Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Legrační kříženec čivavy a jezevčíka válcuje internet. Lidé na Instagramu ho zbožňují, posílají mu několik zpráv denně a kupují si produkty s jeho fotografií. Jeho život ale nebyl vždycky tak růžový. Tento příběh vás dojme.

Příběh opuštěného pejska s ošklivým předkusem má šťastný konec! Na Instagramu má 1,9 milionu sledujících a miluje ho celý svět!

Tuna
zdroj: Instagram Tuna
aktualizováno 06.10.2018, 00:27 | 06.10.2018, 00:27 | Tereza Majzlíková

Legrační kříženec čivavy a jezevčíka válcuje internet. Lidé na Instagramu ho zbožňují, posílají mu několik zpráv denně a kupují si produkty s jeho fotografií. Jeho život ale nebyl vždycky tak růžový. Tento příběh vás dojme.

Tuna byl poprvé nalezený na okraji vozovky v San Franciscu, kde ho jeho původní páníček zanechal. Ujala se ho organizace, která se zabývá záchranou opuštěných pejsků a snažila se mu najít nového páníčka na nedělním farmářském trhu. Nebylo to jednoduché. Tuna má viditelný předkus a zvláštně pokřivenou bradu, a jeho atypický vzhled mohl z počátku spoustu lidí odradit.

 

Tuna
(Foto: Instagram)

 

Jeho současná milující panička Courtney Dasher popisuje, že když ho poprvé uviděla, sevřelo se jí srdce. Před očima měla čtyřměsíční štěňátko s viditelnými vadami na kráse, které působilo nejistě a zakřiknutě. Připomínalo jí smutnou komiksovou postavičku. Žena ze záchranné organizace jí nabídla, aby si štěňátko na týden půjčila domů s tím, že ho může příští neděli zase vrátit. Courtney nabídku přijala, čímž nevědomky nastartovala úplně novou životní etapu.

 

Tuna
(Foto: Instagram)

 

Courtney se v té době zrovna přestěhovala do nového bytu a líbila se jí myšlenka dočasné psí společnosti. Měla svou vlastní firmu, která se zabývala interiérovým designem a trávila hodně času mimo domov, takže si nemohla dovolit adoptovat psa natrvalo. Když nastal den, kdy měl být Tuna odevzdán zpátky do péče organizace, ležel doma nehybně jako mrtvola. Courtney říká, že její srdce se sevřelo po druhé. Jakoby volal: „Chci, aby ses o mě postarala.“

 

ČTĚTE TAKÉ:

7 důvodů proč mít psa
Chceš psa? Vyber vhodné plemeno

Mazlík do kabelky - psa s sebou do školy, práce i kavárny


Od té doby se z nich stali velcí přátelé. Courtney objevila nový koníček. Bavilo ji fotit legračního psa v různých pozicích a začala jeho fotky nahrávat na sociální sítě. Z fotek se stal téměř ihned velký hit a Courtney byla šokovaná, že je komentovali úplně cizí lidé. Nechápala, kde fotky našli. Používala minimum hastagů a fotografie postovala bez jediného úmyslu nějak je virálně šířit. Chtěla jimi jen potěšit a pobavit svoje přátele.

 

Tuna
(Foto: Instagram)

 

O rok později se stalo něco nečekaného. Instagram zviditelnil některé z fotografií a Tuna měl během třiceti minut o 7500 sledujících více. Za pár hodin měl na Instagramu najednou neuvěřitelných 32 000 sledujících. Ve stejný týden jeden z uživatelů vytvořil Tunovo první meme, které obletělo celý internet a přilákalo další fanoušky.

 

Tuna
(Foto: Instagram)

 

Zanedlouho už Courtney vypustila do světa sadu produktů s fotkami roztomilého Tuny. Jeho fanoušci tak začali kupovat trička, hrnky, pouzdra na mobil a kalendáře. Courtney popisuje, že kamarádka, která jí s tvorbou speciálního zboží pomáhla, tehdy pronesla: „Jednou se tím budeš živit.“ Courtney se to tehdy zdálo jako nesmysl, ale za nějaký čas se tato prognóza naplnila.

 

Tuna
(Foto: Instagram)

 

Tuna se stal opravdovou hvězdou. Na kontě už má první knihu, stal se tváří velké reklamní kampaně, na Instagramu ho sleduje například Reese Witherspoon, Georgia May Jagger nebo Ariana Grande a pravidelně pořádá pochody za záchranu opuštěných psů. Tohoto psa prostě nejde nemilovat!

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře