Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Herec Ondřej Vetchý poskytl našemu magazínu exkluzivní rozhovor. Mluvil s námi i režisér a scenárista snímku Okresní přebor Jan Prušinovský.

Ondřej Vetchý: Muži se o mě zajímají víc než ženy

Vložit video na:

aktualizováno 28.03.2012, 09:34 | 28.03.2012, 00:00 | doma.cz/em

Herec Ondřej Vetchý poskytl našemu magazínu exkluzivní rozhovor. Mluvil s námi i režisér a scenárista snímku Okresní přebor Jan Prušinovský.

Není už žádným tajemstvím, že podle seriálu Okresní přebor vznikl film, který jde ve čtvrtek do kin. Podle režiséra Jana Prušinovského je udělat ze seriálu film totéž co přestavět panelák na rodinný dům. Nic jednoduchého. Natáčelo se zčásti v létě a zčásti na podzim.

 

A natáčení nebylo žádná "brnkačka", jak popsal Ondřej Vetchý. Bylo náročné na fyzickou kondici a patrně i na psychiku. Ondřej Vetchý byl z neustále probíhajících fotbalových zápasů zraněný, praskaly mu svaly, byl přetažený a často mu byla zima.

 

Okresní přebor - Kamarádi Jirka Luňák a Jarda Kužel
(Foto: TV Nova)

 

"Filmem se mi splnil velký sen," svěřil se našemu magazínu režisér Prušinovský. "Asi patnáct nebo dvacet let se pohybuju ve fotbalovém prostředí skoro denně," říká režisér, který hraje za obec Zadní Třebáň. "A ve škole nám říkali: pište o tom, co dobře znáte."

 

ČTĚTE TAKÉ:

 

Film Okresní přebor je tady! Máme fotky

Žiji zdravě, až na ty panáky, říká Luděk Sobota

Sestřička Gábina se hroutí! Kdo jí pomůže?

 

Zatímco režisér tvrdí, že je lepší fotbalista než Ondřej Vetchý, který hraje ve filmu zapáleného fotbalistu Jiřího Luňáka, Ondřej Vetchý má opačný pocit. Zeptali jsme se ho, zda byl pan režisér na herce laskavý, nebo zda křičí.

 

"Honza je tolerantní režisér," řekl magazínu doma.cz Ondřej Vetchý. "V průběhu natáčení se naučil spoustu věcí, které nevěděl. Například to, že s některými herci nemusí hrát manipulační hry, může s nimi mluvit otevřeně a oni mu splní, co si přeje. A jiní zase ne, je to kus od kusu," míní známý herec.

 

 

Natáčení filmu Okresní přebor považuje za velmi tvrdou práci: "Každý den stojí strašně peněz, a tak je zájmem produkčních a producentů, aby se film natočil za co nejkratší dobu. Pracovní den má víc než osm hodin, na zábavu a věci okolo moc času nebylo, práce vyžadovala obrovské soustředění. Teď se tak točí a jiné už to nebude."

 

Samozřejmě jsme se zeptali na fanynky: zda charismatického herce oslovují, zda mu píší. "Oslovují mě ženy a muži půl na půl, nebo vlastně mě oslovuje spíše víc mužů. Je to tím, že se se mnou konfrontují, nebo je věci, co dělám, zajímají. Vlastně mi muži píší častěji než ženy. Nebylo by normální, aby mě oslovovaly ženy, ty jsou od toho, abychom si je získávali my muži," míní známý herec.

 

 

Co se týká porovnání s režisérem Prušinovským, Ondřej Vetchý je přesvědčen o tom, že by byl lepší fotbalista než on, kdyby se před časem nezranil, a že je určitě lepším judistou. "Při fotbalu jsem byl často vylučován," připustil. "Umím se líp prát než hrát. U fotbalu muži často vypíbnají mozek, každý musí být zároveň bojovník," uzavřel představitel Jirky Luňáka z Okresního přeboru.

 
7 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře