Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Poprvé v historii pořadu Výměna manželek jsme sledovali dvojici gayů. A položili jsme si zároveň znepokojující otázku...

VÝMĚNA MANŽELEK: Svěřit gayům děti? Udělala byste to bez problémů?

Výměna manželek - VI. řada - 2. díl - 2
Výměna manželek - VI. řada - 2. díl - 2
aktualizováno 09.09.2013, 00:00 | 09.09.2013, 00:00 | doma.cz/em

Poprvé v historii pořadu Výměna manželek jsme sledovali dvojici gayů. A položili jsme si zároveň znepokojující otázku...

 "Měl by to vidět každý, kdo si klade otázku, zda gayové mohou bez problémů vychovávat dítě," řekla magazínu doma.cz režisérka pořadu Jana Rezková. "Čtyřiadvacetiletý kluk to zvládl dokonale, lépe než leckterá žena," dodává režisérka, která si díky Výměně podle všeho utvořila na gaye a jejich schopnost vychovávat děti jasný názor.

 

Proč je nová maminka chlap?

 

"Tak to je naše nová maminka," představil voják z povolání ve Výměně manželek trojici svých dětí - mladíkovi. Ano, to on byl onou vyměněnou manželkou. Šestiletá Valerie to nějak nemohla pochopit a i po vzájemném představování se udiveným tenkým hláskem zeptala: "Kde je ta nová máma?" Mladý muž pravil něco v tom smyslu: "Tak doufám, že nejste naštvaní," ale rozčileně nikdo nepůsobil. "To zvládneme," prohlásil voják z povolání.

 

Výměna manželek - VI. řada - 2. díl

 

PSALI JSME:

CHALUPY SLAVNÝCH Proč Lukáš Hejlík z Ordinace natíral trámy blátem?

JAK BYDLÍ SLAVNÍ aneb V luxusní vile Sobotových

Šárka Ullrichová z Ulice: PEKLO je za mnou, teď jsem šťastná!

 

"Proč ta nová máma je chlap?" stále se vyptávala Valerie. "No protože to tak je, protože jsou tady lidi, kteří se mají rádi, i když jsou stejného pohlaví," snažil se jí vysvětlit tatínek.

 

Co si o této choulostivé problematice myslíte vy? Domníváte se, že i gayové by měli mít možnost adoptovat a vychovávat děti? Svěřte se nám na adrese: redakce@doma.cz

 

PSALI JSME:

Abeceda nevěr: proč se muži zapletou s prostitutkou?

Zuzana Vejvodová z ULICE začne bydlet s Liborem! Dětem se to ale nelíbí!

 

Výměna manželek - VI. řada - 2. díl

 

Zeptali jsme se samozřejmě odborníků, jak se dívají na to, že by gayové dostali šanci starat se o děti. "To je opravdu velmi citlivé téma a lidé na to mají velmi rozdílné názory a postoje," řekla magazínu doma.cz životní koučka Nikola Šmorancová.

 

Umí dát více lásky

 

"Je pravda, že by se měl ctít klasický pohled na rodinu, ale na druhou stranu si také myslím, že pro děti z kojeneckých ústavů nebo dětských domovů to může být určitě řešení, jak se dostat alespoň do nějaké rodiny, kde je budou mít lidé rádi," soudí Nikola Šmorancová. "Láska je opravdu hodně důležitá a věřím, že homosexuálové umí dát někdy i více lásky, protože mají ženskost zkrátka více v sobě."

 

Výměna manželek - VI. řada - 2. díl - 9

 

"Takže co se týče adopce, je to hodně diskutabilní, ale pokud gayové o dítě opravdu hodně stojí a mohou tím i dítěti pomoci začlenit se do společnosti, nevidím v tom až takový problém. Je pak určitě důležité, aby po dobu, co dítě vychovávají, dbali na to, aby pochopilo, jak funguje klasická rodina, kde jsou rodiči muž a žena," objasňuje zkušená životní koučka.
 

Sledujte seriály TV Nova na VOYO

 

Neumím si to představit

 

Ale nabídneme vám i odlišný názor, tentokrát psycholožky Johany Kroupové. "Jsem v tomhle směru konzervativní," prozradila magazínu doma.cz hned v úvodu Johana Kroupová. "Myslím si, že pokud vychovávají děti dvě ženy, které je měly již při vstupu do partnerství, je to úplně samozřejmé, přirozené... většinou se děti stýkají i s otcem. Neumím si ale představit, že by stát dovolil adoptovat děti právě gayům," tvrdí psycholožka.

 

Podívejte na video:

 

 

"Jaký by k tomu byl jiný důvod než uspokojení potřeb těchto mužů? Mnoho rodin na děti čeká dlouhá léta v procesu adopce nebo pěstounství – rodin s heterosexuálními rodiči. Proto mi to přijde jako ROZMAR, který je ale zaměřen proti dětem – pokud by si dva muži chtěli vzít dítě do adopce. Je to můj názor, a nelíbí se mi pochody homosexuálů a stálé upozorňování na sebe," míní Johana Kroupová.

 

Jak by se na takové děti dívali spolužáci?

 

Nevidí důvod, proč by měli gayové adoptovat děti, když jim to příroda neumožnila. Jsou jiní. Dávají to podle psycholožky dostatečně najevo a děti to velmi vnímají. "Jako rodiče jsme jejich vzory. A to už ani nezmiňuji takové věci jako posměch - dětí ze třídy, sousedů a podobně. Mému synovi se v devíti letech smějí, že má náušničku, jak by se na něj dívali, kdyby měl dva (pravděpodobně zženštilé) otce?" klade si závěrečnou otázku psycholožka.

 
10 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ana_x 20:04 01.04.2017
Ta psycholožka to evidentně nemá v hlavě v pořádku. Brojí proti gayům a přitom nechá svého syna nosit náušnici? To není normální...
terka 15:17 11.09.2013
Divím se, že paní Johana Kroupová mohla tohle jako psycholožka prohlásit. Gayové by dle mého názoru měli mít právo adoptovat děti a dát jim tak domov, který jim schází. Jsem ráda, že v něčem takovém, jako je Výměna manželek, ukázali také něco dobrého, co třeba konečně otevřelo oči spoustě zainteresovaným lidem, něco, co dokázalo, že se cizí muž dokáže postarat o děti lépe, než jejich vlastní matka, která si žije ve svém světě a raději vychovává formou televize a počítačových her. Navíc i muži se často musejí starat o své dítě sami, a taky je hned nemusejí posílat do děcáku jen proto, že nemají doma mámu. Tátu k životu potřebujeme taky, co na tom, že by to byli otcové dva, když máme pocit bezpečí a lásky.
Lucka 08:23 11.09.2013
Míšo...genetická porucha??? Oslabování genomu??? Ukažte mi jediného gaye nebo lesbičku, jejichž biologické dítě by bylo homosexuální!! Homosexualita není jako vadný gen, který je zodpovědný třeba za rakovinu prsu! Homosexualita není nakažlivá! To jen nenávist a netolerance se mezi lidmi šíří jako mor.
Kdyby byla podle vás příroda tak chytrá, proč by dovolila rozmnožování lidem s dědičnými poruchami? Jak přírodě nebo i společnosti prospěje "vyrábění dalších vadných kusů" (promiňte mi tu necitlivost). Naproti tomu homosexuálové jsou po zdravotní stránce ideální, i když samozřejmě i zde se najdou výjimky jako u ostatních lidí.
Nemůžete hodnotit všechny homosexuály podle Prag pride a podobných "akcí". Drtivá většina homosexuálů jsou naprosto normální lidé, viz Petr a Petr, tedy nerozeznatelní od zbytku obyvatelstva. Co vy víte...homosexuálem může být i váš doktor, váš bývalý učitel na škole, vaše nejlepší kamarádka může být lesba...
Pavlína 07:31 11.09.2013
Co je to za psycholožku, když nemá kus empatie a má naprosto zaostalý názory? Od někoho takovýho bych si rady do života k srdci fakt nevzala...
Míša 06:05 11.09.2013
Ano, svěřila bych jim své dítě, pokud bych je znala a věděla jsem, že u nich bude v bezpečí a bude o něj postaráno. Ano, také si myslím, že je lepší nestandardní rodina než děcák. Ale ne, není to to samé, jako normální rodina. A nepovažuji za diskriminační použít slovo normální, protože tak to prostě je. Kdyby příroda chtěla, aby měli děti páry stejného pohlaví, udělá z nás hermafrodity. Můžete se nad tím pohoršovat, jak chcete, ale homosexualita je z biologického hlediska jakási genetická porucha, nepřirozenost, která je normálně v přírodě eliminována tím, že se příslušní jedinci prostě nerozmnožují a tím dál neoslabují vlastní genom. To jenom lidé mají v rámci takzvané humánnosti tendenci neustále degenerovat a vážně se jim to daří. Přesto je v nás stále zakódováno přírodou samotnou, že to je divné a nepřirozené, aby homosexuálové měli dítě. Nevyčítejte tedy odpor těm, kteří nesouhlasí. Myslím, že v první řadě by se u nás měl vyřešil problém, jak zkrátit a usnadnit adopci normálním párům a teprve, až tenhle proces bude fungovat, řešit adopci pro gaye a lesbičky.
Ingrid 16:21 10.09.2013
Teda ten mladík to z děťmi vedel,klobúk dole.Vedel to lepšie ako hocktorá matka,teda jemu by som bez váhania deti zverila.Je cool ! Čo o tej pani nemožem povedať,asi úplne prepadla počítači.Samozrejme,že zveriť detido opatery nie je len tak jednoduché,ale myslím si ,že keď je viac takýchto párov ,prečo nie?
LaraRed 21:47 09.09.2013
Bez vahani bych jim sverila dite do pece,rodiny kde je muz a zena by se od nich dvou meli co ucit.
Radek 19:42 09.09.2013
Vždyť ta ženská nemá ani doktorát jen Mgr., tak jakápak psycholožka. To si můžu napsat na vizitku co chci.
http://www.psychoterapie-poradenstvi.cz/
Bob 19:35 09.09.2013
V prvé řadě musím říct, že jsem gay.
Myslím si, že PANÍ "psycholožka" je velice zaujatá a neměla by se vyjadřovat jako psycholožka, ale jako člověk. Navíc mít syna, rozhodně bych mu nedovolil v DEVÍTI letech mít náušnici (ani já ji nemám). Navíc pokud neplodné ženy nemohou mít biologické děti, znamená to, že by je neměly adoptovat ??? Posmívat se budou tam, kde to uvidí u rodičů, pokud jsou rodiče tolerantní a dětem vysvětlí situaci, nebudou se posmívat, ale to asi paní "psycholožka" nestudovala, spíše Marxismus a Leninismus. A navíc uděláme s partnerem cokoli abychom dítě adoptovali či měli biologické. Ještě k zamyšlení, jako svobodný gay mohu adoptovat dítě, ale pokud vstoupím do partnerství, tak mi je právo upíráno i v rozporu s ústavou jakožto nejvyšším zákonem naší země. Ať se na mě "psycholožka" obrátí a já ji jako vysokoškolsky vzdělaný pedagog vysvětlím, co to znamená být GAY.
Danka 19:34 09.09.2013
Jsem lesbička,mám dvě děti 10 a 7 let,byla jsem vdaná a naštěstí za normálního chlapa kterého si vážím,před 4lety jsem od něj odešla protože to nešlo a nebyli jsme ani jeden šťastný,domluvili jsme se na střídavé péčí po týdnech a funguje to. Jen se k tomu musí člověk postavit zodpovědně,dětem jsem to vysvětlila a na každý další dotaz dostali odpověď. Když šlo starší do školy domluvila jsem si schůzku s učitelkou a tu jsem požádala jestli by v prvouce kde se učí o rodině mohla zmínit i to že jsou i jiné typy rodin, dva muži či dvě ženy,souhlasila a podpořila a tak to bylo i s druhým dítětem. Ve škole se jim nikdo nesměje oni to berou v pohodě,vždyť já si to dobrovolně nevybrala. A pokud se někdy objeví někdo kdo se bude vysmívat tak je to o jeho tuposti a hlouposti,nikdo nikdy neví kdo je jejich dítě a koho si přivedou domů a podpora rodiny a blízkých je to nejdůležitější!!!!! A dva muži nebo dvě ženy,to je přece jedno vždyť dítěti chtějí dát jen lásku a domov a jistotu a co je důležitější???!!! Tak se zamyslete paní psycholožko!!!!!
1 2 3 4