Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Donutit malé děti jíst někdy není nic lehkého. Nezřídka se stane, že jim připravíte krásně naaranžovanou snídani a ony chtějí jen suchý chléb. Často vám také řeknou dost podivné důvody, proč nemůžou nějakou svačinu pozřít. Třeba je jídlo něčím děs...

Proč tyto děti nechtěly sníst jídlo? Nejzvláštnější výmluvy, které vás dostanou

dítě nechce jíst
zdroj: Getty Images dítě nechce jíst
aktualizováno 25.05.2019, 00:00 | 25.05.2019, 00:00 | doma.cz

Donutit malé děti jíst někdy není nic lehkého. Nezřídka se stane, že jim připravíte krásně naaranžovanou snídani a ony chtějí jen suchý chléb. Často vám také řeknou dost podivné důvody, proč nemůžou nějakou svačinu pozřít. Třeba je jídlo něčím děsí nebo je naopak až moc pěkné na to, aby se snědlo.

Dětské výmluvy se rodiče rozhodli zveřejňovat na Instagramu. Spolu s fotkou jídla ostatním sdělují také příčiny, proč se děti jídla ani nedotkly nebo ho odložily už po pár kousnutích. Jejich potomci jim totiž neváhali sdělit, v čem je problém a co je odradilo! Někdy jde o zdánlivě náhodné omluvy, proč jídlo nedojedí, že by vás to ani nenapadlo. Posuďte samy.

 

proč děti nesnědly jídlo
(Foto: Instagram)

 

Když jedna matka naservírovala svým dětem tyto těstovinové figurky, byla víc než překvapená, když děti začaly křičet a odmítly je sníst. Nenechaly si totiž vymluvit, že nejde o opravdové, živé netopýry!

 

rodiče a děti
(Foto: Instagram)

 

Malý Carson si k obědu poručil dostat topinku s vejcem, konkrétně ve tvaru hvězdy. Když mu jeho matka vyhověla, byl sice chvíli nadšený, pak se ale všechno zvrtlo. Protože byl chléb příliš velký, požádal ji, aby ho rozkrojila napůl. Jenže hned na to mu začalo vadit, že tím se vlastně hvězda "zlomila". Už se toho ani nedotkl.

 

rodiče a děti
(Foto: Instagram)

 

Podobný problém mělo i dítě, které dostalo tento muffin. Odpovědělo své matce, že takový muffin vypadá, jako by potřeboval jít k doktorovi.

 

rodiče a děti
(Foto: Instagram)

 

Problém této pizzy byl, že byla nakrájená na čtverce a to dítěti, které ji mělo sníst, přišlo až moc netradiční. Správná pizza má mít totiž tvar trojúhelníků a nikoliv čtverců nebo obdélníků. Holt děti někdy nemají rády změny!

 

rodiče a děti
(Foto: Instagram)

 

Jiné dítě mělo také problém s pizzou. Jeho matka ji  totiž odmítla nařezat na malé kousky a zalít mlékem tak, jako se to dělá s cereáliemi.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak předejít dětské obezitě. Příklady jídelníčku
12 tipů, jak přimět děti zdravě jíst
5 největších mýtů o potravinách, které jsou pro děti (údajně) prospěšné

 

rodiče a děti
(Foto: Instagram)

 

Děti matky, která sdílela tuto fotku, odmítly sníst tousty a na vině byl opět jejich tvar. Narozdíl od předchozí pizzy měly být čtvercové a ne rozřízlé na trojúhelníky.

 

rodiče a děti
(Foto: Instagram)

 

Tento oběd prý byl až příliš barevný a dítě, které ho dostalo ke snězení, z něj podle vlastních slov bolely oči. A to mu úplně vzalo chuť k jídlu.

 

rodiče a děti
(Foto: Instagram)

 

Když děti další ženy viděly film Ratatouille, žádaly svou matku, aby jim udělala jídlo se stejným názvem. Strávila dost času, než se jí podařilo udělat oběd přesně podle receptu z filmu. Nakonec to však její děti odmítly sníst jen proto, že kryse z filmu se to nepovedlo uvařit.

 

rodiče a děti
(Foto: Instagram)

 

Tuto zmrzlinu dítě nesnědlo proto, že se roztékala a gumoví medvídci se v ní začali topit.

 

rodiče a děti
(Foto: Instagram)

 

Dítěti, které dostalo k svačině tyto jahody, vadilo, že jsou na nich malé zelené tečky, které mu přišly nepoživatelné. Zelené tečky se přece nejedí. 

 

rodiče a děti
(Foto: Instagram)

 

Dcera matky, která jí dala tento zákusek, se rozplakala. Bylo to totiž příliš krásné na to, aby to snědla.

 

A jak se vymlouvají vaše děti? 

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

huf 06:21 26.05.2019
Prostě obrovsky rozežraní - nic víc. Nechat den jen o vodě a pak sežerou všechno.