Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Čekali větší pohodu a snesitelnější podmínky. Realita v kooperaci se štábem je ovšem vypekla.

FARMA: Kterak soutěžící o jídlo a iluze přišli

Milan Buriánek - soutěžící
Milan Buriánek - soutěžící
aktualizováno 26.06.2012, 14:29 | 26.06.2012, 10:14 | doma.cz / Scalex

Čekali větší pohodu a snesitelnější podmínky. Realita v kooperaci se štábem je ovšem vypekla.

Pondělní večer na Nově patřil mimo jiné prvnímu „skutečnému“ dílu Farmy. Zatímco v neděli jsme se jen seznámili s dvanáctkou soutěžících, tentokrát se sestřih detailněji věnoval prvnímu dni na Farmě. Soutěžící měli různá očekávání, opatrně se oťukávali a začala vznikat první spojenectví i nepřátelství.

 

Asi nikoho nepřekvapilo, že nejmenší oblibu u farmářů si vysloužil Milan. Jeho vznětlivá povaha spolu s hlasem a la Vít Bárta potrápí ještě nejednoho z nich. Obzvlášť v tomto týdnu, kdy se Milan stal hlavním farmářem s imunitou (má tedy jistý tento i příští týden), lepšími ubytovacími podmínkami a většími pravomocemi (i odpovědností).

 

Kdo je mistrem v balení?

 

Kuřáci mezi farmáři si naopak velmi rychle oblíbili Libuši, která předvedla své mistrovství v balení cigaret pomocí improvizované samodomo baličky. Za nějaký čas se jim to bude hodit, protože příděl tabáku bude v podobě listů, které si farmáři budou muset sami zpracovat. Možná opět přijdou ke slovu i dýmky, které soutěžící v objektu objevili. Jako několikaletý dýmkař jsem se jejich neumělým pokusům o nacpání a kouření musel smát, ale snaha se cení.

 

Farma - 2. díl

 

Většinu prvního dne strávili farmáři stavbou kadibudky a postelí. Jak se nakonec ukázalo, dva ze soutěžících budou hlavním farmářem označeni za sluhy a budou spát mimo „ložnici“ v ještě nuznějších podmínkách. Naopak, hlavní farmář si bude lebedit v selské jizbě. Takže závist se nepochybně postará o další rozjitření už tak napjatých mezilidských vztahů.

 

Všechny necenzurované díly na voyo.cz!

 

ČTĚTE TAKÉ:

 

Otevřená zpověď Pergnerové z Farmy!

FARMA začala: Sára pláče, Milan řve jak tur

 

Největší haló způsobila první návštěva moderátorky Terezy na Farmě. Vysvětlila soutěžícím základní pravidla, seznámila je s tím, kdo bude tento týden hlavním farmářem a poté jim sebrala jídlo, se kterým na další dny počítali. Farmáři jistě litovali, že nemají lícní torby jako syslové, aby si je naplnili na horší časy.

 

 

Nepoučenost nebo taktika?

 

Tady ale musím říci, že mi hlava nebere jednu věc. Na Slovensku už byly odvysílány dvě řady Farmy. Kdybych se o účast ucházel, nepochybně bych vše pozorně nasledoval, abych věděl, co mě čeká, jaké záludnosti na mě čekají a také se pokusil okoukat, jaká strategie funguje a jaká nikoliv. Proto se divím, že si žádný ze soutěžících touto průpravou neprošel a nezařídil se podle toho. Například s tím odnesením jídla by totiž jinak museli počítat.

 

Ale ještě je tu druhá možnost. Možná, že někteří ze soutěžících slovenskou Farmu viděli, ale raději si to nechávají pro sebe (i za cenu, že přijdou o jídlo), a to právě proto, aby mohli svoji strategickou hru hrát bez odhalení ostatními. Kdyby ostatním přiznali, že vědí, co vše je ještě v budoucnu čeká, byla by jejich pozice horší. Tým by se jich – jako největších konkurentů - snažil zbavit.

 

Jak jsou rozdané karty?

 

Výchozí situace pro první týden farmaření je zajímavá. Hlavním farmářem je Milan – člověk, ke kterému si asi zatím žádný z ostatních soutěžících nenašel cestu. Navíc byl jmenován štábem (i když na základě toho, že je nejstarší), což může v leckom vzbudit dojem protekčního mazánka. Milan má navíc imunitu, takže má jistý nejen tento, ale i příští týden.

 

Druhý den (tedy v dnešním večerním sestřihu) Milan jmenuje dva sluhy, kteří budou mít mnohem horší pozici v rámci celé skupiny. Budou do určité míry vyčleněni z kolektivu. Budou jinde spát, nebudou smět s ostatními stolovat, jíst budou jen zbytky. Toto rozhodnutí musí Milan udělat vlastně pouhých 24 hodin poté, co se s ostatními seznámil, takže jmenování sluhou může někdo brát jako vyřizování si účtů za nějakou maličkost z prvního dne na Farmě. V tomto směru je Milanova pozice nezáviděníhodná a cokoli nyní udělá, to si v příštím týdnu může krutě „vyžrat“.

 

VÍCE O FARMĚ NA JEJÍCH STRÁNKÁCH ZDE!

 

Složité to na Farmě budou mít ženy (kvůli hygieně a malému soukromí) a mladí lidé (kvůli naprosto odlišnému životnímu stylu). A nejvíc tedy mladé ženy. Jsem zvědavý, jestli se slečny ukážou jako cukrové panenky, které nepohoda totálně rozhodí, nebo zda předvedou svoji skrytou sílu.

 

Sára Sihelská
(Foto: TV Nova)

 

Už první den se ukázalo, kdo je pracant a kdo ne. V dalších dnech bude elán ještě více ubývat a flákači se projeví mnohem zřetelněji. I to povede k eskalaci hádek a dalšímu zvyšování napětí. Charismatický vůdce s přirozenou autoritou by si s takovou situací poradil. Ale může něco takového zařídit Milan? Může nakonec ukočírovat celou partu tak, aby vše fungovalo a lidé se příliš nezačali nenávidět? To ukážou další dny na Farmě.

 
4 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

lada 20:46 29.07.2012
Běžte už cela Nova do rdele dělate si srandu. mažu tu vašu tv prgram nova s ovladače.nebudu hledět na fetačku a magory.
Marek 21:16 26.06.2012
Ježíši!!!....ač jsem ateista, to je do nebe volající čím se nám zase pokusili zpříjemnit večery! Nechápu kam na ty lidi choděj do těchto pořadů, udělali by raději lépe kdyby je poslali vzdělávat někam do školy pro dospělé. Opět mě Nova přesvědčila, že stará dobrá skladba zábavných a hudebních pořadů, publicistiky a daších je nenávratně pryč a není důvod ji sledovat. Je to k pláči, taková to byla dobrá TV!!!
Josef 15:49 26.06.2012
Tento pořad Farma který vysílá TV NOVA nesahá ani po kotníky Farmě kterou vysílala TV MARKÍZA !!!!
Skrátka Slováci jsou jedničky ale TV NOVA na tomto pořadu jen prodělají !!! A už vidím jak ukazuje TV NOVA v pořadu Volejte Novu koláč sledovanosti a chválení že je pořad Farma na prvním místě v sledovanosti ale moc dobře vím že je to lež !!!! Jelikož divák který se dívá na tento pořad a to jen pouhých 40 minut tak to nemůže ani tak posoudit proto že s toho nic nemá proto je raději okamžitě přepnu. TV NOVA bi se měla zamyslet a něco s tím udělat !!!!!