Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nehubněte sami, zkuste spalovače tuků. Počítejte s tím, že fungují jen tehdy, když se dost hýbete.

10 pomocníků na spalování tuků. Vyzkoušejte zelený čaj nebo ananas

spalovače tuků 1
zdroj: Thinkstockphotos spalovače tuků 1
aktualizováno 03.11.2014, 00:44 | 03.11.2014, 00:44 | doma.cz/raw

Nehubněte sami, zkuste spalovače tuků. Počítejte s tím, že fungují jen tehdy, když se dost hýbete.

Co mají společného zelený čaj, ananas, mléko, káva nebo třeba hovězí maso? Obsahují látky, které mohou výrazně napomoci tomu, aby vaše tělo spalovalo nechtěný tuk. Tak toho využijte! 

 

Zařaďte do svého jídelníčku jeden z následujících osvědčených spalovačů tuků a doufejte, že se jeho efekt projeví právě u vás. Pozor, aby to skutečně fungovalo, musíte se zároveň dost hýbat, většina těchto látek bez toho nepracuje tak, jak má. 

 

1. Zelený čaj
Vypijte alespoň dva šálky denně. Zelený čaj totiž obsahuje látky zvané katechiny, které mimo jiné zpomalují ukládání tuků v těle, zejména v játrech, a organismus je tak stačí vyloučit. Zároveň přispívají k rychlejšímu spalování přijaté energie a mají také kladný vliv na hladinu škodlivého cholesterolu a množství oxidantů v těle.

 

 


2. Podmáslí nebo mléko
Podmáslí obsahuje probiotické bakterie, které podporují trávení, v mléce je zase podobně jako třeba v sýrech kyselina linolová neboli CLA, která vyplavuje tuky do svalů, kde se mohou spálit. Ve prospěch mléčných výrobků hovoří také obsah bílkovin a v případě mléka či podmáslí přitom také spíše menší množství tuků.

 


3. Citron

Jeho výhodou je vysoký obsah vitamínu C, protože díky němu budete mít silnou imunitu. Ale v souvislosti se spalováním tuků je důležité to, že vitamíny obsažené v citronech podporují tvorbu -karnitinu, což je látka výrazně přispívající ke spalování tuků. Citron také podporuje očistu orgánu jako jsou játra či ledviny.

 


4. Zázvor a skořice, chilli

Tohle ostré a aromatické koření může výrazně napomoci hubnutí, protože podporuje látkovou výměnu. Platí to zejména o zázvoru, který podporuje trávení a vylučování tuků z těla, zatímco chilli podporuje termoregulaci a krátkodobě zvyšuje spotřebu energie. Skořice brání výkyvům hladiny krevního cukru.

 

 


5. Rostlinné klíčky
Obsahují mnoho prospěšných látek, při spalování tuků oceníte zejména chrom, který se krom toho vyskytuje například v přírodním cukru – ten je však už příliš kalorický. Chrom napomáhá metabolismu inzulínu, cukru a tuků, výhodou je i to, že snižuje chuť na sladké a mírní záchvaty hladu. Klíčky navíc obsahují množství enzymů, které podporují trávení.

 

6. Guarana
Látka zvaná guarana je vlastně výtažkem ze semen rostliny z podivným názvem guarana nápojná a obsahuje mimo jiné kofein a theobromin a dále katechiny a vitamín C, což je kombinace velice vhodná k odbourávání tuků. Její výhodou je, že se v těle uvolňuje poměrně dlouhou dobu. Krom spalování tuků působí také proti volným radikálům způsobujícím stárnutí buněk.

 


7. Hovězí maso
Obsahuje látku zvanou L-karnitin, který napomáhá tomu, aby tělo využívalo spíše energii z tuků než ze svalů. Že maso najíte? Můžete sáhnout po luštěninách nebo brokoloci, které ho obsahují také, ale bohužel v menším množství.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Po nízkotučných potravinách nezhubnete, naopak!

Deset věcí, kvůli nimž tloustnete! Pozor na vitamíny nebo kávu.

Naučte se ovládat své chutě, zhubnete za pět dní!

 

 

8. Ananas
Ananas je v boji proti přebytečným tukům velice oblíbený, protože obsahuje látku zvanou bromelain. Pomáhá ukládání tuků v těle v podobě tukových zásob – není sice pravda, že by tuk přímo štěpila, ale je velice účinná proti drobným zánětlivým změnám v trávicí soustavě, které jinak brání právě tomu, aby tělo dobře spalovalo tuky.

 

 

 

9. Chitosan
Prodává se ve formě potravinových doplňků, v přírodě je obsažen v korýších. Jeho předností je, že na sebe váže mastné látky a toxiny a brání jejich vstřebávání do krevního oběhu. K zahození není ani to, že zmírňuje chuť k jídlu.

 

 

10. Cibule
Tahle zelenina sice každému nevoní, ale chcete-li zhubnout, sáhněte po ní, ideálně po syrové. Taková totiž výrazně zlepšuje prokrvení vnitřních orgánů, podporuje a zrychluje trávení a činí tak váš metabolismus výkonnějším. Výsledkem je rychlejší spalování tuků.

 
9 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ivana 19:17 07.10.2015
Mě funguje http://www.fitnessonline.cz/spalovace-tuku/max-mus...
Marta 15:29 29.05.2015
já používám spalovače tuku. Konkrétněji požívám tři kapsle denně a je to v cajku, takže za mě můžu doporučit spalovače tuku...
Elina 18:27 27.05.2015
používáte některá z vás i nějaké doplňky ke spalování? protože ze samotných potravina pohybu se mi to nějak moc nedaří...
Tom 12:21 28.04.2014
O spalovačích tuků, jako doplňcích výživy, ani zmínka a přitom je to dost účinný :-)

http://magazin.nutrimax.cz/spalovace-tuku-a-j...
janule 09:24 18.09.2013
no dobrý článek jen by ještě mohli napsat kolik toho sníst denně aby to člověk nepřehnal...