Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ve středeční Výměně manželek se můžete těšit na početnou rodinku, kterou se snaží ukočírovat zasloužilá matka Helena s manželem Luďkem. V domácnosti vychovávají šest dětí, ale dalších deset potomků již žije mimo domov. Dokáže si náhradní maminka M...

Velká rodina: Zápřah pro nervy, nebo moře lásky?

Výměna manželek - 21. března 2018
zdroj: TV Nova Výměna manželek - 21. března 2018
aktualizováno 21.03.2018, 00:12 | 21.03.2018, 00:12 | doma.cz

Ve středeční Výměně manželek se můžete těšit na početnou rodinku, kterou se snaží ukočírovat zasloužilá matka Helena s manželem Luďkem. V domácnosti vychovávají šest dětí, ale dalších deset potomků již žije mimo domov. Dokáže si náhradní maminka Marcela poradit se šesti dětmi?

Každý člověk touží po něčem jiném. Někdo je spokojený s jedním potomkem a nedokáže si představit, že by mu měl pořídit sourozence. Jiný naopak touží po početné rodině, která bude oplývat láskou. Ne nadarmo se říká, že čím více dětí, tím více štěstí. Dokážou se ale rodiče věnovat všem svým dětem na 100 %? Nebo jdou některé věci stranou?


Nepřítel jménem time-management
Pokud existuje něco, s čím velké rodiny opravdu bojují, pak je to čas. Každý den musí být rozplánovaný do poslední vteřiny, protože jinak by se mohlo stát, že jeden z potomků nestihne kroužek a jiný například odpolední vyučování. Právě proto je pro tyto rodiny důležitý režim, který musí všichni členové rodiny dodržovat a respektovat. Pokud režim něco naruší, byť i sebemenší nachlazení, hrozí, že dojde k naprosté kolizi.

 

 

Rodiče moc dobře ví, že výchova je základ a ostatní věci můžou jít stranou. Na mysli máme třeba domácí práce, které na rozdíl od domácích úkolů můžou počkat. Jednoduše řečeno v početnějších rodinách nemají rodiče čas na to, aby zkoumali, zda je na vrchní poličce snítko prachu. Často se také snaží do domácích prací zapojit dospívající děti, kteří jim mohou pomoci.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Život odstřižený od reality! Jaký může mít vliv na vývoj dítěte?
Nenechte se zatlačit do kouta! Co dělat, když vedle sebe máte DESPOTU?
TEST: Jak dobře znáte pořad VÝMĚNA MANŽELEK?


Může to fungovat?
Mnoho lidí se na velké rodiny dívá skrze prsty. Tvrdí, že si rodiče ukousli příliš velké sousto, a že není v jejich silách, aby dokázali ze všech dětí vychovat slušné občany. Bylo by ale mylné, kdybychom všechny tyto rodiny házeli do jednoho pytle. Pokud jsou jejich rodiče silné osobnosti, které se každý den vzbudí s novou energií a elánem do řízení velké rodiny, pak rozhodně nic nebrání tomu, aby takováto rodina uspěla a byla šťastná. Samozřejmě, že se rodiče nemůžou každému dítěti věnovat 24/7, na druhou stranu se ale prohlubují vztahy mezi sourozenci. Bývá zvykem, že mladší se učí od starších sourozenců, a tak jsou i poměrně malé děti soběstačné a rozumné.

 

Další epizodu Výměny manželek sledujte ve středu 21. března 2018 ve 20:20 na Nově!

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře