Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Školáci v pondělí po dvouměsíčních prázdninách poprvé usedli do lavic. Na další volno ale dlouho čekat nebudou, doma zůstanou hned v pátek 28. září. Volných dní si v tomto školním roce užijí hned 22.

Školáky letos čeká 22 dní volna! PŘEHLED prázdnin na celý školní rok

Školáci
zdroj: Getty Images Školáci
aktualizováno 03.09.2018, 11:36 | 03.09.2018, 11:36 | TN.cz / mom

Školáci v pondělí po dvouměsíčních prázdninách poprvé usedli do lavic. Na další volno ale dlouho čekat nebudou, doma zůstanou hned v pátek 28. září. Volných dní si v tomto školním roce užijí hned 22.

Ve škole se ještě ani nestihnou zabydlet a už si budou užívat prodlouženého víkendu. Volných dní budou mít školáci v tomto roce stejně jako v loňském. Pokud nepočítáme víkendy a letní prázdniny, je jich přesně 22.

 

Po zářijovém státním svátku je hned v říjnu čekají podzimní prázdniny - ty tentokrát připadají na pondělí 29. a úterý 30. října. O státní svátek 28. října budou tentokrát, stejně jako jejich rodiče, ochuzeni. Vychází totiž na neděli.

 

Podobné to je i na Den studentů, který letos připadá na sobotu, přitom loni měli žáci 17. listopadu volno. Dalšího volna se tak dočkají až v prosinci. Dobrou zprávou pro ně ale může být, že letos budou vánoční prázdniny o den delší než v loňském roce. Začnou v sobotu 22. prosince a do školy se půjde až ve čtvrtek 3. ledna.

 

Pololetní prázdniny připadnou na pátek 1. února. Na ty pak už navazuje maraton jarních prázdnin. Trvají vždy týden a podle jednotlivých okresů jsou rozděleny do šesti termínů - od 4. února až do 17. března.

 

Jarní prázdniny

 

Velikonoční prázdniny vychází tentokrát na čtvrtek 18. dubna. Doma ale budou školáci také v pátek 19. a v pondělí 22. dubna, kdy jsou státní svátky. Volna si užijí také o květnových svátcích, 1. a 8. je středa.

 

Hlavní prázdniny budou trvat od soboty 29. června do neděle 1. září. V příštím roce začne školní rok v pondělí 2. září.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře