Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Louise a Nikki Draven mají opravdu velmi neobvyklý příběh. Vychovávají svého pětiletého syna jako člověka, ne jako chlapce a nechávají ho, aby si sám vybral své pohlaví.

Ani holka ani kluk? Tahle rodina svého syna vychovává bez genderové identity

Louise a Nikki Draven
zdroj: facebook Louise a Nikki Draven
aktualizováno 15.09.2018, 00:00 | 15.09.2018, 00:00 | doma.cz

Louise a Nikki Draven mají opravdu velmi neobvyklý příběh. Vychovávají svého pětiletého syna jako "člověka", ne jako chlapce a nechávají ho, aby si sám vybral své pohlaví.

Malý chlapec, který dostal neobvyklé jméno Star, si může hrát s panenkami, lakovat si nehty nebo si nechat narůst dlouhé vlasy, pokud se mu to líbí. Co k tomu jeho rodiče vede? Zejména jejich vlastní dětství a život. Louise a Nikki se oba narodili ve špatném těle a uvnitř se od malička cítili jako zástupci opačného pohlaví. Nechtějí, aby stejně rozporuplné pocity zažíval i jejich malý syn, a proto mu dávají svobodu ve výběru hraček, kamarádů, zájmů i oblečení - navzdory běžně zažitým genderovým stereotypům.

 

Louise a Nikki Draven
(Foto: profimedia.cz)

 

Louise a Nikki tvrdí, že nikdo si nemůže vybrat své pocity, a pohlaví člověka by podle nich mělo být v souladu s jeho vnitřkem. Veřejně vypráví příběh svého syna, který jim po návratu ze školky oznámil, že už si nadále nemůže hrát s panenkami, protože jsou pouze pro holky. Jeho rodiče to vnímají jako nátlak společnosti, který je nezdravý a nedovoluje se člověku svobodně projevit.

 

Louise a Nikki Draven
(Foto: profimedia.cz)

 

Star je velmi zvídavé dítě a častuje své rodiče různými otázkami. Svou biologickou matku Nikki oslovuje "tati" a nedávno se na koupališti zeptal, proč nenosí stejné plavky jako ostatní tátové. Rodiče mu vysvětlili, že brzy navštíví speciálního doktora a bude vše, jak má být. Také biologický otec Louise se chystá podstoupit operaci na změnu pohlaví, jen o sám se hodlá proměnit v ženu, kterou se vnitřně cítít být. Celý svůj příběh otevřeně vypráví médiím a setkávají se jak s pozitivními, tak i velmi negativními názory a komentáři.

 

ČTĚTE TAKÉ:

To si Mellisa nikdy neodpustí: Nechala labilnímu manželovi hlídat neposlušné syny, skončilo to děsivou tragédií

V 5 letech bojovala s těžkou nemocí. Marně! Co pro ni rodiče udělali v posledních chvílích života vás dojme

Dítěti na obrázku jde o život! Poznáte, co je špatně?

 

Debata o genderu (pohlaví), sexualitě a rovnoprávnosti je pro dnešní dobu již typická. Výraz "gender-fluid" byl přidán i do Oxford English Dictionary (OED) a znamená genderorovou identitu, která není striktně vyhrazená nebo se často proměňuje. V češtině se občas používá výraz "bezpohlavní". Taková osobnost se občas cítí být mužem a jindy zase ženou. Tyto identity se na základě různých okolností občas proměňují.

 

Co si o tomto výchovném modelu myslíte vy? Myslíte, že se z jejich syna vyroste tolerantní člověk, nebo to díky takové neobvyklé výchově bude mít v budoucnu naopak těžké?

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře