Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jak se obléká Zlata Adamovská v roli doktorky Běly Páleníkové v Ordinaci? To ví nejlépe kostýmní výtvarnice Michaela Červenková.

Módní styl Zlaty Adamovské? Omládla!

Zlata Adamovská
zdroj: Korzo Zlata Adamovská
aktualizováno 10.10.2012, 18:06 | 06.10.2012, 00:00 | doma.cz/em

Jak se obléká Zlata Adamovská v roli doktorky Běly Páleníkové v Ordinaci? To ví nejlépe kostýmní výtvarnice Michaela Červenková.

"Paní Adamovská se mi obléká dobře, je vstřícná," říká kostýmní výtvarnice seriálu. "Její role prochází proměnami, bylo období, kdy jsme přešli z kostýmků na lehce mladistvý styl, to bylo tehdy, když se přátelila se Šimonem," říká kostýmní výtvarnice.

 

Podívejte, jak se obléká Zlata Adamovská:

 

Fotogalerie

1 / 16 Otevřít fotogalerii

 

"Tehdy nosila spíše kožené bundy, také džíny. A v poslední době zas nosí místo kostýmků sportovnější oblečení, což souvisí s tím, že pobývá často na chalupě, a tak ji oblékáme třeba i do kostkovaných košil," vypráví Michaela Červenková.

 

ČTĚTE TAKÉ:

 

Fryntova milenka: Bylo smutné vidět ho odcházet...

Jan Šťastný: Do poslední chvíle bojoval o vlasy!

Šeherezáda a Onur: Jak skončí jejich příběh?

 

Zlata Adamovská jako MUDr. Běla Páleníková

 

Když se v seriálu odehrává něco slavnostního, obléká Zlata Adamovská samozřejmě šaty. "Volíme černé šaty s výstřihem a pokud možno krátké délky, protože paní Adamovská má krásné nohy," líčí Michaela Červenková.

 

V civilu se podle ní Zlata Adamovská obléká dosti podobně jako v Ordinaci v růžové zahradě 2. "Její civilní oblečení není příliš odlišné, trefujeme se totiž oblečením do charakteru herců, řekla bych, že nejméně půlku věcí by si paní Adamovská na sebe vzala i v civilu," domnívá se kostýmní výtvarnice.

 

Zlata Adamovská jako Běla Páleníková

 

Sledujte Ordinaci dřív než v televizi. Na VOYO.CZ

 

Stalo se někdy, že by si představitelka populární doktorky Páleníkové odmítla vzít nějaký seriálový kostým? "Komunikujeme nepřetržitě, a tak nedochází k situacím, že by měla připravený kostým, který by byl proti jejímu přesvědčení," říká výtvarnice. "Vždy si vše oblékla, loni v létě jsme jí nechávali dokonce šít i kombinézu, kterou si pak vzala se Šimonem na rallye," zavzpomínala si.

 

 

Zlata Adamovská v knize, kterou o ní napsal Jakub Hladký, o módě poznamenala: "Dlouho jsem o módě netušila vůbec nic. Šedesátá léta jsem na vesnici prožila v modelech, které mi šila maminka z odložených věcí po starším bratrovi. Dokonce jednou použila na můj kabát starou tatínkovu uniformu. S opravdovou módou jsem se setkala až v Praze na konzervatoři," vzpomíná herečka.

 

Herečka Zlata Adamovská coby MUDr. Běla Páleníková

 

Později se naučila plést a šít a také si vozila originální oblečení ze zahraničních festivalů. Nyní je velkou milovnicí koktejlových šatů a sportovně elegantního oblečení.

 

Více na ordinaci v růžové zahradě

 
17 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře