Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

V premiérovém díle Výměny manželek se představí dvě protichůdné rodiny. Doktorka Lenka a Rostislav žijí v Opavě a vychovávají maličkou Eleonoru. Tento poklidný život Lenka na deset dní opustí, a zažije pořádný kolotoč v rodině Věry a Petra z Lovos...

Premiérová VÝMĚNA MANŽELEK: Čím více dětí, tím více lásky? Jak se Lenka vypořádá s velkou rodinou?

Výměna manželek Lenka
zdroj: TV Nova Výměna manželek Lenka
aktualizováno 24.05.2017, 12:31 | 24.05.2017, 12:00 | doma.cz

V premiérovém díle Výměny manželek se představí dvě protichůdné rodiny. Doktorka Lenka a Rostislav žijí v Opavě a vychovávají maličkou Eleonoru. Tento poklidný život Lenka na deset dní opustí, a zažije pořádný kolotoč v rodině Věry a Petra z Lovosic. Ti vychovávají hned sedm dětí, kterým je od devíti do sedmnácti let.

Říká se, že velké rodiny mají hodně lásky. Je to pravda?


Existuje ideální počet dětí?
Naštěstí nežijeme v Číně, abychom měli jasně nařízeno, kolik dětí můžeme mít. Vše záleží jenom na nás a našem rozhodnutí. Některé rodiny chtějí pouze jedno dítě, kterému obětují celý svůj život. Obvyklým modelem rodiny jsou dvě děti, které mezi sebou mají menší věkový rozestup. I když se prvorozené dítě nemusí na svého nového sourozence příliš tvářit, věřte, že časem budou skvělí parťáci, kteří si budou nápomocni. Výjimkou nejsou ani tři děti, většinou s větším věkovým rozestupem. I když je péče o tři děti pořádný zápřah, maminky si velmi vychvalují společnou spolupráci s dětmi a jejich kladný vztah k nejmenšímu. Jenže třemi dětmi to vůbec nemusí končit, je rozumné si pořizovat další dítě?

 


Zachovejte se rozumně
Pokud máte tři děti a přemýšlíte nad dalším, pak byste měla více myslet hlavou než srdcem. V první řadě se zamyslete nad vaším věkem. Kolik vám bude, až vaše čtvrté dítě bude maturovat? Užijete si jeho děti? Ano, sice se říká, abychom žili teď a tady, ale je důležité tohle zvážit. Také váš gynekolog nemusí s dalším početím souhlasit. Rozhodně se s ním o celé situaci poraďte, a jeho názor berte vážně.

 


Dalším důležitým bodem jsou finance. Zvládnete uživit další dítě? Budete mít dostatek finančních prostředků k tomu, abyste všem dětem zajistili pěkné dětství, které se bude skládat z lyžáků, školních výletů a exkurzí? I když je děsivé, že peníze mohou do jisté míry rozhodovat o počtu dětí, nezapomínejte na tuto stránku věci. Mnoho lidí si ani neuvědomuje, že uživit čtyři a více dětí rozhodně není procházka růžovou zahradou.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak připravit dítě na příchod sourozence? NĚŽNÁ GALERIE, která vás inspiruje
Malý věkový rozdíl mezi sourozenci zvyšuje riziko autismu
Nedokáže zabezpečit rodinu!

 

Mám do toho jít?
Věk máte ideální, doktor vás v dalším početí podporuje a finance vám nedělají vrásky? Pokud jste na všechny otázky odpověděla ano, pak vám nic nebrání v cestě za dalším miminkem. Rozhodně ještě celou věc proberte s manželem a také s dětmi. Chtějí dalšího sourozence? A dokážou vám s ním pomoci? Věříme, že všechno dopadne dobře, a vy se brzy budete těšit z velké rodiny, která vám bude dělat radost.

 

Premiérová Výměna manželek už dnes ve 20:20 na Nově!

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Petra 12:25 27.05.2017
Zajímavé, že tyto otázky si mají většinou klást ti, kteří jsou schopni si děti sami živit, na rozdíl od jiných....