Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Dětská hřiště jsou nejen místem zábavy, ale i nebezpečí. I když by se mohlo zdát, že prolézačky a klouzačky jsou poměrně bezpečné, nenechte se zmást. Maminka dvanáctiměsíční holčičky moc dobře ví, že na rodiče a děti číhá ještě jedna hrozba.

Varování! Tuhle chybu dělá na dětském hřišti většina rodičů

Noha
zdroj: facebook Noha
aktualizováno 30.06.2018, 00:02 | 30.06.2018, 00:02 | doma.cz

Dětská hřiště jsou nejen místem zábavy, ale i nebezpečí. I když by se mohlo zdát, že prolézačky a klouzačky jsou poměrně bezpečné, nenechte se zmást. Maminka dvanáctiměsíční holčičky moc dobře ví, že na rodiče a děti číhá ještě jedna hrozba.

Heather Clare trávila s dcerkou Meadow poklidné odpoledne na dětském hřišti v New Yorku. Vše se změnilo v momentě, kdy si Heather posadila dcerku na klín a společně sjížděly dlouhou skluzavku. Asi žádného rodiče by nenapadlo, že společné klouzání v sobě ukrývá velké riziko. Stačí, když se podíváte na fotografii a zaměříte se na dětskou nožičku. Ano, Meadow si na skluzavce ošklivě zranila nohu! "Tento snímek je zachycen přesně v okamžiku, kdy si Meadow zlomila nohu," řekla maminka pro Mirror.com.

 

Heather Clare
(Foto: facebook)

 

ČTĚTE TAKÉ:

Tohle přivítání by nechtěla zažít žádná maminka! Co chlapec provedl?
Důležité upozornění ohledně DĚTSKÝCH KARTÁČKŮ! Všimli jste si téhle věci?
Maminka přišla s geniálním trikem, jak podat dětem léky. To musíte vyzkoušet!


Maminka navíc dodala, že podle doktora jde o běžné zranění, se kterým se na pohotovosti často setkává. "Myslím si, že každé hřiště by mělo mít varovnou značku. Bohužel jsem ji zatím nikde neviděla, a to s dcerou navštěvujeme hodně hřišť. Každý rok sdílím tuto fotku v naději, že se ostatní rodiče vyvarují této chyby. Nikdy si na skluzavce neberte dítě na klín. Neexistuje bezpečný způsob, jak se s dítětem bezpečně sklouznout," varuje Heather.

 
8 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Jana 14:13 03.07.2018
Děti nejsou blbé, když jím vysvětlíte, jak se na skluzavce má jezdit. Dcerka to zvládá sama od 1,5 roku. No ale když maminka musí být dítěti pořád za zadkem a nenechá je samostatnosti, udělá víc škody než užitku.
Hs 11:09 02.07.2018
USA, co víc dodat... kolik asi vysoudila? Když vlastní vinou holčičce zlomila nohu - Může za to přece hřiště, že nedala pozor!
mx83 09:30 02.07.2018
s dětmi chodím na dětské hřiště velmi často - hřiště máme přes ulici. Nikdy by mě ani nanapadlo lézt s dětmi na skluzavku. A asi nejsem jediný, protože jsem neviděl ani jednoho rodiče, který by s dítětem na skluzavce jel. Že by to bylo proto, že je to "dětské hřiště" a ti rodiče používají to šišaté na krku k přemýšlení? V USA myslet nemusí, tam na všechno mají varování. Paní udělala mediální senzaci z toho, že má v hlavě prázdno. Bravo! A nejhorší je, že se najdou i takoví senzacechtiví pisálci, kteří z toho udělají senzaci i na tomto serveru v čechách :(
babča 06:31 02.07.2018
Nedávno jsem něco podobného viděla na plavečáku. Tam to byl pro změnu milující tatínek v dětském bazénu, který dopřával svému zpovyknému potomkovi jízdu na plastové skluzavce. Ta se pod nimi kývala tak, že to vypadalo, že se rozpadne. Cedule s upozorněním věku do 12ti let tam byla a čitelná, ale když si miláček, který se sám bojí, vzpomene, že chce svést, co by pro něj tatínek za doprovodu šťastné maminky, neudělal.
Roman 19:10 01.07.2018
Jsem otec tří dětí a nikdy se mě nestalo nic, asi proto, že to jsou Dětská hřiště a dospělí člověk by měl ( obzvláště s dětmi) používat hlavu.
Je vidět že maminka má co dělat sama se sebou, na tož hlídat malou a může být ráda, že to nedopadlo hůř.
Amerika by měla mít vlastní planetu Cedulkov,ještě že vědí jak použít toaletu (bez cedulky ).
P.V. 14:13 01.07.2018
Ono by stačilo používat tu hmotu mezi ušima...
Tatka 13:43 01.07.2018
Co?? Varovná značka? Maminky prosím čtěte, cedulky tam jsou ... pravda že ne vždy čisté a dobře viditelné, ale jsou tam a většinou se na nich píše totéž "váhový limit, nebo věkový (min.+max. věk)" které se týkají i maminek (tatínků) a jestli si nějaká maminka "věří" že "vleze" na skluzavku s cedulkou např. "NOSNOST MAX. 20kg" tak chudák dítě a riskuje víc než jen zlomeninu. Přeji Vám mnoho radostných zážitků, pokud možno bez úrazů.
mira 13:38 01.07.2018
Může být ráda, že pod nimi ta klouzačka nerupla. Jak tohle může někoho napadnout? Je soudná?
Karolina9 09:43 01.07.2018
Ano ta značka tam chybí a měla by být opravdu veliká "Blbům vstup zakázán". Ještě jsem neviděla rodiče lézt na klouzačku, pokud byly děti malé posadili jsme je svézt například od půlky klouzačky. Zase jedna blbka co není schopna pustit své dítě k jakékoli samostatné činnosti.
levandule 22:00 30.06.2018
Promiňte, ale tohle vidím poprvé. Chce si sklouznout matka nebo dítě? A že to jsou časté úrazy dětí? Čí vinou?
1 2