Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Bývalý zootechnik musel přiznat, že na poli ho převezla blondýna Šárka. Jeho ego nepochybně trpělo!

FARMA: Blondýnka vyškolila zemědělce Milana

Šárka Havrlíková - soutěžící
Šárka Havrlíková - soutěžící
aktualizováno 27.06.2012, 09:36 | 27.06.2012, 09:17 | doma.cz / Scalex

Bývalý zootechnik musel přiznat, že na poli ho převezla blondýna Šárka. Jeho ego nepochybně trpělo!

V pondělí večer jsme soutěžící z Farmy opustili ve chvíli, kdy večer ulehali do svých improvizovaných postelí. Všichni doufali, že v noci nezmrznou a že druhý den dotáhnou do konce to nejdůležitější , co jim ještě schází - tedy záchod a koupelnu.

 

Medvěd v noci nezahřeje

 

Jak bylo vidět, někomu zima byla, někomu ne. Jana Stráská přiznala, že spala v botách a že jí zima nebyla, řada dalších ale klepala pořádnou kosu. Nejvíc si stěžovala Michaela. Nu, kdyby si místo plyšového medvěda přibalila vaťák, mohla spát ve větší tepelné pohodě. A to ještě v tu chvíli dva ze soutěžících netušili, že další noc budou muset strávit v ještě horších podmínkách. Ale vezměme to postupně.

 

Milan se od rána zhostil své role hlavního farmáře. Je ale vidět, že není zvyklý řídit větší tým lidí a správně ho motivovat. Zatím mu to vychází, protože je tu motivace přirozená – všichni soutěžící si přejí, aby měli dost jídla, aby se měli kde umýt nebo kde vyspat. Během dne se ale stalo několik věcí, které Milanovu pozici trochu oslabily. Jednak to byla kritika od Hospodáře, jednak neúspěch se stavbou koupelny a jednak neúspěch při práci s branami na poli.

 

 

Tři Milanova selhání

 

Začnu koupelnou. Farmáři se samozřejmě potřebují umývat, takže chlapi vymýšleli, jak sprchu zbudovat. Jako řešení se nabízela plechová vana, ale i přes několik pokusů se to nepovedlo vyladit. Takže na pomoc přišla stará dobrá konev, upravená tak, aby si ji na sebe mohl zvrátit každý sám. Soutěžící se ale nevzdávají myšlenky na to, že by v budoucnu upravili nějaké koryto, ve kterém by se voda mohla přes den ohřát, aby se večer všichni mohli osprchovat alespoň trochu teplou vodou. Současné řešení je velmi provizorní a těžko by soutěžícím stačilo tři měsíce.

 

ČTĚTE TAKÉ:

 

FARMA: Kterak soutěžící o jídlo a iluze přišli

FARMA začala: Sára pláče, Milan řve jak tur

 

 Druhou věcí bylo Milanovo zklamání na poli. Ač původním povoláním zemědělec, nepovedlo se mu zprovoznit orací mechanismus. S řešením nakonec musela přijít Šárka, což bylo velké zadostiučinění pro všechny ženy v soutěži – Milan totiž dává dost často najevo despekt k blondýnkám (mezi něž řadí i černovlásku Janu) a Šárka mu udělila pořádnou lekci, když se jí podařilo za pomocí oslíků vyrýt do země první brázdy.

 

Stanislav Šamal - poradce

 

A do třetice všeho dobrého a zlého se na Farmu dostavil její majitel. Tedy on to ve skutečnosti majitel této konkrétní usedlosti není, ale v reálu je to skutečný farmář, pro potřeby soutěže vystupuje jako její majitel a v soutěži bude hodnotit práci soutěžících. Na základě jeho pochval si budou moci v budoucnu farmáři přijít k různým odměnám a úlevám. Tentokrát ale rozhodně nechválil. Improvizovanou kadibudku nařídil předělat, ložnici vystěhovat a upravit v ní podlahu, zkritizoval i to, že plaňky připravené na stavbu plotu soutěžící použili jako postelové rošty. A nakonec vzal soutěžícím naději na to, že by už v průběhu týdne mohli obdržet kvásek či cukr, aby si místo placek upekli chleba.

 

VŠECHNY NECENZUROVANÉ DÍLY NA VOYO.CZ

 

 

Nu, vzhledem k tomu, že kvásek se vyrábí z mouky a teplé vody (což soutěžící mají… cukr je nadstandard, který pomůže kvasnice vyživovat, ale není vyloženě nutný), tak by se při troše snahy mohli toho chleba dočkat sami i bez hospodářovy pomoci.

 

Dej si placku na čelo, plantážníku!

 

Placky opět ukázaly, že každý hráč vnímá věci jinak. Zatímco někdo se nad plackami od Jany rozplýval, někteří pro kameru uvedli, že jsou neskutečně hnusné. Těžko říct, kde je pravda – nakolik hraje roli zmlsanost a nakolik diplomacie a snaha o udržení dobrých vztahů. Možná je lepší pochválit i nepříliš dobrou placku, než riskovat za týden nominaci do Duelu.

 

Zásadním momentem druhého dne bylo jmenování Sluhů – tedy dvou lidí, kteří budou dělat horší práci než ostatní, budou mít nuznější ubytování a kteří na tom nebudou moc dobře ani ohledně stravy. Sluhy určuje Hlavní farmář týdne, tedy tentokrát Milan. Vybral Davida a Libuši. U Davida jsme důvod nezaslechli, u Libuše přišel Milan s velmi prapodivným vysvětlením – prý chce, aby si to sloužení odbyla takhle na začátku a pak už měla klid na práci v kuchyni.

 

David Hudák - soutěžící

 

Potopení Libušky?

 

Jenže jsou tu dva problémy – jeden ze Sluhů musí jít do Duelu, takže Milan vlastně Libuši zajistil větší pravděpodobnost vyhazovu. A druhá věc – to, že si Libuše nyní vystřihne roli Sluhy, ještě neznamená, že by ji to v budoucnu nemohlo potkat zas a znovu. Já v tom trochu cítím Milanovu strategii. Libuše je starší, zkušená a zdá se, že i dost silná žena. A tedy nebezpečný soupeř. Kdyby se jí Milan zbavil, zůstal by to jako zástupce o generaci starších lidí sám. A spoléhal by na to, že ostatní soutěžící se ho nezbaví, protože se jim hodí jeho znalosti a zkušenosti.

 

Libuše Vostrá - soutěžící - 1

 

Mimochodem, všimli jste si – v celém dílu nebyl takřka žádný větší konflikt Milana s někým dalším (běžné rýpání a narážky na blonďatost nepočítám). Situace na Farmě se opravdu mění každým dnem a proměny charakterů i různých vztahových vazeb mezi soutěžícími tu budou na denním pořádku.

 

VÍCE NA STRÁNKÁCH FARMY

 

Začne se taktizovat

 

Zajímavá byla i večerní Michalova slova o tom, že je na čase začít taktizovat. Už jsem se bál, že s něčím takovým žádný z hráčů nepřijde. Ale evidentně to někteří mají promyšlené. A pro nás diváky bude zábavné sledovat to zvenku. Protože hráči na Farmě nebudou mít žádnou zpětnou vazbu od diváků. Netuší, jakou má kdo pozici, jakou oblíbenost či neoblíbenost. Ani to není možné, protože Farma se natáčí s mírným předstihem, takže zatímco my sledujeme její počátky, soutěžící už mají za sebou několik týdnů.

 

Strategie a taktizování jsou kořením každé reality show. Jsem zvědavý, s čím se kdo z hráčů vytasí.

 
3 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Marcela 06:30 28.06.2012
Nic horšího jste dávat každý večer opravdu nemohli :(