Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Celé pondělí svět čekal na okamžik, kdy vévodkyně Kate opustí porodnici a ukáže se s čerstvě narozeným, třetím potomkem. Kate i princ William při očekávaném okamžiku ale prozradili mnohem víc.

První fotka s královským miminkem má skryté poselství. Dojme vás

William, Kate
zdroj: Profimedia William, Kate
aktualizováno 24.04.2018, 12:23 | 24.04.2018, 12:12 | doma.cz

Celé pondělí svět čekal na okamžik, kdy vévodkyně Kate opustí porodnici a ukáže se s čerstvě narozeným, třetím potomkem. Kate i princ William při očekávaném okamžiku ale prozradili mnohem víc.

Představení nového královského potomka si nemohlo nechat ujít mnoho fanoušků královské rodiny, vždyť je momentálně pátým v pořadí mezi adepty, kteří by mohli v budoucnu usednout na královský trůn: pro princi Charlesovi, svém otci Williamovi a starších sourozencích Georgovi a Charlotte. Je dokonce i před svým strýčkem, princem Harrym.


Když usměvavá Kate s princem Williamem vystoupili před dveře porodnice St Mary´s Hospital v Paddingtonu v Londýně, aby svého druhorozeného syna ukázali veřejnosti, vypadali oba velmi šťastně a na vévodkyni nebylo vůbec patrné, že je jen několik hodin po porodu. Vévodkyni to slušelo i díky šikovným rukám její dvorní kadeřnice Amandy Cook-Tucker.

 

Kate a William se radují z třetího potomka - 2
(Foto: Profimedia)


Prozradili ale ještě mnohem víc. A to volbou oblečení, které pro tento významný den zvolili. Princ William svého třetího potomka uvítal jako již tradičně v modré barvě. Světle modrou košili doplnil tmavomodrým sakem, což jsou barvy, které nosí velmi rád a často. Zatím takto vítal na světě všechny své děti: prvorozeného George ve světle modré košili, druhorozenou Charlotte v sytě modrém svetru.


V modrém dorazily mimochodem i Charlotte a George, u něj se ovšem jednalo o obvyklou školní uniformu. Modrá barva přitom symbolizuje naději, klid, harmonii, ale i tradici, oddanost a něhu.
 

Narození prince George a princezny Charlotte
(Foto: Profimedia)

 

To Kate je ve volbě barev vybíravější. Pro George kdysi zvolila světle modré šaty s puntíky, které měly odkazovat i na lady Dianu, matku Williama a Harryho, která byla v roce 1982 při odchodu z porodnice s maličkým Williamem sama v modrých šatech.


Charlotte ukazovala světu v bílých šatech s něžnými žlutými kvítky od Jenny Packham, díky podpatkům, které si ani v takto náročný den neodpustila, vypadala neuvěřitelně štíhle.
 

Třetího potomka, jehož jméno zatím nezveřejnili, hrdě přinesla v červených šatech s bílým krajkovým límečkem, opět z dílny Jenny Packham.

 

William, Kate
(Foto: Profimedia)

 

PSALI JSME:

Tohle by Kate nosit neměla aneb Jak by měl vypadat těhotenský šatník?
Třetí potomek KATE A WILLIAMA je na cestě. Co všechno VÍCEČLENNÁ RODINA obnáší?
Jak nosit odvážnou rudou? Inspiraci hledejte u vévodkyně Kate

 

A opět je tu odkaz na lady Dianu – když v roce 1984 z porodnice odcházela s druhorozeným synem, princem Harrym, měla i ona červené šaty, rovněž s drobným bílým límečkem. Kate zvolila jen o něco kratší délku a velmi ženské béžové lodičky na podpatku.

 

Princezna Diana se synem - 1
(Foto: Profimedia)


Mimochodem miminko bylo opět zahaleno do něžné bílé dečky, která je již téměř sedmdesát let stará a kdysi v ní z porodnice nesla současná královna Alžběta II. svého syna Charlese.
 

Jméno třetího princátka zatím nebylo oznámeno, ale ve hře jsou jména Philip, Frederic, James, Albert, Alfred nebo Arthur. Možná se dočká i kombinace několika z nich, i jeho starší sourozenci mají dlouhá jména: princ je celým jménem George Alexander Louis z Cambridge a princezna Charlotte Elizabeth Diana z Cambridge.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře