Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Někteří školáci se do těší, jiní možná méně. Zpříjemněte jim odpočítávání dní malým sladkým překvapením, které je jistě potěší.

Utíká školní týden dětem pomalu? Tohle jim pomůže zpříjemnit čekání na víkend

DIY: Bonbonový kalendářík
zdroj: oficiální zdroj DIY: Bonbonový kalendářík
aktualizováno 09.09.2018, 00:00 | 09.09.2018, 00:00 | doma.cz

Někteří školáci se do těší, jiní možná méně. Zpříjemněte jim odpočítávání dní malým sladkým překvapením, které je jistě potěší.

Malý kalendářík připravte třeba na jeden školní týden: když dáte boxíků jen pět, děti si snadno spočítají, pokid školních dní mají ještě před sebou.

 

Nebo k jednotlivým sáčkům připište(neumí-li děti ještě číst, tak přimalujte) situace, za které si může vzít sladkou odměnu. Dostalo dítě jedničku, má hezky upravený sešit, četlo v hodině nahlas, přihlásilo se. I dílčí úspěchy se počítají - a vy je můžete na dálku ocenit.

 

Hne do přestávce si může vychutnat svou odměnu. Pokud navíc přichystáte balíčky bohatší, budou se děti moci rozdělit s kamarády. Není nic lepšího než zábavná školní svačinka.

 

DIY: Bonbonový kalendářík
(Foto: oficiální zdroj)

 

Co budete potřebovat na originální ovocný pozdrav?


Obyčejný papír A4
Tvrdší papír/čtvrtku A4
Igelitové zavírací sáčky
Oboustranná lepenka
Fixu
Nůžky
Bonbony

 

ČTĚTE TAKÉ:

12 skvělých inspirací, jak využít spadané listí a získat pravou podzimní atmosféru
Nevyhazujte staré dřevěné kolíčky. 13 geniálních inspirací, jak je využít jinak
Perfektní nápady, jak zabavit děti na dvoře nebo terase GALERIE


Postup:


1. Bonbony rozdělte na stejně velké hromádky, které vložte do uzavíratelných sáčků. Je jen na vás, kolik bonbonů do každého pytlíčku vložíte.


2. Z obyčejného papíru ustřihněte proužek na šířku a na něj pomocí sešívačky upevněte sáčky vedle sebe.


3. Tvrdší papír rozstřihněte na dvě poloviny (formát A5). Takto vzniklou jednu polovinu znovu přehněte. Sem napište fixou vzkaz, či přání ke každému pytlíčku.

 

DIY: Bonbonový kalendářík
(Foto: oficiální zdroj)


4. Na pásku s pytlíčky připevněte oboustrannou lepenku, stejně tak to udělejte i v případě čtvrtky. Pásek s bonbony do ní vlepte a malé překvapení máte hotové.


Tip: Do pytlíčků můžete vložit libovolné bonbony, chcete-li trochu zdravější, vsaďte na ty želatinové. Zkuste třeba Haribo Bärenschule ve tvaru písmenek, můžete tak z nich složit vzkaz!

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře