Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Štědrý večer je snad pro všechny z nás tím nejkrásnějším okamžikem v roce, kdy se sejde u slavnostně prostřeného stolu celá rodina vychutnávajíc si společné chvíle lásky a štěstí. Poradíme vám, co neopomenout, abyste si vše náležitě užili.

Štědrovečerní tradice: K večeři až vyjde první hvězda a podávat se musí sedm chodů! Víme proč!

Vánoční večeře
zdroj: Getty Images Vánoční večeře
aktualizováno 22.12.2018, 00:00 | 22.12.2018, 00:00 | doma.cz

Štědrý večer je snad pro všechny z nás tím nejkrásnějším okamžikem v roce, kdy se sejde u slavnostně prostřeného stolu celá rodina vychutnávajíc si společné chvíle lásky a štěstí. Poradíme vám, co neopomenout, abyste si vše náležitě užili.

Po místnosti se rozléhají koledy, svíčka klidně plápolá, z kuchyně se line vůně purpury a kolem stolu se usazuje rodina, která čeká, kdy bude moct konečně porušit tradici zlatého prasátka i na to, co jim letos „Ježíšek přinese“. Štědrovečerní tabule patří společně s vánočním stromečkem k těm nejdůležitějším symbolům Vánoc, u kterých se schází rodiny a dodržují staré tradice. I proto je dobré si na vánočním stolování dát záležet.

 

ZAJÍMAVOST: Ke stolu, až vyjde první hvězda


Tradice velí, že rodina může zasednout k připravenému stolu, jakmile na nebi vyjde první hvězda.


ZAJÍMAVOST: Prostřete pro sudý počet hostů


Podle pověry bychom měli štědrovečerní tabuli prostřít pro sudý počet lidí. V případě lichého počtu by se mohlo v příštím roce vloudit do domu neštěstí. Jedno prostřené místo by přitom mělo zůstat prázdné – pro náhodného osamělého hosta nebo jako vzpomínka na ty, kteří nás opustili a u společného stolu s námi už nezasednou.


ZAJÍMAVOST: Vaří celá rodina


Na přípravě pokrmů i štědrovečerního stolu se má podílet celá rodina včetně dětí. Přesto ve finále zpravidla platí, že jídlo servíruje paní domu a pán domu se stará o nápoje.
 

ZAJÍMAVOST: Víte, co na sebe a kde kdo sedí?
 

Štědrý večer je jedním z nejsvátečnějších v roce, ke stolu bychom proto měli usedat ve svátečním oblečení. Vhodně zvolené slavnostní oblečení si neberete jen kvůli sobě či kvůli fotkám. V první řadě jím vyjadřujete dík tomu či těm, s kterými sdílíte slavnostní stůl. Navíc takové „malé večerní“ u dam a košile s kravatou u pánů krásně naladí vánoční atmosféru. A dětem dáváme příklad, jak je pro rodinu důležitý právě tento den.
 

Starší osoby bychom měli usadit v čele stolu, děti po levém boku rodičů. Pokud se u štědrovečerní tabule scházíte ve větším počtu, můžete spojit dva stoly dohromady. Na ně pak pokládejte ubrusy vždy tak, aby se překrývaly vždy od čela stolu, což je čestné místo, směrem k druhému konci. U stolu je potřeba počítat s asi 80 cm prostoru pro osobu, jinak by se hostům špatně stolovalo.

 

Vánoční večeře
(Foto: Getty Images)


ZAJÍMAVOST: Šupiny pod talíř i snítka jmelí


Na stole by neměla chybět snítka jmelí, které prý přináší do domu štěstí, lásku a spokojenost. Kdo si chce zajistit, že se ho příští rok bude držet štěstí a peníze, měl by pod ubrousek položit kapří šupinu nebo pod talíř minci. Od štědrovečerního stolu by neměl nikdo po celou dobu večeře vstávat, ani hospodyňka, a to proto, aby se rodina na další Vánoce opět sešla. Pokyn k ukončení večeře, a tedy odejití od stolu, by měla dát hostitelka či hostitel v momentu, kdy poslední hodující odloží příbor.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jmelí, hvězdy, betlém a další vánoční symboly: Kde se vzaly a proč jsou i dnes tak populární?
Tradiční štědrovečerní večeře u sousedů: Proč mají v Polsku seno pod ubrusem?
Vánoční dárky z povinnosti? Koho musíte obdarovat a koho už nikoliv


ZAJÍMAVOST: Sedm chodů jako sedm dnů v týdnu

 

Běžné menu se skládá ze tří chodů, tradiční štědrovečerní večeře by jich měla mít celkem sedm, přesně jako dnů v týdnu. Na stůl tak patří pecen chleba a cukroví nebo jablečný štrůdl, což jsou první dva chody. Co by mělo následovat poté? Podle odborníků na stolování a etiketu je vhodné dodržovat klasickou posloupnost, což je předkrm, polévka, hlavní jídlo, dezert a pak něco navíc, například kousky sýrů, paštiky na ochutnání, výběr záleží na hospodyňce. Druhá večeře se podává většinou později po koledách a štědrovečerní nadílce, aby se rodina opět sešla u stolu a podělila se o krásné zážitky z dárků.

 

Štědrovečerní chody:

 

1. Na štědrovečerní tabuli by neměl chybět chléb, který máme doma každý den v roce.
2. Sladké se třídí dle tradic krajů – jablečný závin, modlitbičky, peciválky s mákem, vánoční cukroví – každý kraj má jiný mrav a záleží na paní domu, co zvolí na štědrovečerní tabuli.
3. Předkrm – může být i houbový kuba.
4. Polévka – může být rybí, houbová, vývar.
5. Hlavní chod – dle tradice rodiny či kraje.
6. Dezert – můžeme použít sladké založené na stole či zmrzlinu.
7. Pozdní večeře – nakrájené sýry s ovocem, paštika s brusinkami, jednohubky, chlebíčky.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře