Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Každé dítě čas od času zazlobí a potrápí své rodiče. Otázkou je, jak takové chování potrestat. Stačí potomka napomenout, nebo mu dát za vyučenou? Rodiče často tápou a neví, jak na zlobivé děti vyzrát. S naprosto nevšedním trestem přišla maminka z ...

Úměrný trest, nebo šikana? Maminka potrestala syny neobvyklým způsobem

Trest
zdroj: facebook Trest
aktualizováno 17.03.2018, 00:16 | 17.03.2018, 00:16 | doma.cz

Každé dítě čas od času zazlobí a potrápí své rodiče. Otázkou je, jak takové chování potrestat. Stačí potomka napomenout, nebo mu dát za vyučenou? Rodiče často tápou a neví, jak na zlobivé děti vyzrát. S naprosto nevšedním trestem přišla maminka z Kanady. Neuvěříte, jaký trest pro svá zlobivá dítka vymyslela.

Vychovat děti v čestné občany je občas velmi náročná disciplína. Někteří rodiče se snaží s dětmi vyjít po dobrém, jiní volí výhružky nebo třeba tělesné tresty. Maminka z Kanady se rozhodla pro nevšední řešení, které vzbudilo velký rozruch. Předem upozorňujeme, že se rozhodně nejedná o kanadský žertík.


Co se stalo?
Vše odstartovalo hrubé chování jejích dvou synů, kteří se ošklivě zachovali k řidiči autobusu. Maminka takové chování omítla tolerovat, a rozhodla se, že své syny náležitě potrestá. Pokud jste čekali trest formou domácího vězení, pak jste byli na omylu.

 

Naopak! Děti dostaly nařízeno, aby další den šly do školy pěšky, namísto toho, aby jely autobusem. Navíc během cesty měly na krku ceduli s nápisem: "Byli jsme nepříjemní na našeho řidiče autobusu. Mamka nás donutila chodit!"

 

 

Synové
(Foto: facebook)


"Zavolali mi ze školy, že kluci byli nepříjemní na řidiče autobusu. Tak mě napadlo, že vstaneme brzy ráno a půjdeme pěšky do sedm kilometrů vzdálené školy. Alespoň viděli, jak by cesta vypadala, kdyby je řidič z autobusu vyhodil. Cestu jsme společně zvládli za dvě hodiny," vysvětlila maminka své rozhodnutí.


ČTĚTE TAKÉ:

Fotka, která vás nenechá v klidu! Co na ní děti dělají tak hrozného?
Inspirujte se! Víme, s jakou hračkou si nemůže hrát George a Charlotte
Maminka zveřejnila video, na kterém její miminko bojuje o život! Proč to udělala?


Pochvala i kritika
Vzhledem k tomu, že maminka zveřejnila formu trestu na Facebooku, dostalo se jejímu rozhodnutí mnoho komentářů. Někteří rodiče její krok chápali a naprosto ji podporovali, jiní naopak nešetřili kritikou. "To, že děti byly zděšené, rozhodně není motivace k lepšímu chování," stálo v jednom z negativních komentářů.

 

A co si o tomto trestu myslíte vy? Je za čárou?

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

zlatica 16:58 06.05.2018
nakoľko matka bola s nimi trest schvalujem aspoň vedia ako dlho im to trvá pešo ked sa nabudúce nebudú chovať slušne
anna 10:23 04.05.2018
Skvělý nápad a ještě se po ránu pěkně prošli. Tleskám.
Bartunek 09:38 01.05.2018
Já jsem v jejich věku jezdil do primy v Písku vlakem, ale na nádraží Veselíčko-Branice to bylo 5km které jsem absolvoval pěšky a to každý den ráno tam odpoledne zpět a za žádný trest jsem to nepovažoval. Vlak odjížděl v 6.10 hod.
marie 09:32 24.04.2018
Maminka se zachovala výborně. Děti neměly být z čeho zděšené. Chovaly se špatně a tak za to nesly následky, které nebyly nikterak drastické. Aspoň si to uvědomily. Je to lepší než fyzické tresty.