Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Již příští čtvrtek vstoupí do kin film Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka.

Film Okresní přebor je tady! Máme fotky

Okresní přebor - Kamarádi Jirka Luňák a Jarda Kužel
zdroj: TV Nova Okresní přebor - Kamarádi Jirka Luňák a Jarda Kužel
aktualizováno 26.03.2012, 06:51 | 24.03.2012, 00:00 | Mediafax / doma.cz

Již příští čtvrtek vstoupí do kin film Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka.

Snímek z vesnického prostředí, který vypráví o věrném srdci, ale i zarytosti fotbalistů, natočil režisér a scenárista Jan Prušinovský.

 

PODÍVEJTE:

 

 

Film vychází z populárního televizního seriálu Okresní přebor. Není však pouhým převedením seriálu do celovečerní formy. Děj snímku předchází ději seriálu a nabízí tak divákům možnost vidět příběh postavy Pepika Hnátka, která v seriálu přímo nevystupovala.

 

PODÍVEJTE, JAK VYPADALA TISKOVÁ KONFERENCE K FILMU:

 

 

Hnátek, jehož postavu ve filmu ztvárnil Miroslav Krobot, celý život zasvětil fotbalu a trénování oddílu Slavoj Houslice.

 

"My jsme spolu režírovali v Dejvickém divadle, oba jsme spolupracovali na režii a už tehdy, před dvěma lety, mi přišel jako dobrý Hnátek," odůvodnil výběr hlavního představitele režisér Jan Prušinovský.

 

Okresní přebor - 10. díl - Jaro
Luděk Sobota v seriálu Okresní přebor. (Foto: TV Nova)

 

ČTĚTE TAKÉ:

 

Zuzana Vejvodová se po porodu vrací do Ulice

Těhotná Bebarová natáčela naposled. Podívejte!

Těhotná Bebarová odchází, máma Vejvodová se vrací

 

Miroslav Krobot, jehož mají filmoví diváci čerstvě v povědomí především ze snímku Alois Nebel, neměl však lehkou úlohu. Musel se začlenit do již fungujícího týmu, který spolupracoval na seriálu.

 

"Rozhodně bylo vidět, že kluci jsou ze seriálu sehraní. Naše první scéna byla, když jsem na ně řval v šatně. Snažil jsem se mezi ně zapadnout, ale zároveň zůstat i tak trochu samotář, což ta postava vyžaduje," řekl o spolupráci se zaběhlým týmem ze seriálu Miroslav Krobot.

 

Okresní přebor - 13. díl - Inseminátor
Leoš Noha v seriálu Okresní přebor. (Foto: TV Nova)

 

Kromě Miroslava Krobota se diváci mohou těšit i na Ondřeje Vetchého, Luďka Sobotu, Leoše Nohu, Pavla Kikinčuka a další známé tváře.

 

Snímek nic nedramatizuje ani nemoralizuje, chce jen vtipnou formou ukázat, jak moc může pro člověka něco znamenat. A tím něčím je fotbal.

 

Ondřej Vetchý v seriálu Okresní přebor
Ondřej Vetchý v seriálu Okresní přebor. (Foto: TV Nova)

 

Společně s filmem vychází příští týden i stejnojmenná kniha Jana Prušinovského a Petra Kolečka. Jde o beletrizovaný scénář filmu obohacený o některé momenty, které se do snímku nevešly, a chybět nebudou ani fotografie.

 
4 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře