Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Dvacetileté Coralee Andersen z anglického města Ipswich se v červenci tohoto roku narodila dcera Kara. Když ji bylo pouhých 15 týdnů, uložila ji ke spánku stejně jako každý večer a ráno ji našla fialovou, studenou a nehybnou. Co způsobilo její náh...

Noční můra všech matek: Dvacetiletá Coralee našla ráno po probuzení své miminko nehybné a ledové

Coralee Andersen
zdroj: facebook Coralee Andersen
aktualizováno 03.11.2018, 00:45 | 03.11.2018, 00:45 | doma.cz

Dvacetileté Coralee Andersen z anglického města Ipswich se v červenci tohoto roku narodila dcera Kara. Když ji bylo pouhých 15 týdnů, uložila ji ke spánku stejně jako každý večer a ráno ji našla fialovou, studenou a nehybnou. Co způsobilo její náhlou smrt?

Mladá žena před narozením svého prvního potomka prodělala dva samovolné potraty a byla štěstím bez sebe, když se jí konečně narodilo zdravé miminko. Svou dceru Karu dnes popisuje jako nejšťastnější dítě, jaké kdy mohla porodit. "V noci vždy krásně spala a kdykoliv jsem byla smutná, uměla mě rozveselit. Na to, že jí bylo jen 15 měsíců, byla velmi bystrá a popředu ve vývoji."

 

Coralee Andersen
(Foto: facebook)


Nikdy nezapomene na tu osudnou noc, kdy se největší noční můra všech matek stala skutečností. Ten večer dceru nakrmila jako vždycky a uložila do postele. Když k ní ráno přišla, zděsila se. Našla ji úplně nehybnou, fialovou a ledovou. Okamžitě ji naložila do auta a jela na pohotovost, kde jí po neúspěšných pokusech o resuscitaci oznámili tu nejhorší zprávu.


Za příčinu smrti lékaři označili tzv. SIDS, což je syndrom náhlého úmrtí kojenců. Kara není jediné dítě, které tento syndrom postihl. V roce 2016 na něj v Austrálii zemřelo celkem 96 kojenců a v České republice běžně postihuje kolem 25 dětí ročně. Co přesně náhlé úmrtí miminek způsobuje, není zatím zcela jasné. Existují ovšem různá doporučení, které by měly zákeřnému syndromu předcházet. Mezi obecné rizikové faktory patří například kouření nebo drogová závislost matky.

 

Coralee Andersen
(Foto: facebook)


Přesná příčina smrti holčičky se stále vyšetřuje. Pitva neprokázala variantu, že by ji matka ve spánku omylem zalehla. Zdrcení rodiče si nejsou vědomí žádných chyb, které by mohly tragédii způsobit.

 

ČTĚTE TAKÉ:

To si Mellisa nikdy neodpustí: Nechala labilnímu manželovi hlídat neposlušné syny, skončilo to děsivou tragédií

V 5 letech bojovala s těžkou nemocí. Marně! Co pro ni rodiče udělali v posledních chvílích života vás dojme

Dítěti na obrázku jde o život! Poznáte, co je špatně?


V domě vytvořili památník plný fotek dítěte, který jim bude dceru navždy připomínat. I přes velkou ztrátu se snaží zůstat silní a dávají rady ostatním rodičům, které potkala podobná tragédie.

 

"Nebojte se požádat okolí o pomoc a nedovolte nikomu, aby vám říkal, jak máte truchlit. Dělejte to, co vám pomůže cítit se lépe a pamatujte si, že vaše dítě by vás rozhodně nechtělo vidět nešťastné."

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře