Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Herec, moderátor a bavič si přeje k Vánocům v první řadě klid a od Ježíška by podle svých slov nechtěl dostat kulový. Prozradil i svůj nejoblíbenější vánoční recept na křupavou krůtu s nádivkou.

Užasná krůta s kaštany podle Petra Rychlého

Ordinace: Petr Rychlý jako Čestmír Mázl a Šimon Šedivý jako Miky Mázl
zdroj: TV Nova Ordinace: Petr Rychlý jako Čestmír Mázl a Šimon Šedivý jako Miky Mázl
aktualizováno 26.12.2011, 00:00 | 26.12.2011, 00:00 | doma.cz/em

Herec, moderátor a bavič si přeje k Vánocům v první řadě klid a od Ježíška by podle svých slov nechtěl dostat kulový. Prozradil i svůj nejoblíbenější vánoční recept na křupavou krůtu s nádivkou.

Petr Rychlý alias primář Čestmír Mázl z Ordinace v růžové zahradě 2 svátky slavit musí s plným nasazením už proto, že má čtyři potomky, dva dospělé syna z prvního manželství s herečkou Pavlou, malého syna z druhého manželství s tenistkou Janou, s níž vychovává ještě i vyženěnou dceru.

 

Kde a s kým strávíte letošní svátky a Silvestra?

 

Samozřejmě doma se svou rodinou. Na Silvestra hraju dvě představení u nás v Divadle Na Fidlovačce – od 14 a od 17 hodin. Pak rychle domů a se sousedy odpálíme obrovský ohňostroj.

 

Čestmír Mázl převlečený za ženu
Čestmír Mázl převlečený za ženu.

 

Dodržujete nějaké sváteční zvyky?

 

Ne, máme takovou vánoční klasiku. Kolem 18. hodiny přípitek, pak rybí polévka s houstičkou, poté se podává smažený kapr, smažený losos (to je recept od bývalého ministra kultury Pavla Dostála), smažený kuřecí řízek s bramborovým salátem (který je bez kukuřice a bez hrášku). Pak jdeme všichni do mé pracovny a čekáme, kdy Ježíšek zazvoní, a pak rychle běžíme
ke stromečku a se ženou a s dětmi se radujeme z dárků.

 

Prožil jste někdy o svátcích něco mimořádného?

 

O Vánocích ne, ale na Silvestra. Jeli jsme po představení lyžovat na hory, ale bohužel jsme se zpozdili. Tak jsme půlnoc oslavili v polovině lyžařského svahu v horské rolbě. Bylo to skvělé, řidič vypnul motor, my našli šampáňo, dokonce se našly i kelímky, a přiťukli jsme na nový rok. Viděli jsme spoustu ohňostrojů z horských chalup. V té tmě na svahu to byl úžasný zážitek.

 

Petr Rychlý s manželkou
Petr Rychlý s manželkou Janou. (Foto: Korzo)

 

Existuje něco, oč si každoročně píšete Ježíškovi, a on pořád
nic?

 

Asi jsem moc hodný a Ježíšek to vidí. Neboť všechno, co si přeji, mi přinese. Moc mu děkuji. Doufám, že si to přečte.

 

Svatba - nevěsta a ženich, herci Markéta Plánková a Petr Rychlý
Markéta Plánková a Petr Rychlý.

Sváteční recept Petra Rychlého: Krůta s kaštanovou nádivkou

 

Suroviny:

 

celá krůta
3 cibule
½ paličky česneku
olivový olej
bobkový list
nové koření
plátky citronu
pivo
na nádivku:
250g vepřového masa
1kg jedlých kaštanů
2 vejce
1dcl smetany
1l mléka
2 housky

 

Příprava: Cibuli nastrouháme, stroužky česneku nakrájíme na kousky, přidáme olivový olej, bobkový list, nové koření a plátky citronu. Vše zalijeme pivem, promícháme a do vzniklého láku naložíme krůtu na dva dny.

 

Nádivka: Oloupeme kaštany a uvaříme je v mléce. Když jsou horké, tak je umeleme. Až vystydnou, přidáme umleté vepřové, housky, rozmočené v mléce, vejce a smetanu. Pokud bude
nádivka příliš hustá, lehce rozředíme smetanou.

 

Krůtu naplníme nádivkou, zašijeme ji a pečeme. Podáváme s houskovým i bramborovým knedlíkem a s bílým i červeným zelím. Ksakru, jak jsem to teď popsal, dostal jsem na to šílenou chuť. No nic, běžím pro kaštany!

 

ČTĚTE TAKÉ:

 

Miss Bučková: Na Vánoce kalorie nehlídám

Radka Kocurová: Střevícem neházím, vím už, kam patřím

Vánoce v Expozituře aneb Jak je tráví Robert Jašków
 

 
13 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře