Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Čísla, která je dobré znát, plánujete-li shodit nějaké to kilo! Díky nim vám to půjde snadněji.

10 magických čísel po kterých se hubne

Hubnutí
zdroj: Thinkstockphotos Hubnutí
aktualizováno 02.11.2015, 00:50 | 02.11.2015, 00:50 | doma.cz/ina

Čísla, která je dobré znát, plánujete-li shodit nějaké to kilo! Díky nim vám to půjde snadněji.

Každé hubnutí vyžaduje jasný plán a strategii. Pokud ovšem nejste příznivcem přísných diet, držte se našeho jednoduchého plánu. Díky deseti zásadám budete rychleji a bez odříkání shazovat kila jako o závod. Jak na to?

 

20x přežvýkat

 

Nesoustřeďte se jenom na to co jíte, ale také jak jíte. Všichni víme, že není dobré hltat, ale nové výzkumy dokazují, že čím více a důkladněji potravu přežvýkáte v puse, tím jednodušeji zhubnete. Když každé sousto rozkoušete dvacetkrát, bude pro vaše tělo stravitelnější, tím pádem nebudete zatěžovat metabolismus a navíc zjistíte, že vám stačí poloviční porce. Signál ze žaludku, který mozku říká, že už máte dost, se stačí dostavit dřív, než byste si šli přidat. Řádné kousání vám s každým jídlem ušetří až 70 kcal.


10 000 kroků

 

Začněte více chodit. Pokud chcete zhubnout, měli byste až jedenkrát navýšit procházky. V průměru člověk ujde za den 5000 kroků, když přidáte ranní, či večerní půlhodinovou procházku, navýšíte tak vaše skóre o 2400 kroků.

 

100 schodů

 

Ne nadarmo se říká, že kvůli výtahu lenivíme. Zavrhněte pohodlnost a vyšlápněte si schody. Dokonce i na eskalátorech choďte! Nemusíte nasadit bůh ví jak závratné tempo, stačí pomalu, ale věřte, že každý schod se vám počítá k dobru!


3x denně jezte

 

Dejte si záležet na všech hlavních jídlech. Samozřejmě platí, čím více zeleniny, zdravých příloh a vlákniny, tím lépe.


 

5x denně hrst ovoce

 

Namísto mlsání si během dne dovolte i pět krát zdravou svačinku. Zkuste vysadit bílý cukr a své chutě uspokojte vždy hrstí ovocných cukříků. Hroznové víno, jablíčko, meloun, či broskev s pár lžičkami bílého jogurtu jsou naprosto příkladné.

 

7 hodin spánku

 

Málo hodinami spánku riskujete zdravotní problémy, mezi něž se řadí i nadváha! Je prokázána souvislost mezi nedostatkem spánku a velkým apetitem k jídlu. Metabolismus se snaží přivyknout a nedostatek spánku vynahradit jinde – nejčastěji chutí k jídlu!

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nejrychlejší metody, jak skoncovat s tukem kolem pasu

Seznam nápojů, po kterých se hubne

Hollywoodské zadečky: jak o ně krásky pečují

 

Navíc člověk bez energie, kterou by měl získat právě z alespoň sedmi hodinového odpočinku, je daleko náchylnější k přejídání se. Postupně se v průměru zvyšuje riziko obezity. K tloustnutí z nedostatku spánku jsme nejnáchylnější mezi osmnáctým a třicátým rokem.

 

2 l vody

 

Pitný režim nesmíte opomíjet. Vypít můžete samozřejmě i více než dva litry, ale podstatné je, aby 2 litry byla voda, popřípadě čaj, či voda ochucená čerstvou ovocnou šťávou.


88 cm

 

Pokud máte v pase více než 88 cm je na čase s tím začít něco dělat. S nadváhou jsou spojené problémy s krevním oběhem, hrozí riziko infarktu a trpí také klouby. Proto je změna stravovacích návyků a životního stylu nasnadě.

 

 

ČTĚTE TAKÉ NA KRASNA.CZ:

Zjisti svou IDEÁLNÍ VÁHU
Chceš zhubnout? Zjisti, kolik kalorií denně potřebuješ!
Kolik toho můžeš sníst, abys nepřibírala?

 

200 kcal pryč

 

Záleží jen na vás, jestli raději 200kcal spálíte, nebo si odpustíte denně přibližně jednu sýrovou housku, či jogurtový salát.

 

1 krát

 

Jedenkrát týdně si stoupněte na váhu. Vážit se každý den není příliš motivující. Výsledky se přirozeně nedostaví hned. Svého cíle dosáhnete vytrvalostí a zautomatizováním ostatních zdravých zásad.

 
23 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře