Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Co koupit nejmenším pod stromeček, aby to nebyla jen další ze stovky hraček, které už doma mají, a na kterou se po pár dnech nadšení bude jen kupit prach? Našli jsme tip, který děti zabaví, podpoří jejich kreativitu a ještě je edukuje. Sen všech r...

Tip na vánoční dárek pro děti, který baví a učí zároveň

Vánoce
zdroj: Thinkstockphotos Vánoce
aktualizováno 16.11.2018, 00:29 | 16.11.2018, 00:29 | doma.cz

Co koupit nejmenším pod stromeček, aby to nebyla jen další ze stovky hraček, které už doma mají, a na kterou se po pár dnech nadšení bude jen kupit prach? Našli jsme tip, který děti zabaví, podpoří jejich kreativitu a ještě je edukuje. Sen všech rodičů.

O důležitosti her v dětském životě netřeba polemizovat. Víme, že jsou stěžejní nejen pro rozvoj kreativity, samostatnosti či logiky, ale také pomáhají budovat zdravé sebevědomí. Co si ale mnozí neuvědomují, je to, že hra je důležitá pro obě zúčastněné strany. Pro rodiče i děti. Vytváří totiž pouto mezi vámi a vaším potomkem a umožní vám jej poznat.

 

Nejjednodušším způsobem, jak podpořit logické uvažování našich nejmenších, je hraní nejrůznějších stolních her. Ideální jsou například puzzle, které dětem pomáhají rozvíjet nejen myšlení, ale i fantazii. Jejich obtížnost volíme podle věku dítěte a je třeba je střídat. V opačném případě se totiž může stát, že děti začnou puzzle skládat automaticky a neobjevují tím nic nového. Naopak složitější nebo prostorové puzzle zaujme i starší děti.


Náš tip:

 

Hry pro děti - 3
(Foto: Archiv firem)


* Puzzle pro nejmenší Kde žijí zvířátka, Dino (169 Kč, prodává mojedino.cz).


* 3D puzzle Planetární soustava Ravensburger (522 dílků, 988 Kč, prodává mall.cz).

 

Velmi vhodné jsou také stavebnice, které vedou děti, vedle logického přemýšlení, také k technickému vzdělání. U stavebnic sledujte vždy doporučený věk, zejména kvůli velikosti součástek jsou některé stavebnice vhodné až pro děti od šesti let. Horní hranice věku není omezena a tak možná neodolají ani tatínkové.


Náš tip:

 

Hry pro děti - 4
(Foto: Archiv firem)


* Kreativní stavebnice Playstix od Albi (539 Kč, prodává eshop.albi.cz) podporuje logické myšlení a zároveň rozvíjí šikovnost a trpělivost. Různě dlouhé stavební díly nabízí možnost postavit vše, co vaše fantazie vymyslí. Návod obsahuje předlohy pro modely, které ze stavebnice lze vytvořit.
 

* Dřevěná stavebnice - křídové kostky 25 (599 Kč, prodává prodejce Wood season na fler.cz). Krásné dřevěné kostky s tabulovým povrchem v sobě skrývají klasiku a moderní design. Děti si mohou na kostičky malovat křídami, nebo křídovými pastelkami. V jednoduchosti je krása. Lehce setřete hadříke a můžete znovu kreslit.


INSPIRUJTE SE :

Co nadělit teenagerovi pod stromeček?
Hledáte vánoční dárky, které skutečně potěší? Máme tipy pro manžela, děti i nejlepší kamarádku
Vybíráte originální vánoční dárek pro děti? Vsaďte na interaktivní hračky!

 

Pro snad všechny kluky i jejich tatínky jsou skvělou volbou klasické lego stavebnice, mnohdy různě vytuněné, nebo kovové sady v duchu retro stavebnice Merkur. Ty dnešní jsou plné nejen jednotlivých kovových součástek, ale jsou doplněné plastovými barevně potištěnými díly a dalšími součástkami, díky kterým vypadají dokončené modely velmi realisticky.


Náš tip:

 

Hry pro děti - 2
(Foto: Archiv firem)


* Parní vláček Lego Duplo (1319 Kč, prodává alza.cz) je možné propojit s mobilní aplikací, která se stane
jeho dálkovým ovladačem. Kromě lokomotivy obsahuje stavebnice také vagón pro cestující, sklápěcí nakladač uhlí, kolejiště, zastávku, strom a figurky.

 

* Kovová stavebnice Malý konstruktér: Truck, Alexander (1099 Kč, prodává svet-stavebnice.cz). Výborně se hodí pro zdokonalování jemné motoriky a logického uvažování - všechny spoje jsou řešeny šroubky na imbusový klíč. Při stavbě dětem pomůže přiložený obrázkový návod, který je povede krok za krokem. Výsledkem je kovová funkční hračka s dostatečnou pevností, takže ji mohou dál využívat při svých hrách.


Módní záležitostí jsou ovšem i různé kreativní sady, při kterých si děti mohou něco ukuchtit, vyrobit kosmetiku, vlastní šperk nebo dětmi tolik milovaný sliz. Na tomto typu her je baví, že napodobují maminku v kuchyni nebo tatínka v dílně. Baví především malá děvčátka.


Náš tip:

 

Hry pro děti - 1
(Foto: Archiv firem)

 

* Kreativní sada Továrna na sliz So Slime (799 Kč, prodává Bambule a Sparkys). Obsahuje až deset různobarevných prášků pro výrobu vlastního slizu, třpytky, konfety, speciální velký ruční mixér, ale i čtyři figurky pro výrobu slizu s překvapením.

 

* Kreativní sada Mýdlové dortíky od Albi (494 Kč, prodává eshop.albi.cz) Vytvářejte vlastní jedinečná mýdla, která vypadají jako miniaturní dortíky. Kreativní sada obsahuje dostatek materiálu pro výrobu mýdlových dortíků, makronek či pěnových krémů.Nejsou to ovšem jen klasické hry, kterými logické myšlení můžete rozvíjet. V tomto ohledu může pomoci i třeba obyčejný nákup. Stanovte množství peněz určených na nákup potravin pro celou rodinu a sledujte, jak si s tímto úkolem dítě poradí. Nebo zkuste jednou týdně zadávat dítěti jednu otázku a nechte jej, aby na ni odpovědělo, přičemž může hledat odpovědi, kde uzná za vhodné. Koupíte i stolní hry s touto tematikou.


Náš tip:

 

Hry pro děti - 5
(Foto: Archiv firem)


* Společenská hra Monopoly Junior - Ledové království (369 Kč, prodává alza.cz). Světoznámá společenská hra v novém kabátku neméně populární disneyovky. Nechte své ratolesti vplout do kouzelného světa ledového království, kde se tentokráte obchoduje s mocí sněhu a ledu. Anna, Elsa a Olaf se vydali na dobrodružnou pouť přes Arendelle. Cestou musí nakoupit ta nejkouzelnější místa. Nasbírejte co nejvíce peněz, abyste nechali roztát zmražené srdce a stali se vítězem celé hry.

 

* Hra Obchod (699 Kč, prodává eshop.albi.cz). Naučit děti hospodařit s penězi musí hlavně sami rodiče. A když výuku schováte do hry, děti nebudou protestovat a ještě se celá rodina pobaví. Ve hře mají děti za úkol dojít z domova do obchodu a tam nakoupit potraviny z nákupního seznamu. Cestou na ně čekají jak příležitosti vydělat si peníze, tak nástrahy, kvůli kterým o ně mohou přijít.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jedenáct tipů na originální dárek pro maminku a dítě
INSPIRUJTE SE! Levné dárky s nápadem, které udělají radost


Hraní není jen způsobem, jak se zabavit a ukrátit si dlouhou chvíli. Zvláště u dětí je tato činnost důležitá pro celkový duševní i tělesný rozvoj. Dá se říct, že čím více hraní, tím více učení. Správné hračky významně přispívají k tomu, že z vaší ratolesti jednou vyroste všestranně rozvinutá osobnost.


Nezapomínejte ovšem na to, že při rozvoji logického uvažování, je nutné i podporovat zdravé sebevědomí dítěte. Podporujte ho tak při jeho badatelských výpravách a učte ho důvěře v sám sebe. Při plnění jednotlivých úkolů nebo při zadávání nejrůznějších kvízových otázek však stanovujte reálné cíle, ani moc snadné, ani těžké. V prvním případě totiž dítěte nebude dostatečně motivováno, v případě druhém se zase může stát, že kvůli příliš velkým nárokům ztratí odvahu.


Vhodné jsou samozřejmě i nejrůznější zájmové kroužky. Ty však volte na základě toho, co dítě opravdu baví a nikoli na základě toho, co byste si vy přáli. Nezapomínejte totiž na to, že jakékoli aktivity mají naplňovat především dítě, nikoli jeho rodiče.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Blanka 21:11 11.12.2018
Já jsem kupovala dcerám letos k Vánocům stavebnici zámku https://hrackyzadobrekacky.cz/stavebnice/dream-pal... . Rády si hrají na princezny, tak jim zámek udělá určitě radost.