Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Přemýšlíte nad tím, jakým dárkem letos překvapit děti? A zkusili jste už někdy dětem pořídit interaktivní hračku?

Vybíráte originální vánoční dárek pro děti? Vsaďte na interaktivní hračky!

Vánoce
zdroj: Thinkstockphotos Vánoce
aktualizováno 18.12.2016, 00:58 | 18.12.2016, 00:58 | doma.cz

Přemýšlíte nad tím, jakým dárkem letos překvapit děti? A zkusili jste už někdy dětem pořídit interaktivní hračku?

Takové hračky nejčastěji pracují na principu propojení s moderními technologiemi, především chytrými telefony či tablety. Že by vaše dítě nezvládlo hračku ovládat? Tak to jste na omylu. Řada dnešních dětí si s chytrým telefonem či tabletem rozumí ještě dříve, než nastoupí do první třídy. Na rozdíl od nás dospělých je pro ně poznávání nových technologií zábava a jejich ovládání se naučí mnohem intuitivněji. Svět navíc prozkoumávají na vlastní pěst a je to pro ně velké dobrodružství.

 

Nová forma učení

 

Pokud se ptáte, v čem je hlavní přínos interaktivních hraček, je to především zcela nová forma učení. Děti poznávají svět úplně jinak, než jsme byli zvyklí my. Hračky v nich umějí rozvíjet řadu potřebných dovedností. Zprostředkují dětem naučné informace zábavnou formou, a to aniž by si to uvědomovaly. Rozvíjí ale i představivost, koncentraci, kreativitu, učí děti trpělivosti nebo cvičí jejich paměť. A takové dovednosti se nehodí jen ve školce či škole, ale po celý život. Tomu všemu se děti navíc učí snadnou, nenásilnou, a hlavně zábavnou formou.


ČTĚTE TAKÉ:

Tipy na dárky na poslední chvíli! To ještě zvládnete
Tipy na dárky PRO NĚJ: Inspirujte se!
INSPIRUJTE SE! Levné dárky s nápadem, které udělají radost

 

Pečlivý výběr především

 

Dnešní děti mají k moderním technologiím vůbec nejblíže ze všech generací. Řada rodičů může však namítat, že tyto vymoženosti do dětského světa nepatří. Ovšem s tím jak se mění svět, mění se i způsob zábavy a učení, a to se týká i dětí. Pokrok zkrátka nelze zastavit. Stejně jako v případě jiných hraček, u i těch interaktivních je potřeba obezřetnost a pečlivý výběr. Pozornost rodičů by se měla zaměřit na kvalitu použitých materiálů, či zda produkt prošel nutnými testy. Důležité je také kontrolovat věkovou hranici. A v neposlední řadě doporučujeme na internetu pátrat po zkušenostech a názorech rodičů, kteří už s produktem mají zkušenosti.

 

Co je bude bavit:

 

Didaktické hračky
(Foto: Archiv firem)


* Brýle pro virtuální a rozšířenou realitu View-Master fungují na principu propojení s chytrými telefony (Mattel, 999 Kč za brýle, 399 Kč za zážitkový balíček; prodává Hamleys, Sparkys, HM Studio, Bambule, Pompo, Mall a Alza.cz). Uživatel si vybere z široké nabídky mobilních aplikací, po instalaci a spuštění aplikace se telefon umístí do brýlí a virtuální zážitek může začít. Aplikace přináší virtuální hry, virtuální turistiku, ale také novou a zcela specifickou, edukativní formu vzdělávání, i prostřednictvím zážitkových balíčků s názvy Zajímavá místa, Divočina, Vesmír, Podmořský svět a Dinosauři. Aplikace nabízejí ponaučení a zábavu zároveň a uživatele přenesou na prohlídku sluneční soustavy, světoznámá místa či do podvodního světa. Virtuální výlet doplní poučnými informacemi či minihrami. Volně dostupný, zábavný obsah pro brýle View-Master v podobě nejlepších 360° videí z celého světa najdete například na stránkách virtualne.info v sekci s videi.

 

* Revoluční odrážedlo Smart stages mluvící scooter, Fisher-Price (1429 Kč, dostupný na feedo.cz) pro děti je tady! Děti ho nejen řídí, ale zároveň se na něm také učí, a to díky prvkům technologie Směj se a Poznávej a Smart Stages. Na odrážedle jsou umístěny 4 tlačítka k aktivaci jako na opravdové palubní desce auta a otočný klíč k nastartování.

 

* Ukažte svým dětem krásy České republiky za pomoci interaktivní knihy Česká republika z edice Kouzelné čtení (Albi, 399 Kč, k dostání v prodejnách Albi a na kouzelnecteni.cz). Novinka zavede děti zábavnou interaktivní formou do našich měst, o kterých získají řadu informací, seznámí se i s řekami, pohořími, památkami a třeba i významnými osobnostmi. Proniknou také do tajů našeho průmyslu, zemědělství i nerostných surovin. Kniha je doplněna krásnými hravými ilustracemi Ladislavy Pechové. Samozřejmostí jsou opět zábavné interaktivní kvízy, díky kterým si děti nabyté informace procvičí.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ivuška 22:21 16.12.2018
Super tipy! Co se týče dárku pro děti, tak my letos vsadili na společenskou hru. Vybírali jsme dlouho a nakonec jsme se jim rozhodli koupit hru Alibaba a jeho velbloud. Koupili jsme ji na https://www.slevoslav.cz/ :) Doufám, že se dětem bude líbit. :)
NatasaZ 22:08 17.12.2017
Díky za článek, to my jsme teď dětem koupili takovou hru, co se jmenuje Padací cihly, znáte? Mají ji například tady - https://hrackyzadobrekacky.cz/interaktivni-hry - kolikrát se u toho i s manželem hrozně nasmějeme :)
Jitka 13:38 18.12.2016
Zdravím, musím říct, že o kouzelném čtení jsem uvažovala. Koukněte na tohle video: https://www.babymodel.cz/kouzelne-cteni/. Myslím, že to je dobrá zábava pro děti. Tak uvidíme, ještě máme čas na rozmyšlenou.