Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ve středeční Výměně manželek poznáte dvě maminky Míšu a Irinu. Zatímco třiadvacetiletá Míša vychovává se svým partnerem tři děti, Irina s manželem pečuje pouze o jedno dítko. Celá Výměna se ponese v duchu ostrých hádek, které se budou odehrávat i ...

Zamezte partnerským hádkám! Trpí děti i vaše psychika

Výměna manželek - 28. března 2018
zdroj: TV Nova Výměna manželek - 28. března 2018
aktualizováno 28.03.2018, 00:35 | 28.03.2018, 00:35 | doma.cz

Ve středeční Výměně manželek poznáte dvě maminky Míšu a Irinu. Zatímco třiadvacetiletá Míša vychovává se svým partnerem tři děti, Irina s manželem pečuje pouze o jedno dítko. Celá Výměna se ponese v duchu ostrých hádek, které se budou odehrávat i před dětmi.

Co by to bylo za vztah, kdyby v něm čas od času nedošlo k nepříjemné hádce. Někdy je důvodem sporu zvednuté záchodové prkénko, jindy třeba drahá kabelka. Většina těchto malicherných rozepří skončí stejně rychle, jako začala. Bohužel mnoho partnerských párů zažívá i prudší konflikty, které stěží vyřeší květina s bonboniérou.


Je hádka nejlepším řešením?
Asi nám dáte za pravdu, že někdy stačí jenom malý impuls a problém je na světě. I když se nechcete hádat, někdy jednoduše není cesty zpět. Zkuste se ale nad tímto chováním společně s partnerem zamyslet. Možná jenom nedokážete v klidu komunikovat, nebo máte problém s tím, že problémy neřešíte, ale pouze o nich hlasitě mluvíte. Možností je opravdu mnoho, a tak je jenom a jenom na vás, jak se k hádkám postavíte. Pravdou ale zůstává, že partnerské hádky se mohou nepříjemně promítnout i na vašich dětech.

 

 

Obzvláště malé děti velmi trpí, když vidí své rodiče, jak se hádají a nedokážou se v klidu domluvit. Nezapomínejte na to, že děti jsou jako houby, a tak i několik větších hádek stačí k tomu, aby dítě vaše chování okopírovalo a následně ho používalo i ve svých sociálních vztazích. Není výjimkou, že děti "uhádaných" rodičů mají problémy nejdříve se spolužáky a následně v práci i partnerských vztazích. Jednoduše řečeno si postupem času na vaše hádky navyknou natolik, že je začnou považovat za normální součást vztahu.


ČTĚTE TAKÉ:

Známe nejčastější příčiny partnerských hádek! A víme, jak z konfliktu vybruslit
TICHÁ DOMÁCNOST: 10 rad, co dělat, když se partner urazí
Naučte se správně hádat aneb Štěkejte na sebe podle pravidel


Řekněte si o pomoc
Hádky samozřejmě mají negativní vliv i na vaši psychiku. Může se stát, že brzy budete jednat pod tlakem a hádky vás dokážou vystresovat na týden dopředu. Pokud budete mít pocit, že takto vypjatou situaci nezvládáte, přiznejte si to. Není nic špatného na tom, když z nefungujícího vztahu odejdete. V případě, že nechcete házet flintu do žita, vyhledejte odbornou pomoc. Manželská poradna vám může podat pomocnou ruku. Navíc vás odborníci naučí, jak konfliktní situace zvládat bez vzteku a hněvu.

 

Další epizodu Výměny manželek sledujte ve středu 28. března 2018 ve 20:20 na Nově!

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře