Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Naše čtenářka Irena se s námi podělila o svůj příběh. V lecčems se podobá příběhu krásné Šeherezády ze seriálu Tisíc a jedna noc.

Také se trápím jako Šeherezáda. PŘÍBĚH ČTENÁŘKY

Tisíc a jedna noc: Šeherezáda
zdroj: TV Nova Tisíc a jedna noc: Šeherezáda
aktualizováno 02.03.2011, 05:36 | 02.03.2011, 00:01 | doma.cz/em

Naše čtenářka Irena se s námi podělila o svůj příběh. V lecčems se podobá příběhu krásné Šeherezády ze seriálu Tisíc a jedna noc.

Reaguji na vaši výzvu: Staňte se Šeherezádou, vyprávějte nám. Ráda a pravidelně se dívám na seriál Tisíc a jedna noc a najednou mě napadlo, že i když se příběh odehrává v exotickém prostředí, v něčem skutečně připomíná ten můj.

 

A také znám Pohádky tisíce a jedné noci, tedy ne že bych je četla, ta kniha je na můj vkus příliš obsáhlá, ale jako malá jsem je sledovala v televizi. Šeherezádu hrála Štěpánka Haničincová, velice jí to slušelo a čímsi východní princeznu doopravdy připomínala. Snad to bylo těmi jejími tmavými vlasy...

 

ČTĚTE TAKÉ:

Trápím se jako Šeherezáda. PŘÍBĚH ČTENÁŘKY

Staňte se Šeherezádou. Vyprávějte nám...

Trápíte se jako Šeherezáda? Napište nám svůj příběh

 

Štěpánka Haničincová se v roli Šeherezády snažila krále po tisíc a jednu noc okouzlit svým vyprávěním, které vždy končilo tak napínavě, že král odložil její popravu, jen aby se další noc dověděl, jak bude příběh pokračovat.

 

Také jsem se snažila okouzlit  svého "krále"

 

A to mi připomnělo, že jsem se též zoufale snažila okouzlit svého "krále" důvtipem, lichotkami, snahou vyplnit všechna přání, která jsem mu přečetla v očích - ani je nemusel vyslovit. Byla jsem hloupá, protože jsem ho tím nejspíš k smrti nudila, nevážil si mé lásky a péče ani v nejmenším.

 

Staňte se i vy Šeherezádou a podělte se s námi o svůj příběh, je-li tomu Šeherezádinu podobný. Pište na adresu: redakce@doma.cz.

 

Podařilo se mi ho přesvědčit, aby se ke mně nastěhoval. Bylo mi tehdy už třicet, nejvyšší čas na dítě, biologické hodiny tikaly jako zběsilé. Vařila jsem jeho oblíbená jídla, prala a žehlila mu košile, chodila venčit jeho psa, který mě neměl rád, žárlil a dával mi to patřičně najevo.

 

O ruku mě nikdy nepožádal

 

Všechno marné. Nejenže mě nikdy o ruku nepožádal - na což jsem si vzpomněla při scéně, kdy Onur žádal Šeherezádu o ruku - ale když jsem se mu jednoho dne zmínila, že jsem s velkou pravděpodobností těhotná, sbalil si kufr a zmizel.

 

Vyplakala jsem moře slz a byla jsem ještě ke všemu tak hrdá, že jsem se zprvu rozhodla nechtít po něm ani korunu. Z toho omylu mě vyvedla máma a kamarádky. Uvedla jsem ho tedy jako otce, ale vymámit z něj (nevelké) alimenty byla, a dodnes je, práce pro vraha.

 

Tisíc a jedna noc: Šeherezáda a Onur
Šeherezáda a Onur, milenci ze seriálu Tisíc a jedna noc. (Foto: TV Nova)

 

Narodila se holčička, odmala velice postonávala. Říkám si, jestli to není tím, že jsem se v těhotenství tolik trápila a tolik plakala. Třeba to mělo nějaký negativní vliv na její zdraví.

 

Byla slabá na plíce, jezdila po ozdravovnách, druhou třídu základní školy musela kvůli absencím způsobeným zdravotními problémy dokonce opakovat. Přitom je to tak chytrá holčička!

 

Dnes je Simonce deset, mně dvaačtyřicet. Simončin tatínek nezemřel, ale jako by zemřel: jakživ dceři neposlal ani pohled, natož že by jí dal dárek. Ale k čertu s dárky a pohledy: nebyl se na ni ani jednou podívat! Jsem na ni sama, nemám nikoho, peníze samozřejmě také ne.

 

Románek se šéfem skončil neslušným návrhem

 

A pak je tu ještě jedna malá podobnost se seriálem Tisíc a jedna noc: měla jsem románek se šéfem. Je to už nějaký pátek, tehdy chodila Simonka ještě do školky.

 

Pracovala jsem v nejmenované firmě zvučného jména a můj někdejší nadřízený byl vlivný muž, a velmi, velmi dobře situovaný. Byla to (z mé strany) veliká láska, a tak banální. Sliboval, že se rozvede. Představte si, že jsem mu věřila! A to mi bylo už pětatřicet...

 

Když se konečně naplno ukázala nemilosrdná pravda: že se totiž nikdy nerozvede (jeho žena v té době otěhotněla, bylo to vymodlené těhotenství, o dítě se podle všeho snažili dlouhé roky), učinil mi nabídku: chtěl mi dát peníze, jako odškodnění. Z mého pohledu to byl neslušný návrh. Velice neslušný a velice mě rozčilil. Nevzala jsem si ani korunu a dala jsem výpověď.

 
20 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

sarka 00:12 18.03.2011
ano tento přiběh by nebyl hezký serial!ale ja pani chapu,vychovala jsem dva kluky dnes jsou uz dospělí ten mladší v loni skončil školu ale ne díky tatnkoj! tatinek dodnes dluží na alimentech par tisíc a pokračuje dal ma další ditě a na něj taky neplatí ale na pívečko má vždy.to oni mužou ale běda jak se tak zachová matka!ten kdo to nezažil tak at neodcuzuje vždyt mlýny melou ...........! ja jsem štastná mam hodnýho přítele a malou holčičku a věřím že každý kdo chce tak si to štěstí najde a přeji to i ty paní.a tem co odcuzuji její příběh tak přejí jim at takovou srandu nezažii.
glee 00:34 03.03.2011
wtf? nechcem byt blba, ale tvoj pribeh nema nic spolocne ani s jednym z 2 verzii seherezady (ani tej povodnej, ani tej sucasnej)
Nikol 23:30 02.03.2011
Zásadně nesouhlasím s prvním přísěvkem není mi sice 30 ani vice takže o životě asi ještě moc nevím nejsem ani vdaná a ani nemám děti .. Ale musím uznat že pár jedinců z mužské popularity i když je to nelibé jsou opravdu takový .. Přiznávám že mi ženské to taky umíme pěkně zpčítat. Ale nikdo neni dokonaly.. Ale experti na sbalení kufru a zmizení beze stop jste bohužel vy muži...
Laura 23:29 02.03.2011
Příběh sice dojemný, ale upřímně pochybuju o inteligenci pisatelky, když onen pochybný seriál sleduje. Mně stačilo 5 minut a málem jsem u toho umřela. Takže milá autorko, muži nejsou tak hrozní a Vy nebuďte tak poddajná. Nemůžete se pak divit, že jste bez peněz...
samovar 22:38 02.03.2011
Já bych si ten příběh docela rád přečetl i z pera otce té malé holčičky. Takhle to vypadá, že autorka článku je učiněný anděl a všude okolo ní se pohybují téměř zločinci. To mi neříkejte, že je mužský svět tak zkažený. Nejhorší co může ženská udělat, když má pocit že svého partnera ztrácí - je úmyslně vysadit antikoncepci, aby otěhotněla. Ona si myslí, že ho tím k sobě připoutá, ale většinou to dopadne právě naopak - chlap sbalí kufr a zmizí.
Poe 17:10 02.03.2011
Paní Miluško, zveřejňováním cizích mailů porušujete zákon o ochraně osobních údajů, možná byste si mohla ovečky hledat jinde
Poe 17:10 02.03.2011
Paní Miluško, zveřejňováním cizích mailů porušujete zákon o ochraně osobních údajů, možná byste si mohla ovečky hledat jinde
Miluška 15:15 02.03.2011
Prosím maminku Martinku, která má mail: simeatris@centrum.cz, aby mi napsala ještě jednou. Protože mi nelze na tento mail zaslat žádná zprávy. Zprávy se vracejí. Zkuste mi poslat jiný mail. Nevím, kde je chyba. Zkoušela jsem odeslat několikrát a bez úspěchu. Děkuji Miluška
Miluška 14:37 02.03.2011
Hezký den, jestli nemáte peníze a chtěla by jste pracovat deně dvě či tři hodiny večer na počítači, tak mi napište. Zašlu více informací o přivýdělku.
Mail: gv-dedra@centrum.cz - budu se těšit na všechny maily. Když to jde mě, tak to může jít i vám. Míla