Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

V minulém díle Výměny manželek jste viděly dva páry, kteří k sobě mají úplně odlišný vztah. První dva partneři se milují, jsou přesvědčení, že k sobě patří a přihlášením do Výměny manželek si chtějí vydělat na svatbu. Ve druhém partnerství se oba ...

Vyčítá vám, že neumíte vařit? Možná prostě žijete s rýpalem

špatné jídlo
zdroj: Getty Images špatné jídlo
aktualizováno 18.09.2019, 00:00 | 18.09.2019, 00:00 | doma.cz

V minulém díle Výměny manželek jste viděly dva páry, kteří k sobě mají úplně odlišný vztah. První dva partneři se milují, jsou přesvědčení, že k sobě patří a přihlášením do Výměny manželek si chtějí vydělat na svatbu. Ve druhém partnerství se oba lidé podvádí a neví, co s nimi bude dál.

Martina a Michal mají osmiměsíční Lolu a žijí v Dubé. Jsou spolu spokojení a věří, že to tak bude i nadále. O to větší šok Michalovi přivede náhradní manželka Jarka. Ta svého pravého muže Míru poznala jako patnáctiletá holka a dnes spolu mají dvě děti, šestiletou Nikolu a tříletého Mirečka. Jarce vadí Mírovy nálady, její partner si zase stěžuje na nepořádek.

 

Neuspořádanost Jarce vytkne i její náhradní muž Michal, který jí nejspíš bude připadat dost náročný. Jarka se ale nepředvedla v nejlepším světle, Michal jí vyčetl naprosto příšerný způsob vaření a v pořadu dokonce politoval její děti, které kvůli tomu podle jeho slov určitě budou mít brzy žaludeční problémy.

 
Co Jarka v kuchyni vyvedla a jak Výměna manželek životy všech zúčastněných změnila? Na to jste se mohly podívat ve středu 18. září 2019 ve 20:20 na Nově.

 

Výměna manželek - nová epizida
(Foto: TV Nova)


Jarka z Výměny manželek sice opravdu moc vařit neumí, co když ale podle vás samotných vy žádné velké chyby v kuchyni neděláte a přesto od partnera neustále slyšíte nějakou kritiku? Jak postupovat, když pořád ryje nebo dokonce jídlo od vás srovnává s tím, co mu dřív vařila jeho matka? Nenechte se zbytečně shazovat a ničit si sebevědomí, protože by se to mohlo časem projevit i na vašem vztahu.


Zeptejte se, co přesně mu vadí


Jestli má partner neustále nějaké řeči, všímejte si, jakým způsobem si stěžuje. Dělá to pořád a nějaké mouchy si najde na každém jídle nebo slyšíte výtky například jen u těstovin? Nechutná mu od vás obecně nebo má problém jen s některými jídly či ingrediencemi? Možná, že mu například vadí jen to, jak děláte boloňskou omáčku, protože mu chutná udělaná nějak jinak a srovnává to s tím. Zeptejte se ho na to, jak by vám to poradil udělat, aby byl konečně spokojený. Jestli si však najde chybu skoro i na namazaném chlebu, možná o vaření tak úplně nejde.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Proč jen nás tchyně nemají rády?
Má chlap pomáhat s domácností? Nebo je to urážka mužnosti?
Život s pedantem: 5 znaků, podle kterých ho odhalíte

 

V tomto případě je váš partner rýpal, pro kterého je snadné najít si kritiku právě na vašem vaření, když to děláte často a denně. A život s takovým člověkem opravdu nemusí být jednoduchý. Tím, že to vás ryje, se snaží utěšit vlastní ego. Nejspíš má nějaký komplex a na vás si jen snaží tímto způsobem vybít zlost. Možná jeho samotného rodiče v dětství neustále za něco kritizovali nebo viděl stejné chování u jeho otce vůči své matce. On teď dělá to samé vám, protože mu to třeba přijde normální.

 

špatné jídlo
(Foto: Getty Images)


Tady je důležité zatrhnout mu to hned v začátku a nenechat ho, aby si zvykl, že si k vám může všechno dovolit. Na jednu stranu se nenechte vydráždit a zůstaňte klidné, aby viděl, že nedosáhl svého. Řekněte mu, že jestli pro vás nemá nápad, jak váš způsob vaření zlepšit, tak ať je raději zticha. Jinak se přestanete snažit úplně. A pozor, úšklebky se počítají také! Jestli si nadále nedá pokoj, jednoduše ho nechte o hladu. Když mu od vás nechutná, tak přece nemusí jíst. Vy si můžete vařit jen pro sebe.

 

Co když vás srovnává s matkou?


Někdy se muži kvůli jídlu dovolávají také na svou matku. Porovnávají vás s tím, jak vařila ona. Je jasné, že si váš partner v sobě nese hezké vzpomínky s dětství na čerstvě upečenou nedělní buchtu. Určitě i vy občas rády vzpomínáte na kuře od maminky. Jestli se s tím ale ohání pořád, pošlete ho na oběd k jeho matce. Třeba nakonec zjistí, že už mu od ní nechutná tak, jak si představoval a rád se ještě vrátí jíst domů.

 

vaření
(Foto: Getty Images)


Ve spoustě domácností kuchyni obsadí muži


Mnoho žen, které vaření zrovna neholdují, kuchyňský kout klidně přenechají mužům a vůbec si kvůli tomu nepřipadají méněcenné. Jestli má váš partner kuchařský talent nebo ho kuchtění zkrátka baví, nechte ho, ať se v kuchyni vyřádí podle libosti. Nakonec si pochutnáte i vy a třeba se od něj časem něco přiučíte. V dnešní době už neplatí stereotypy, že žena vaří a muž chodí do práce, pokud vám to vyhovuje obráceně.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře