, aby si aspoň sedly. Pokud své tělo dobře nevyživujete, tak vám to oplatí tak akorát únavou. Když nestíháte vzpružit tělo dostatkem ovoce a zeleniny, využijte alespoň různé doplňky stravy. Nezapomeňte hlavně na hořčík!

 

Unavená matka
(Foto: Getty Images)


Nechte si pomáhat


Jestliže péči o domov nezvládáte a uvědomujete si to, nebojte se říct o pomoc. Zaměstnejte i partnera, a pokud nemůže, nestyďte se jednou za čas najmout třeba uklízečku. Menší domácí práce svěřujte také dětem. Pokud už jsou velké, tak je občas pošlete třeba někam na víkend a vy hoďte nohy na stůl.


Co pomáhá vám zvládat chod domácnosti?

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře