Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Přečtěte si dopis naší čtenářky Miriam, která píše svým dětem.

VÁŠ PŘÍBĚH: Moje nejsmutnější Vánoce

Smutné Vánoce
zdroj: Thinkstockphotos Smutné Vánoce
aktualizováno 21.12.2017, 00:26 | 21.12.2017, 00:26 | doma.cz

Přečtěte si dopis naší čtenářky Miriam, která píše svým dětem.

Adriano a Patriku,


myslela jsem si, že jsem Vás vychovala dle svého vědomí a svědomí jak nejlépe jsem mohla. Dnes vím, že jsem selhala.
Když jsem se rozhodla opustit vašeho otce a konečně svobodně dýchat a nebát se o svůj život, byla jsem vinná. Snažila jsem se dlouhé roky před vámi tajit psychické násíli ze strany manžela. Dařilo se mi to. Když mi už šlo skutečně o život, požádala jsem se na linku SOS. Dnes děkuji právničce této organizace, která mi poradila, co mám dělat. Zachránila jeden lidský život.

 

Napište nám svůj příběh
Prožila jste něco zajímavého?
Vydal by váš život na knihu nebo film?
Prožíváte trápení a potřebujete se vypovídat a o své starosti se podělit?
Nevíte si rady a možná by vám pomohl nestranný názor - třeba našich čtenářek?

 

Napište nám svůj příběh a pošlete ho na redakce@doma.cz. Ty nejzajímavější příběhy píše sám život, nebuďte na ně sama.

 
Tajně jsem si v nedalekém městě našla podnájem a odstěhovala se. Manžel si ničeho nevšiml. Byl zaneprázdněn svými milenkami. Během našeho pětatřicetiletého manželství jich měl dost. S některými dobrovolně, s některými nedobrovolně zplodil hodně dětí. Kolik, to ví přesně jen on sám. Takže máte sourozence a nevíte o nich.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VÁŠ PŘÍBĚH: Jaký je život pěstounky?
VÁŠ PŘÍBĚH: Moje máma mě psychicky deptá! Vydržím to?
VÁŠ PŘÍBĚH: Ve vzduchu visí výhružka... prý bych se měla bát


I přes to, že už máte svoje rodinné zázemí, vždy jsem vás pozvala ke štědrovečernímu stolu. Proto jsem si naivně myslela, že když jsem zůstala sama, tak mě aspoň jeden z vás pozve k sobě domu. Bylo pro vás důležité, abychom se sešli až po Vánocích a předali si dárky. K štědrovečernímu stolu jste zasedli se svým otcem, od kterého jste dostali finanční obnos, který jsem vám já dát nemohla. Po mnoha letech jsem strávila Vánoce sama.


Letos to bude podruhé. Opět budu sama. Přeji vám, aby se k vám jednou nezachovali vaše děti takhle. Bolí to.


Vaše máma.

 
2 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Helena 19:48 24.12.2017
No já si myslím že to není v tom že děti dostaly od otce finanční dárky.Možná si paní myslí že byla dobrá matka ale asi nebyla.Když jsou děti dospělé nenechaly by se od otce nachytat jen na peníze.
Dáša 00:02 22.12.2017
Je to smutné, já mám to štěstí, že moje děti se po roce střídají v pozvání ke stromečku. Dárky v našem věku už nejsou podstatné, vánoce jsou spíš pro děti ale sejde se rodina v příjemné pohodě. To je ten základ všeho.
Karel 19:05 21.12.2017
Také budu letos poprvé na vánoce sám. V jednom je svatá pravda. Vánoce, tedy štědrý večer má být v duchu lásky a rodiny. Rodina, tj. muž+žena+děti. Rodina, to je nejcenější klenot, poklad, co může člověk mít. Vánoce mají lidé spojené s dárky,drahými dárky,čím dražšími, tím si myslí, jak jsou nejlepší a potom se všude chlubí. Dárek pod stromeček by měl být, ale trávit tento večer plný lásky, snů a přání, trávit je s rodinou, to je ten nejcenější dar.


kytka 13:00 21.12.2017
Já to mám podobné,také budu na Štědrý den sama,ale nebudu se z toho hroutit. Nazdobím si krásně stůl,pustím koledy,uvařím si dobrou večeři a budu se radovat z toho,že jsem zdravá.