Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Přinášíme VELKÝ ROZHOVOR s tureckou herečkou Bergüzar Korel, představitelkou půvabné Šeherezády ze seriálu Tisíc a jedna noc.

EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR! Šeherezáda přiznává: Jak jsem musela hubnout

Tisíc a jedna noc: Bergüzar Korel a Halita Ergenç
zdroj: TV Nova Tisíc a jedna noc: Bergüzar Korel a Halita Ergenç
aktualizováno 05.03.2011, 11:52 | 05.03.2011, 11:35 | Marína Dobošová/doma.cz/em

Přinášíme VELKÝ ROZHOVOR s tureckou herečkou Bergüzar Korel, představitelkou půvabné Šeherezády ze seriálu Tisíc a jedna noc.

V seriálu Tisíc a jedna noc ztvárňuje turecká herečka osudem těžce zkoušenou Šeherezádu, o jejíž lásku bojuje vytrvalý Onur - Halit Ergenç. Herci se do sebe během natáčení zamilovali, vzali se a nyní žijí spokojeným rodinným životem s ročním chlapečkem Alim.

 

V dětství jste nebyla nejštíhlejší, pak jste byla hubená, potom znovu při těle a dnes jste zase štíhlá. Co si myslíte o současné všeobecné posedlosti krásou a dokonalými postavami?

 

Mohu klidně říci, že nejsem posedlá krásou ani dokonalými tvary. A zejména když jsem byla mladší, nezáleželo mi na tom už vůbec. Ale jakmile jsem se začala věnovat herectví profesionálně, musela jsem se začít o postavu starat. Koneckonců, vystupuji ve filmech a v televizi, a tak musím vypadat zdravě a dobře. Po porodu jsem se dala na speciální dietu a podařilo se mi zbavit se těhotenských kilogramů. Právě jsem se totiž po dvou letech pustila do natáčení nového projektu.

 

Tisíc a jedna noc - Šeherezáda
(Foto: TV Nova)

 

Co byste poradila mladým dívkám, které se vám chtějí podobat?

 

Vždy radím hlavně tvrdě pracovat, vytrvat a soustředit se na to, čeho chcete dosáhnout. Když se snažíte, jak nejvíc dokážete, vše, do čeho se pustíte a dáte do toho srdce, se vám nakonec vyplatí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Také se trápím jako Šeherezáda. PŘÍBĚH ČTENÁŘKY

Šeherezáda: válečnice, jež měla syna s vlastním otcem

Co víte o Šeherezádě - herečce Bergüzar Korel?

Novorozená holčička dostala jméno ŠEHEREZÁDA

 

Bylo pro vás jako pro dceru slavného otce náročné vydobýt si místo v umělecké branži?

 

Jsem i dcerou slavné matky (směje se). K rodičům odjakživa vzhlížím s úctou. Studovala jsem na konzervatoři, neustále jsem se vzdělávala a na každé roli intenzívně pracuji. Vždy jsem si všechno musela tvrdě odpracovat.

 

Připadalo vám někdy, že lidé nevěří ve vaše schopnosti a talent, že vás považují "jen" za dceru Tanju Korela?

 

Nevím, nikdy jsem nad tím takto nepřemýšlela. Možná si to díky mému vzdělání lidé nemysleli.

 

O turecké společnosti jsme u nás doposud mnoho nevěděli, a teď v televizi vidíme, že lidé u vás jsou slušní a respektují se. Odráží seriál realitu?

 

Je to skutečně tak. Rodina je v naší kultuře posvátná. Vím, že svět se každým dnem více a více globalizuje, především mladí zapomínají na své kořeny. Ale v Turecku je rodina mimořádně důležitá, děti se vždy chovají ke starším uctivě. Rovněž jsou pro nás důležití sousedé a hosté. Každý host je vždy vítaný. Jsme tak zvyklí žít, a tak vše, co se odehrává v seriálu, je u nás naprosto přirozené.

 

Myslíte, že je seriál dobrým prostředkem, jak zviditelnit Turecko, místní zvyky, tradice a krajinu?

 

Samozřejmě. Tisíc a jedna noc se vysílala v mnoha zemích a získala si popularitu. Už tím, že se na ni díváte, dozvíte se o nás mnoho zajímavého. Lidé si navíc ještě i sami hledají informace o jednotlivých postavách a lokalitách. Je mi známo, že počet lidí, kteří cestují do Istanbulu z Řecka, Chorvatska a Srbska, se ztrojnásobil. Když jsme navštívili Záhřeb, dověděli jsme se, že se místní snaží učit se turecky a od ambasády požadují jazykové kurzy. Takže je to nepochybně perfektní způsob propagace naší země.

 

Tisíc a jedna noc - Kerem a Šeherezáda
(Foto: TV Nova)

 

Čím se podle vás liší Tisíc a jedna noc od mnohých jiných seriálů podobného typu?

 

I já jsem byla neskutečně překvapena úspěchem seriálu v zahraničí. Když se podívám na Turky na jedné straně a na Řeky, Chorvaty či Araby na straně druhé, vidím, že jsou si dosti podobní - přátelští, vzrušující a příjemní.

 

Za manžela jste si vzala seriálového Onura. Má váš muž něco společného s postavou, kterou hraje?

 

Onur a Halit jsou zcela rozdílní.

 

Váš společný syn Ali slavil v únoru první narozeniny. Jaká byla oslava?

 

Slavili jsme v útulném místečku v Istanbulu s jeho kamarády. Děti mých přátel jsou přirozeně i jeho přáteli, a tak jsme si vyšli všichni spolu. Ali byl unavený, není zvyklý na velkou společnost, dost ho to vyčerpalo.

 

Stará se o něho chůva?

 

Ano, jinak bych nemohla natáčet.

 

Jak se vám daří zkloubit mateřské povinnosti s prací?

 

Stále to řeším. Je to těžké, bývám v práci dlouhé hodiny a Ali mi nesmírně chybí. Každičkou chvíli, kdy netočím, trávím s ním. A o prázdninách jsme všichni spolu.

 

Vaše sestra je vdaná, nějakou dobu žila v USA. Co si myslí o vašich hereckých úspěších?

 

Teď už žije v Turecku. Máme vynikající vztah, vždycky mě podporovala.

 

Jak vypadá váš běžný den?

 

Když pracuji, plánuji si den podle toho. Když mám volno, jsem doma s Alim, chodíme na procházky. Vlastně s ním trávím veškerý volný čas. A když se uvolní i Halit, jdeme společně na večeři. Ale něco takového se už velice dlouho nestalo...

 

Více se o seriálu dozvíte na stránkách nova.cz

 

ZDROJ: slovenský týdeník PLUS 7 dní

 
50 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

kristynka a monca 18:51 22.08.2011
tento film je hodne napinavy hodne sympaticky a mily ale je tam hodne straty ale je to dobre ze ste se dali dohromady asi si neumim predstavit jake by to bylo po skonceni kdyby si sheherezada vzala toho muze ale vam hodne stesti do zivota,lasky..a spokojenosti...onurovi i tobe sheherezado...-)
Rendule. 14:02 09.03.2011
pro avka...... mnohokrat dekuji za odpověd a krasný den přji
Karin 11:42 08.03.2011
Tak na takové nesmysly se lidi dívají!!To snad není pravda.Raději by měli v té televizi dávat lepší filmy a né stupidyty.Jde vidět jak je národ ubohý!!Ale podle mě to jsou levné seriály tak to nova koupila at má co vysílat.
Míla 22:36 07.03.2011
http://www.youtube.com/watch?v=74iYg1SQREo
Bez komentáře...!!!
Avka 15:01 07.03.2011
...pro Renduli:nejsem si jistá,ale myslím,že seriál má něco přes 180 dílů.Také se mi líbí!!!
Justa 14:47 07.03.2011
Mílo ... taky ti přeji hodně zdraví. Co se ale týká chyb ve tvém psaní, tak rozhodně nemáš pravdu. Kravina to není!!!! Správný pravopis je hodně důležitý a podle něho se ve společnosti soudí člověk. Nevím, jestli jsi ještě student, nebo pracuješ, ale pro volbu povolání, je pravopis velmi důležitý!!! Jinak na rozdíl od tebe nikdo nemáme strach, že nám tady postaví mešity .. toť je fakt k smíchu! Tento seriál je krásný, jsou tam velké city a to my ženy máme rády. Rozhodně raději, než kriminálky a hloupé komedie. Pokud se ti seriál nelíbí, tak ale naprosto nechápu, proč na tuto diskuzi chodíš!!!!
Rendule. 08:56 07.03.2011
Jinak musím říci že se jim ten seriál povedl.Dlouho mě nic nezaujalo jako tohle.Výběr hercu super, na každeho ta role padne jak ušitá. :-)
Rendule. 08:44 07.03.2011
Ahojky všem.Mám otázku.Nevíte nekdo kolik má dílu tisíce a jedna noc?Marně jsem se snažila to najít. Předem děkuji za odpověd.
Veronika 19:53 06.03.2011
krasnej serial,nenecham si ujit ani jeden dil!
Míla 12:26 06.03.2011
Justo 8.22 hod. Máš pravdu,mám tam chyby. Za to se omlouvám (jestliže si myslíš,že je to tak důležité). Když se dívám do diskuze,tak vidím, že nejsem sám. Ty jsi jak ti naši politici. Ti se také zabývají kravinama, ale podstatné a důležité problémy obyčejných lidí je nezajímá. Ty píšeš "proboha". Ale to je pro nic.Protože něco takového neexistuje.Ještě k tomu seriálu: Dneska telenovela a zítra nám tu postaví mešity. Jinak ti přeji hodně zdraví.
1 2 3 4 5 6 7