Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Proč se tito rodiče tří dospívajících dětí rozhodli prodat skoro všechen svůj majetek a přestěhovat se ještě se dvěma kočkami do šestimístného karavanu?

Kavárna jim zkrachovala, našli ale nové poslání. Proč tato pětičlenná rodina cestuje po Evropě?

Binedellovi
zdroj: Instagram Binedellovi
aktualizováno 13.07.2019, 00:00 | 13.07.2019, 00:00 | doma.cz

Proč se tito rodiče tří dospívajících dětí rozhodli prodat skoro všechen svůj majetek a přestěhovat se ještě se dvěma kočkami do šestimístného karavanu?

Než se usídlili v karavanu, tak žili Binedellovi v Portugalsku, kde vedli jednu kavárnu. Ta toho však moc nevynášela, rozhodně ne pro uživení rodiny s pěti členy. Všichni by tak časem museli odjet zpět do Anglie, odkud pocházeli. Nikdo však neměl chuť se vrátit ke starému životnímu stylu. Dva roky života v Portugalsku je inspirovaly k tomu, aby podnikli něco mnohem zajímavějšího.

 

Binedellovi
(Foto: Instagram)


Matka Karen Binedell si nevybavuje přesný moment, kdy tento nápad s manželem dostali. Vydat se na cestu po Evropě jim však od samého začátku přišlo jako fantastická myšlenka, kterou určitě musí zrealizovat.


Oba manželé totiž věřili tomu, že díky cestování jejich děti získají určité hodnoty založené na tom, že nejdůležitější je rodina a přátelství. A na tom jim opravdu záleželo. Jedině tím, že se dospělí rozhodli děti vystavit nejrůznějším kulturám a životním stylům, mohli jejich potomci zažít nepopsatelnou spokojenost spojenou s pomáháním druhým a uvědomit si, jak je důležitá vzájemná sounáležitost.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Rodiče sdílí, s jakými lůzry chodily jejich děti. Byli to žárlivci, podvodníci, náckové a podivíni!
Unikátní fotografie po 100 letech! Tři generace královské rodiny!
Rodiče sdílí hlášky, kterými je děti uvedly na veřejnosti do rozpaků


A tak vyrazili společně na cestu po Evropě. Plánovali se věnovat dobrovolnické činnosti na každém místě, kterým projedou. Kromě Portugalska chtěli navštívit ještě Španělsko, Francii, Itálii, Slovinsko, Chorvatsko, Maďarsko, Rakousko a Německo. V současnosti jsou na cestě teprve necelé čtyři měsíce, během kterých se zatím dostali z Portugalska do Španělska. Už teď však jejich cesta naprosto předčila veškerá očekávání, své zážitky sdílí na Instagramu.

 

Binedellovi
(Foto: Instagram)


Pracovali na ekologických farmách, kde se toho spoustu dozvěděli o udržitelném zemědělství nebo také včelařství. Volný čas trávili procházkami, koupáním a sjížděním vody. Dále se věnovali projektům týkajících se přírody, jako je čištění půdy a stavění ohrad pro kozy. Rodiče svým dětem ukázali, jak se mohou připojit k drobnější práci a být otevření ke každé nové zkušenosti. Díky tomu se vytvořilo neobyčejné pouto nejen mezi celou rodinou, ale i s těmi, které zatím potkali.

 

Binedellovi
(Foto: Instagram)


Rodina se na své cestě setkává s aktivitami, se kterými by jinak pravděpodobně nepřišla do styku, jedná se například o čištění koňských kopyt. Někdy jsou sice všichni špinaví a upocení, to jim ale vůbec nevadí, protože jsou takhle šťastní. Vědí, že po tomto roce budou mít nezapomenutelné zážitky a vzpomínky. Zažívají sice vzestupy a pády, díky tomu se však celá rodina stala silnější než kdy jindy a jejich děti se každý den naučí neuvěřitelné množství věcí. Už teď si Binedellovi myslí, že jim pouhý rok vůbec nebude stačit!

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře