Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Internetem se dlouho šířila fáma, že vévodkyně Kate čeká třetího potomka. Konečně palác oficiálně tuto zprávu potvrdil a my tedy s jistotou víme, že královská rodina se opět rozroste. Prozatím mají Kate s princem Williamem dvě děti. Co pro královs...

Třetí potomek KATE A WILLIAMA je na cestě. Co všechno VÍCEČLENNÁ RODINA obnáší?

William a Kate s dětmi
zdroj: Profimedia William a Kate s dětmi
aktualizováno 09.09.2017, 00:14 | 09.09.2017, 00:14 | doma.cz / sim

Internetem se dlouho šířila fáma, že vévodkyně Kate čeká třetího potomka. Konečně palác oficiálně tuto zprávu potvrdil a my tedy s jistotou víme, že královská rodina se opět rozroste. Prozatím mají Kate s princem Williamem dvě děti. Co pro královský pár znamená další? Co to obnáší starat se o tři děti?

Podle magazínu Life&Style chtějí Kate a William velkou rodinu. Rodiče vícečlených rodin by jim to ale možná rozmluvili. Jakmile máte doma víc než jedno či dvě dítka, což je u nás i v Británii standart, může vás zaskočit celá řada věcí...

 

Jaké to vlastně je, mít tři a více dětí? Budou to rodiče s modrou krví zvládat? Přečtěte si, co musí nejčastěji řešit rodiče z početných rodin.

 

Velkou nevýhodou, kterou zmiňují nejčastěji, je samozřejmě věčné čekání každé ráno přede dveřmi koupelny. Tento problém asi Kate a William řešit nemusí, koupelnu zajisté nemají jenom jednu.

 

Dalším problémem bývá finanční stav rodiny. Zvládnout nakoupit oblečení každému z potomků, řešit všechny pomůcky do školy apod. je mnohdy náročné. I tady nejspíše problém u slavného páru nebude. Těm, kdo nežijí zrovna v paláci, se ale doporučuje, ještě před pořízením si dalšího dítěte řádně zvážit, jestli to budete schopni utáhnout.

 

Domácí práce
(Foto: oficiální zdroj)

 

Velká rodina má ale i své velké benefity, je třeba skvělou možností, jak si od malička vytvořit jedno z nejslinějších a nejdelších mezilidských vztahů. Jak se říká, sourozenec je jediný člověk, kterého nenávidíte, ale nemohli byste bez něj žít. V tomto zajistí svým dětem rodiče Kate a William skvělý základ. Musíme jim jenom držet palce, aby je zvládli správně navést.

 

Je důležité umět ustoupit. Netrvat například na bezchybně uklizeném domě. Kde žije víc lidí, je to znát i na pořádku. Je nám jasné, že úklid v královské rodině řeší pověřené osoby, a i leckterá česká domácnost již otravné uklízení přenechává na agenturách a paních na úklid, ale to neznamená, že byste neměly své děti vést k pořádku. Rodiče by měli dbát na to, aby se jejich děti naučily se o domácnost trošku postarat. I kdyby jen tím, že si budou pravidelně uklízet pokoj, nebo občas umyjí nádobí. Nebojte se občas požádat své dítě o pomoc, ať už to bude s čímkoliv. Mělo by vám umět vyhovět bez reptání, scén a licitování, co za to dostane. Ve větším množství dětí je musíte učit určitě samostatnosti.

 

Co bude pro tento pár asi nejvíce řešeným tématem, je čas. Měly by si najít čas s dětmi zajít ven, hrát si s nimi, řešit jejich problémy, být u jejich dospívání. A nezapomínat, že každé dítě je jiné a občas se jim musíte věnovat individuálně. Jak se ale můžeme dočíst, Kate a William jsou zodpovědní rodiče a nepřenechávají výchovu čistě na jiných. Budeme jim fandit, aby to tak zůstalo i nadále.

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak vychovávají děti v cizině? Inspirujte se zkušenostmi českých au-pair

TŘI VĚTY, které by rodiče neměli říkat před svými dětmi!

Zakrýváte kočárek před sluncem plenou? Své dítě tím nevědomky OHROŽUJETE

 

No a co v neposlední řadě stojí za zmínku – musí si najít čas i sami pro sebe. Pro někoho, komu na bedrech leží taková zodpovědnost a ještě jsou k tomu trojnásobní rodiče, to musí být těžké. Opět jim budeme přát, aby i tento bod nevynechali.

 

Jste vy z takto početné rodiny, nebo jste si samy utvořily velkou rodinu s třemi a více dětmi? Napište vaše zkušenosti, jak vše zvládáte a jaké to pro vás je. Ať už jste v roli maminky, nebo dítěte.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře