Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ve středeční Výměně manželek se seznámíte s manželským párem, který žije doslova na samotě u lese. Rodinka si na přírodní způsob života zvykla natolik, že už neřeší každé smítko prachu, které se v domečku objeví. Navíc si libuje ve zmiňované samot...

Život odstřižený od reality! Jaký může mít vliv na vývoj dítěte?

Výměna manželek - Z luxusu na špinavý statek - 5
zdroj: TV Nova Výměna manželek - Z luxusu na špinavý statek - 5
aktualizováno 14.03.2018, 00:31 | 14.03.2018, 00:31 | doma.cz

Ve středeční Výměně manželek se seznámíte s manželským párem, který žije doslova na samotě u lese. Rodinka si na přírodní způsob života zvykla natolik, že už neřeší každé smítko prachu, které se v domečku objeví. Navíc si libuje ve zmiňované samotě, která nejvíce vyhovuje tatínkovi. Je život mimo civilizaci vhodný ale i pro jejich předškolní děti?

Každý psycholog vám řekne, že pro každé dítě je důležitá socializace, tedy začleňování jedince do společnosti. Primární socializace probíhá hned po narození, a to v rodinném kruhu. Jenže primární socializace rozhodně nestačí, a tak je pro dítě neméně důležitá i sekundární socializace, která probíhá zhruba po třetím roce života a trvá do dospělosti. Právě během této socializace se člověk učí spolupracovat s ostatními, fungovat ve skupině a komunikovat s lidmi. Rozhodně bychom sekundární socializaci neměli podceňovat, obzvláště u malých dětí.

 


Jaká jsou rizika?

Některé maminky si stojí za myšlenkou, že není nic špatného na tom, když potomek stráví dětství pouze s rodiči a sourozenci. Tento krok sice nemusí přímo ohrozit jeho psychické zdraví, ale může dítě poznamenat do dalších let. Největší problém spočívá v tom, že dítě neví, jak pracovat v kolektivu. Některé děti dokonce netuší, jaké chování je v pořádku, a co už je za čárou. Problémy se mohou vyskytnout i během komunikace s vrstevníky. Takové děti mohou mít následně sklon k agresivitě, introvertnímu chování nebo třeba k depresím. Pokud nebudou vědět, jak s ostatními dětmi komunikovat, mohou se stát obětí šikany, což si rozhodně žádný rodič nepřeje.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nenechte se zatlačit do kouta! Co dělat, když vedle sebe máte DESPOTU?
TEST: Jak dobře znáte pořad VÝMĚNA MANŽELEK?
Udržte svou dominantní povahu na uzdě! Víme, jak na to


Zapojte se

Je jasné, že mnoho rodin nežije ve městě, a tak se může snadno stát, že dítě nemá pravidelný kontakt s vrstevníky. V takové situaci vezměte věci do svých rukou. Zkuste najít dětský kroužek, do kterého může dítě docházet. Dítě si tam určitě nalezne kamarády, se kterými se následně může stýkat. Určitě se nevyhýbejte ani dětským akcím, které pořádá mnoho obcí  pro své nejmenší obyvatele. Možností je opravdu nespočet, stačí, když vám socializace vašeho dítěte nebude lhostejná. 

 

Další epizodu Výměny manželek sledujte ve středu 14. března 2018 ve 20:20 na Nově!

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře