Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Stojíte v potemnělé chodbě, tu a tam kdesi v rohu místnosti problikne žárovka. Z dáli se ozývá děsivý zvuk, který se nezvratně přibližuje. Jakoby byl už kousek od vás. Máte sotva minutu na to, abyste opustili místnost a unikli nebezpečí. A co váš ...

Tip na zážitkový vánoční dárek, který vám pomůže otestovat partnera

Dárek
zdroj: Getty Images Dárek
aktualizováno 14.12.2018, 00:03 | 14.12.2018, 00:03 | doma.cz

Stojíte v potemnělé chodbě, tu a tam kdesi v rohu místnosti problikne žárovka. Z dáli se ozývá děsivý zvuk, který se nezvratně přibližuje. Jakoby byl už kousek od vás. Máte sotva minutu na to, abyste opustili místnost a unikli nebezpečí. A co váš partner? Krčí se stejně jako vy v rohu místnosti, nebo vás objímá a utěšuje? Je mužem činu a snaží se rozklíčovat tajnou šifru, která vás zachrání?

Ne, to není zlý sen. Ale úniková hra, populární zábava pro celé rodiny. Přinášíme ideální způsob, jak si nenápadně posvítit na váš milovaný protějšek. Pozvěte ho na únikovku a spojte příjemné s užitečným. Nejen že si užijete víc jak hodinu zábavy a adrenalinu, zároveň si ověříte, zda je váš partner týmový hráč, jak zvládá stresové situace, nebo to, jestli vás umí dostatečně ochránit. Podívejte se na 8 věcí, které díky této týmové hře rozlousknete.

 

Fenomén únikových her ovládá zábavní průmysl již několik let. Lidé si v něm našli způsob, jak se blíže poznat, a to nejen na teambuildingové úrovni, ale i v rodinných a partnerských vztazích. „Pravidelně se setkáváme s páry, které si přijdou zahrát hlavně proto, aby si navzájem vyzkoušeli, jak zvládají stresové situace a jak jim jde společná práce od ruky, “ říká Tomáš Kučva, provozovatel únikových her The Chamber. „A protože jsme si tohoto trendu vědomi, snažíme se tomu přizpůsobovat i hry. Často například zapojujeme prvek, kdy se jeden musí stát očima toho druhého, na tom se vždycky pěkně ukáže, zda jsou partneři schopni spolupráce,” dodává Tomáš.

 

8 věcí, kterým byste měla věnovat zvýšenou pozornost

 

1. Týmový hráč, nebo sólista
Přišli jste si zahrát týmovou hru, ale vy si připadáte spíš jako podržtaška? K ničemu vás nepustí a všechno musí dělat sám? Tak tohohle sólistu pošlete raději k šípku.

 

Úniková hra - 6
(Foto: Archiv firem)


2. Ochranář, nebo sobec
Klidně vás nechá napospas strašidelnému žalářníkovi, aby sám mohl uniknout? Ruce pryč, s takovým vás nečeká nic dobrého.


3. Hrdina, nebo zbabělec

Vyděšeně stojí u dveří a vás vysílá na průzkum strašidelného pokoje? Máte co dočinění se zbabělcem, tak ho chyťte za ruku, proveďte ho domem duchů a pak vezměte nohy na ramena.

 

4. Nerd nebo osel
Upřímně, pokud prostě nejste na stejné vlně, raději to zabalte rovnou. Jak jeden, tak druhý totiž dokážou hru pěkně znepříjemnit, protože buď ke všemu budou přistupovat extrémně vědecky, nebo do mlýnku nepřispějí naopak ničím.

 

Úniková hra - 3
(Foto: Archiv firem)


5. Kliďas, nebo nervák
Čas se neúprosně blíží ke konci a váš parťák začíná zběsile pobíhat po místnostech, převracet vše, co mu přijde do cesty a bezhlavě hledat cestu ven. Dost možná začne používat i hrubou sílu… Ne, ne, tak tudy cesta taky nevede, jen si ho představte v běžném životě, když takhle vyvádí i ve hře.


6. Pozorný nebo ignorant

Na úkolech pracujete společně, zajímá ho váš názor, a když něco vyřešíte sama, ocení vás pochvalou? Tenhle chlapík si vás bude vážit a dokáže ocenit vaše kvality i v životě.


7. Muž činu nebo leklá ryba
Když je potřeba chopit se iniciativy, neváhá a pálí! Více slov netřeba.

 

Úniková hra - 8
(Foto: Archiv firem)


8. Vtipálek nebo suchar
Občas vás v únikové hře čekají i nepříjemné úkoly. I když tuší, že při plnění úkolu nebude vypadat zrovna sexy, bez zbytečných úšklebků a výmluv se do toho pustí. Má přece smysl pro humor a umí si udělat legraci sám ze sebe.


ČTĚTE TAKÉ:

Co nadělit teenagerovi pod stromeček?
Last minute tipy na dárky pro muže vašich snů: S čím rozhodně nesáhnete vedle?
Je váš partner tulimílek? S výběrem dárků pro muže pomůže DÁRKOLOGIE


Kam společně vyrazit?

 

Úniková hra - 2
(Foto: Archiv firem)


* The Chamber v Praze nabízí 6 únikovek, každou zcela odlišnou a jedinečnou. Na milovníky hororů čeká Dům duchů nebo Dům duchů II: Poltergeist, ve větší partě vyrazte na Útěk ze žaláře, kde musíte osvobodit přátele a uniknout před trýznivou smrtí ve středověké mučírně. Pokud nejste fanoušci tíživé atmosféry, vydejte se do prvorepublikové Tajemné pracovny nebo okuste historickou hru Tajemství císaře, kde na vás dýchne středověká atmosféra. Hackerovo doupě“ je vhodnou volbou pro ty, kteří mají rádi akci, využití technologií a různých vychytávek. Objednávky na thechamber.cz, dárkové poukazy seženete v hodnotě od 1790 Kč za hru.

 

Úniková hra - 14
(Foto: Archiv firem)


* Jste-li s partnerem soutěživí, zkuste únikovou hru Márnice, kterou nabízí pražský Endorfin. Márnice je první úniková hra v České republice určená jen pro jednu osobu! Musíte se spolehnout jen sami na sebe a pokusit se uniknout z tajemného prostoru. Zvládnete tuto výzvu? V nabídce jsou Márnice hned dvě, takže hru můžete pojmout jako souboj – kdo se z tíživé hádanky dostane jako první? (800 Kč/obě márnice, objednávky na endorfin.cz).

 

Úniková hra
(Foto: Archiv firem)


* Mimořádný zážitek nabízí Tvrz v Malešově u Kutné Hory se svou hrou Kingdom Come: Experience. Návštěvníci zde řeší různé logické úkoly za doprovodu živých dobových herců. Na třicet hráčů rozdělených do pěti týmů se vydává na epické dobrodružství inspirované oblíbenou českou počítačovou hrou Kingdom Come: Deliverance, založené na mechanismech únikové hry, avšak s volností pohybu po rozsáhlých prostorách autentické středověké tvrze. Tříhodinová hra má již vypsané termíny na příští rok (sezona je od dubna do listopadu, zhruba jednou měsíčně je hra i v angličtině, cena od 1490 Kč/osobu, více info na thechamber.cz/tvrz).

 

Naladí vás také:

 

Úniková hra - 10
(Foto: Archiv firem)


* Karetní hry Únikovka: Osud Londýna a Únikovka: Loupež v Benátkách (Albi, 299 Kč). Máte rádi únikové hry, neboli escape rooms? Můžete se je zahrát i doma! Letos přibyly dva nové přírůstky do série karetních her Únikovka, ve které máte za úkol spolu s vašimi spoluhráči (hra pro 1-6 hráčů od 10 let) vyřešit řadu zapeklitých rébusů propojených napínavým příběhem.

 

Úniková hra - 12
(Foto: Archiv firem)

 

* Příjemné mrazení vás čeká i v kině, pokud neodoláte psychologickému thrileru Úniková hra (v našich kinech od 31. 1. 2019). Film vypráví příběh šesti lidí, kteří přijali výzvu zúčastnit se únikové hry. Velmi brzy ale zjistí, že ze hry cesta ven neexistuje… a začíná boj o přežití.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře