Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Mnozí rodiče ve snaze ochránit dítě před horkými paprsky slunce, překrývají kočárek plenkou, dekou či mušelínových šátkem. Ani netuší, jak tím ohrožují své dítě.

Zakrýváte kočárek před sluncem plenou? Své dítě tím nevědomky OHROŽUJETE

Kočárek
zdroj: Thinkstockphotos Kočárek
aktualizováno 14.08.2017, 17:02 | 14.08.2017, 17:02 | Doma.cz/tvnoviny.sk

Mnozí rodiče ve snaze ochránit dítě před horkými paprsky slunce, překrývají kočárek plenkou, dekou či mušelínových šátkem. Ani netuší, jak tím ohrožují své dítě.

Kočárek zastíněn tenkou přikrývkou se může změnit na rozpálenou pec. Během pár minut se může teplota v kočárku vyšplhat i na 40°C. Jsou dokonce známy případy úpalu, ale i syndromu náhlého úmrtí kojenců, které byly v kočárku.

 

Myslete také na to, že když na samotný kočárek sálá teplo, materiál se přehřívá. Když překryjete ještě i stříšku, zakryjete jediný otvor, odkud má dítě přístup k čerstvému vzduchu. Navíc, pokud překryjete kočárek plenou, neuvidíte, co se s vaším dítětem děje.

 

 

Pediatr Torleiv Ole Rognum, specializující se na dětská úmrtí ,pro televizi TW2 řekl: "Je nezbytné, aby děti měly přístup k čerstvému vzduchu. Jinak se mohou jejich těla přehřát a nebudou moci dýchat. V přehřátém kočárku to funguje podobně jako v termosce ... "

 

ČTĚTE TAKÉ:

TŘI VĚTY, které by rodiče neměli říkat před svými dětmi!
Vybíráme kočárek: 5 tipů, jak neudělat chybu
Vybíráte autosedačku? Kromě odolnosti se zaměřte i na složení, někdy je alarmující!


V mírném teple na ohrožení stačí 20 minut, v současných vedrech je to dokonce mnohem kratší čas.

 

Malým dětem nesvědčí ani dlouhý pobyt na přímém slunci. Více se dozvíte ve videu.

 

 

Kromě samotného přehřátí hrozí vašemu dítěti i jiné nebezpečí. Dítě v uzavřeném prostoru může svou situaci vnímat tak, že je opět v děloze a může přestat dýchat.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Radka 19:18 10.11.2018
Týjo. Díky mockrát za rady. Toto jsem přes léto také dělala. Nevěděla jsem, že to může být až tak nebezpečné. Nicméně je pravda, že miminko lze před slunečním svitem chránit i jinými způsoby. Jedna moje kamarádka si například z https://www.mybabystore.cz/cs/56-stokke pořídila kočárek, který už má přímo takovou stříšku proti slunci.