Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Přišel čas pokročit ve vztahu dál, chcete spolu mít dítě. Nejde to však tak hladce, jak jste si vysnily, i když byste si potomka moc a moc přály. Dokonce šlo všechno ostatní včetně vaší kariéry stranou, jen abyste se mohly naplno věnovat plnění to...

Snažíte se, ale miminko ne a ne přijít? Co když problém pramení v hlavě

Seriál Ulice: Čím Jirka šokuje Karlu?
zdroj: TV Nova Seriál Ulice: Čím Jirka šokuje Karlu?
aktualizováno 19.02.2019, 00:00 | 19.02.2019, 00:00 | doma.cz

Přišel čas pokročit ve vztahu dál, chcete spolu mít dítě. Nejde to však tak hladce, jak jste si vysnily, i když byste si potomka moc a moc přály. Dokonce šlo všechno ostatní včetně vaší kariéry stranou, jen abyste se mohly naplno věnovat plnění tohoto snu. Jenže pořád se vám nedaří otěhotnět, stejně jako Karle Taubrové z Ulice. Ta přes všechnu snahu opět dostala menstruaci, tentokrát dokonce o pár dní dřív než obvykle.

Tato skutečnost Karlu dost trápí. Navíc ví, že vnouče by si velmi přála i její tchýně, Márova matka. Na náladě jí moc nepřidává ani to, že teď s Jirkou Hermannem zrovna moc nevycházejí. Na své problémy zapomíná alespoň ve chvíli, když věnuje svůj čas malému klukovi z dětského domova.


Možná, že ani vám se nedaří počít dítě. Už se snažíte dobrých pár týdnů, ale čáp pořád nepřiletěl. V čem děláte problém a jak dlouho byste ještě měly počkat, než se vypravíte za doktorem? Dejte si nejdřív pozor na to, jestli vám v otěhotnění nebrání tyto chyby.

 


Psychika je mocná čarodějka


Vaše myšlení dokáže fyzický stav hodně ovlivňovat. Pokud jste ve stresu, tak se kvůli tomu vaše tělo možná necítí na těhotenství dostatečně připravené. Můžete se stresovat ve vašem zaměstnání nebo třeba kvůli rodinným problémům. Zkuste se nějak uklidnit nebo najděte způsob, jak se stresujícím a psychicky vyčerpávajícím situacím obloukem vyhnout. Napětí však ve vás může vyvolávat i to, že jste ještě pořád neotěhotněly.


Pokud jde o poslední zmíněny případ, obrňte se trpělivostí a přestaňte se na těhotenství příliš soustředit. Přílišná snaha má totiž tak akorát opačný efekt. Pokud už po dítěti opravdu prahnete, tak si prozatím pořiďte například psa. Ten vaše myšlení zaměstná skoro stejně jako dítě a vy se konečně uvolníte. Často se stane to, že jakmile se přestanete neschopností otěhotnět přehnaně zabývat, tak se konečně zadaří.

 

ČTĚTE TAKÉ:

"Superspermie" mohou za nárůst neplodnosti
Ženy případnou neplodnost řeší pozdě
Sex během těhotenství ANO nebo NE? Tipy, jak si ho užít!


Kouření, nadváha i sport může být problém


Pokud chcete otěhotnět, měli byste vy i partner přestat s kouřením a naopak žít zdravě. Zdravá strava a celkově zdravý životní styl mají totiž vliv na vaše otěhotnění také. Stejně tak zkontrolujte, jestli máte oba v pořádku imunitní systém. Za problémy s otěhotněním někdy může stát i obezita, ale také třeba přemíra sportu a fyzické zátěže obecně.


Nic nepřehánějte, když budete žít v pohodě a příznivém prostředí, tak dítě zplodíte rychleji než pod tlakem, ať už vychází odkudkoliv.To platí i co se týče sexu. Pokud se totiž celý měsíc šetříte jen na ovulační dny, tak je to také špatně. Když si na to vyhradíte jen pár pokusů během plodných dnů, tak to opravdu nemusí vyjít.

 

Těhotenství
(Foto: Getty Images)


Přestože už jste se dávno přestaly stresovat, jíte zásadně zdravě, máte dostatek sexu, tak se stále nedostavil výsledek? Pokud se vám nepodařilo otěhotnět během roku, tak možná opravdu bude problém někde jinde. Podrobte důkladnému vyšetření sebe i partnera. Buď se dozvíte, kde je chyba a vyřešíte ji, anebo vás naopak uklidní, že s vašimi reprodukčními orgány není nic v nepořádku. Jistota je jistota. Nezoufejte, dítě nakonec stejně přijde většinou až ve chvíli, kdy to budete nejméně čekat.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře