Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Od natáčení prvního dílu slavného seriálu Přátelé uplynulo už neuvěřitelných 18 let. Podívejte se s námi, jak za tu dobu zestárli Rachel, Monica, Phoebe, Chandler, Ross a Joey.

Seriáloví Přátelé: Jak se změnili po 18 letech?

aktualizováno 18.07.2012, 09:53 | 18.07.2012, 09:32 | ana/doma.cz

Od natáčení prvního dílu slavného seriálu Přátelé uplynulo už neuvěřitelných 18 let. Podívejte se s námi, jak za tu dobu zestárli Rachel, Monica, Phoebe, Chandler, Ross a Joey.

Jennifer Aniston (43) – Rachel Greenová

Představitelka trhlé Rachel pochází z Řecka a už od dětství se pohybovala v prostředí šoubiznisu. Když přišla osudová nabídka, která ji proslavila po celém světě, měla za sebou již několik filmových rolí. Při obsazování seriálu se původně zúčastnila konkurzu na Moniku. Na poslední chvíli se ale rozmyslela, protože jí více učarovala rozmazlená královna předměstí Rachel.

 

 

V roce 2000 se Aniston provdala za Brada Pitta (48), který se také objevil v jednom dílu Přátel. Když přišel na scénu, živé publikum křičelo tak, že Pitt nebyl několik minut ani slyšet. Jejich manželství, ale vydrželo jen pár let. V současnosti se Aniston chystá na druhou svatbu s Justinem Therouxem (42).

 

ČTĚTE TAKÉ:

 

Bendová: kočka jako nikdy! Jak ji mohl Benda opustit?!

Kdo vyhraje FARMU? Odhadnete vítěze? Tipněte si

Tanečnice Vojtková přibrala 15 kilo. Porodí v srpnu 

 

Seriál Přátelé - 4

 

Matt LeBlanc (44) - Joey Tribbiani

 

Když šel herec a model LeBlanc ke konkurzu na Joeyho, měl u sebe jen jedenáct dolarů a za první šek si koupil večeři. Raketový vzestup Přátel z něho ale udělal hvězdu s několika milionovým kontem. Joeyho typická hláška „Jak to jde?" byla zvolena čtvrtou nejlepší v historii seriálů časopisem TV Guide.

 

Seriál Přátelé - 1

 

Courtney Cox (48) – Monica Gellerová

 

Její první role v americkém komediálním seriálu z roku 1985 skončila fiaskem a na svůj debut musela čekat až do roku 1994, kdy se začali natáčet Přátelé. Původně měla hrát Rachel, ale role umíněné Monicy jí byla blíž. Do povědomí diváků se také dostala ztvárněním ambiciózní novinářky Gale ve slavném vřískacím hororu.

 

Monika z Přátel

 

Matthew Perry (42) – Chandler Bing

 

Seriál se měl původně točit kolem čtyř postav a Phoebe s Chandlerem měli být v pozadí. Poté, co byl do role Chandlera obsazen vtipálek Perry, si to producenti rozmysleli a hercova hvězda začala růst. Ještě v pilotním díle měl být Chandler, který se živí statistickou analýzou a rekonfigurací dat, homosexuál.

 

Během natáčení přidělával Perry tvůrcům seriálu potíže, protože byl závislý na drogách a později se léčil. Problémy se projevily především na jeho postavě, protože byl dost oteklý a přibral pár kil.

 

Seriál Přátelé - 5

 

Lisa Kudrow (48) – Phoebe Bufetová

 

Představitelka bláznivé masérky a písničkářky svoji kariéru původně spatřovala v lékařství, náhoda tomu ale chtěla, že Lisa nakonec skončila u herectví.

 

Role Phoebe se k Lise hodí natolik, že si mnoho lidí myslí, že je taková i ve skutečném životě. Až tak svobodomyslná jako její postava ale není, je velice konzervativní a je o ní známo, že panenství ztratila až ve 32 letech při svatební noci.

 

Seriál Přátelé - 3

 

David Schwimmer (45) - Ross Geller

 

Herec a režisér jako jediný ze slavné šestice nemusel projít konkurzem. Producenty totiž nadchnul již v roce 1989 rolí podivína v seriálu Báječná léta. Za ztvárnění třikrát ženatého paleontologa získal kromě obrovské popularity i několik nominací na cenu Emmy.

 

Sice se objevil ještě v několika dalších filmech a seriálech, ale zlatým dolem pro něho budou navěky Přátelé. Díky enormnímu diváckému zájmu si společně s ostatními kolegy začal brzy diktovat výšku honoráře. V roce 2000 si za jednu epizodu, která se natáčela přibližně šest hodin, určili 250 tisíc dolarů (přes 5 milionů korun).

 

Seriál o skupině přátel z New Yorku se natáčel od roku 1994. Poslední epizoda desáté řady byla odvysílána v americké televizi v květnu 2004. Během 18 let byl vysílán ve více než sto zemích celého světa. Vy ho můžete sledovat na televizi Nova ve všední dny před Odpoledními Televizními novinami.
 

 
14 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře