Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jak se sympatická rodinka zbavila všech účtů, půjček a závislostí? Přečtěte si jejich inspirativní příběh.

Život mimo společenské normy: Victoria a Johny se úplně oprostili od klasického zaměstnání, dluhů a placení účtů

Rodina
zdroj: Instagram Rodina
aktualizováno 08.12.2018, 00:46 | 08.12.2018, 00:46 | Tereza Majzlíková

Jak se sympatická rodinka zbavila všech účtů, půjček a závislostí? Přečtěte si jejich inspirativní příběh.

Před šesti lety se Johny Clapham, 27, a Victoria Bowness, 35, nezávisle na sobě odstěhovali z Velké Británie a přesídlili do Austrálie. Seznámili se na meditačním a relaxačním pobytu a bezhlavě se do sebe zamilovali. Minulý rok Victoria otěhotněla a budoucí rodiče začali cítit potřebu poohlédnout se po vhodném obydlí. Když začali zjišťovat podmínky, připadali si, jakoby jim někdo dal obrovskou facku. Cena malého bytu se v Sydney blížila k milionu dolarů.

 

Rodina
(Foto: Instagram)

 

Oba si uvědomili, že by se kvůli tomu museli nechat zaměstnat na plný úvazek, vzít si půjčku a omezit čas se svou malou dcerkou Anayou, která má nyní 10 měsíců. Představa robotické práce od devíti to pěti hodin je děsila, a tak se rozhodli pro radikální řešení.

 

Rodina
(Foto: Instagram)

 

Postavili si tzv. geodésický dům, který má zvláštní skleníkovitý tvar střechy. Je pro něj typické, že dobře udržuje tepelnou energii, jeho stavba je rychlá a má velmi stabilní stavební strukturu, která bez problému odolá i hurikánu. Rodina vymyslela způsob, jak mít vlastní příjem energií a osvobodila se od placení účtů. Typický je pro ně také stylový vintage vůz, kterým pravidelně jezdí do 40 minut vzdáleného obchodu.

 

Rodina
(Foto: Instagram)

 

Victoria přišla o rodiče, když jí bylo pouhých 20 let, což ji přimělo pohlížet na život jiným způsobem než její vrstevníci. "S partnerem si myslíme, že bychom v tento moment měli žít úplně naplno, protože nikdo vám nemůže garantovat dlouhý život a zdraví. Chceme objevovat svět a užívat si každého dne, než abychom tvrdli v kanceláři od devíti do pěti."

 

ČTĚTE TAKÉ:

Lilah zemřela 9 dní po narození. Zdrcení rodiče se rozhodli proměnit tragédii v dobrý skutek
Jessica našla u otce v pokoji paruky a ženské hormony. Jak zvládla jeho proměnu v ženu?

Ani holka ani kluk? Tahle rodina svého syna vychovává bez genderové identity

"Myslíme si, že je v pořádku vystoupit mimo normy, žít svým vlastním životem a dělat věci, které nás baví. Proč bychom měli dělat to, co všichni ostatní? Když děláte to, co doopravdy chcete, teprve pak se cítíte dostatečně živí."

 

Rodina
(Foto: Instagram)

 

Nový životní styl rodinu přiměl žít zdravěji. "Přestali jsme jíst ve fast foodech a pít alkohol a cítíme se mnohem lépe. Už nás neláká sáhnout po té nejrychlejší a nejjednodušší možnosti a jíst jídlo z pytlíku."

 

Uvažovaly jste někdy, že byste se nejraději osvobodily od dnešní společnosti a žily na vlastní pěst někde v přírodě? Napište nám své dojmy do komentářů.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře