Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Příběh Lauren Kavanaughové před pár lety obletěl celý svět. Už v prvních rocích svého života bylo mučení a znásilňování na denním pořádku. Pět let byla týraná dívka nucena přežívat ve skříni. Jak se má dnes? Život nyní pětadvacetileté dívky už zač...

Smutný příběh dívky ze skříně: V dětství ji týrali, své minulosti neunikla ani po záchraně

Týrání dětí
zdroj: Getty Images Týrání dětí
aktualizováno 23.02.2019, 00:00 | 23.02.2019, 00:00 | doma.cz

Příběh Lauren Kavanaughové před pár lety obletěl celý svět. Už v prvních rocích svého života bylo mučení a znásilňování na denním pořádku. Pět let byla týraná dívka nucena přežívat ve skříni. Jak se má dnes? Život nyní pětadvacetileté dívky už začínal vypadat normálně, v závěru loňského roku ale přišel zvrat.

Místo aby byla už od narození zahrnuta láskou, malou Lauren z Dallasu dala její matka Barbara Atkinsová k adopci. Když dívenku adoptovali manželé Kavanaughovi, tak se Barbara rozhodla, že chce dítě zpět. Kvůli chybě právníka mohla pořád uplatnit své rodičovské právo, a tak dosáhla svého i přes nelibost Kavanaughových. Místo, aby si toho biologická matka Barbara vážila, tak rozpoutala peklo. Toho se účastnil i Laurenin nevlastní otec Kenny.

 

V dětství poznala jen hrůzu


Barbara se na dceru často zlobila, až jí nakonec přikázala, ať se zavře do těsné skříně. Poprvé tam holčička strávila celkem tři hodiny, ve tmě mezi oblečením, bez jídla i bez vody. Mělo to však být ještě horší, dívka už ve skříni musela zůstat. Její „rodiče“ ji z dřevěného vězení vytáhli každou noc jen proto, aby ji dál týrali. Kromě toho ani ne tříletou dívku dokonce i znásilňovali a nazývali ji svým „malým tajemstvím“.


Aby zakryli Laurenino naříkání, tak pouštěli na maximální hlasitost country hudbu. Zmatenou a svázanou dívku v agónii vraceli mučitelé do skříně až poté, co se na ní pořádně vyřádili. Občas dokonce přivedli i jiné lidi, aby dívku mohli sexuálně zneužívat také a sami se na to dívali. Dívka musela dělat všechno, co se po ní chtělo, a to pod hrozbou smrti. Nevlastní otec holčičce často vyhrožoval, například jí položil k hlavě pistoli a naslepo spustil spoušť, jen aby ji vyděsil.


Přikrývka, pod kterou spala, byla pravidelně promočená a Lauren byla neustále hladová a popálená cigaretami, jindy ji „rodiče“ skoro utopili. Neměla žádnou naději, kvůli vyčerpání se nemohla ani bránit a stejně strávila většinu času svázaná. Jíst mohla jen to, co našla ve skříni nebo co občas dostala. moc toho nebylo. Když jí bylo šest, krkavčí matka jí například dala misku s těstovinami a sýrem. Přikázala ale dceři, ať jídlo žvýká, ale nesmí ho polykat, nýbrž vyplivnout.

 

Týrání dětí
(Foto: Getty Images)


Záchrana přišla za pět minut dvanáct: Dívka byla podvyživená tak, jako by prošla holocaustem


Jednoho dne se jeden z tyranů rozhodl, že Lauren ukáže sousedovi. Naprosto šokovaný pán však okamžitě upozornil policii. Lauren tak byla v roce 2001 zachráněna. Tehdy jí bylo už osm let. Dívka vážící pouhých 11 kilogramů mohla konečně opustit skříň, ze které ji museli zachránci odnést. Byla zesláblá a podvyživená natolik, že ji doktoři v nemocnici napájeli stejným způsobem, kterým byla poskytována výživa i přeživším po holocaustu. Okamžitě podstoupila několik operací, aby jí neselhaly vnitřní orgány. Konečně se však dívce poštěstilo, ve stejném roce ji znovu adoptovali Kavanaughovi.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Týraná žena: Chci žít bez teroru!
Jak vybruslit z konfliktu s opilým člověkem? Rady nejen pro partnerky
Rodiče naříkají: Týrají nás vlastní děti!


Pět let živený strach ji jvšak dlouho neopustil ani v milující rodině. Stále si schovávala jídlo a během každého koupání se bála smrti, zalézala do skříně a její duševní zralost velmi zaostávala. Po mnoho následujících let trpěla záchvaty vzteku, problémy ve škole a několikrát se dokonce pokusila o sebevraždu. Stejně jako většina týraných dětí nebyla schopná sebeovládání, nedokázala cítit kladné emoce. Pomohla jí až terapie a zjištění, že v tom není sama, že obětí týraní jsou  spousty.


O osmnáct let později


Lauren se rozhodla studovat psychologii a snažila se žít normální vysokoškolský život. Konečně také mohla přestat brát léky proti depresím. Ve svých pětadvaceti chtěla svým příběhem motivovat ostatní a pomáhat lidem, kteří prožili něco podobného. Prohlašovala, že se chce věnovat obětem týrání a zneužívání, aby hrůzné zážitky překonaly i ony a opět se staly silnými lidmi. Sama totiž byla v jejich kůži, a tak jim dokáže porozumět. Avšak zapomenout nedokázala ani ona.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VÁŠ PŘÍBĚH: V šesti mě znásilnili bratranci
VÁŠ PŘÍBĚH: Sexuální zneužívání mě dohnalo k sebepoškozování
VÁŠ PŘÍBĚH: Zneužíval mě vlastní otec! Dodnes trpím!


Dopustila se sama zneužívání?


Hrůzy, které v dětství prožila, z ní udělaly člověka, kterým je Lauren teď. Už to vypadalo, že je schopná žít v rámci možností normálně. Minulý rok však došlo v jejím životě k dalšímu otřesnému zvratu, sama byla obviněna ze sexuálního napadení teprve čtrnáctileté dívky. S tou se navíc seznámila na facebookové stránce, kde nabízela pomoc obětem zneužívání! Obě mladé ženy se ale překvapivě přiznaly k „sexuálnímu vztahu“.


Dallaská policie vidí hlavní problém ve věku druhé dívky, které nebylo v té době ani patnáct. Policie se navíc obává, kolik dalších takových „vztahů“ či obětí by Lauren mohla na svém kontě mít, ať už v minulosti nebo v budoucnosti. Lauren byla uvězněná a případ se nadále řeší.


Za „pachatelku“ se přimlouvá jak její adoptivní rodina, tak psycholožka, která ji znala už jako malou holčičku. Podle ní by měl soud přihlédnout k jejímu temnému dětství, které ji zásadně ovlivnilo a na základě minulosti ji tak propustit. Traumata totiž poškodila dívčin duševní stav, který je tak na úrovní právě čtrnáctiletého člověka. To, co ostatní vnímají jako sexuální zneužívání, je možná jen potřebou blízkosti a souznění.


Jak ale zabránit tomu, aby Lauren měla další incident s mladšími a navíc s těmi, kteří u ní hledají psychickou pomoc?  Její zkušenosti jsou očividně břemeno, které už si s sebou ponese po celý život. A její duševní handicap se třeba znovu projeví zase ve chvíli, kdy už by se mohlo zdát, že se jí alespoň trochu podařilo začlenit do společnosti.

 

Je Lauren podle vás odpovědná za své činy, ebo je i v nynější kouze stále sama obětí?

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře