Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

S postupujícím věkem se náš metabolismus zpomaluje. Můžeme být aktivní jako před 10 lety, ale stejně nějaké to kilo přibereme. Je nesmysl držet drastické diety, které akorát vedou k jojo efektu a rozhození naší látkové výměny. Zařaďte raději do sv...

6 superpotravin, které zrychlí váš metabolismus a pomohou vám s hubnutím!

Metabolismus
zdroj: Profimedia Metabolismus
aktualizováno 08.02.2016, 16:55 | 08.02.2016, 16:55 | DyA

S postupujícím věkem se náš metabolismus zpomaluje. Můžeme být aktivní jako před 10 lety, ale stejně nějaké to kilo přibereme. Je nesmysl držet drastické diety, které akorát vedou k jojo efektu a rozhození naší látkové výměny. Zařaďte raději do svého jídelníčku tyto superpotraviny, které váš metabolismus zrychlí, a tím pádem shodíte i nadbytečná kila.

Avokádo
V posledních letech velmi oblíbená potravina, která je bohatá na vitamíny, minerály, vlákninu a tuky. Ano, avokádo je sice velmi tučné a kalorické, ale kalorie pocházejí z mono-nenasycených tuků, které podporují zrychlení metabolismu. Zkuste si z avokáda udělat chutnou pomazánku nebo guacamole.


Olivový olej
Olivový olej je podobný případ jako avokádo. Jeho kalorie pocházejí z mono-nenasycených tuků, které podporují látkovou výměnu v našem těle. Při přípravě jídla dejte přednost olivovému oleji před slunečnicovým. Samozřejmě nic se nemá přehánět, takže i s olivovým olejem zacházejte střídmě.


Mandle
Vyměňte vlašské oříšky nebo buráky za mandle. Mandle mají mnoho pozitivních účinků na naše tělo, a především nám poskytují pocit sytosti. Dále kladně ovlivňují hladinu inzulinu v krvi. Nenahrazujte mandlemi hlavní jídlo, ale vezměte si je například do práce, kde si je můžete dát jako malou dopolední svačinku.

 

ČTĚTE TAKÉ:

10 jídel, které očistí a nastartují metabolismus
Máte pomalý metabolismus? Zrychlete si ho a zhubnete!
Zakázaná jídla: Čím si na jaře zpomalujete metabolismus!


Chilli papričky
Podle časopisu Journal of Nutritition, který vydává Japonská společnost pro výživu a výzkum potravin, jsou chilli papričky zrychlovači metabolismu. Konzumace jedné lžičky mletých chilli papriček denně zrychlí metabolismus až o neuvěřitelných 23 %. Vám ovšem postačí, když chilli nebo cayenský pepř začnete používat při přípravě pikantních pokrmů.

 


Brokolice
Brokolice v sobě obsahuje nespočet antioxidantů, vitamínů, a především vápník a vlákninu. Vláknina nepřímo působí na zrychlení našeho metabolismu a vápník pomáhá regulovat tuky. Obě dvě složky nám pozitivně pomohou při hubnutí. Ale pozor. Pokud trpíte sníženou funkcí štítné žlázy, pak se raději brokolici vyhněte, protože by vám spíše uškodila než pomohla.


Zázvor
Dopřáváte si s oblibou zázvorový čaj? To děláte dobře. Zázvorový kořen dokáže snižovat chuť k jídlu a zrychluje metabolismus. Zázvor má nespočet pozitivních účinků na lidské zdraví. Dejte si však pozor na množství zázvoru. Denní dávka čerstvého zázvoru by neměla přesáhnout 4 gramy.

 
6 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

marki 17:45 17.07.2016
Pěkný a hodnotný článek. Chcete-li nakopnout svůj metabolismus, přečtěte si zajímavé rady v tomto článku http://zdravotniradce.cz/je-nacase-zacit-efektivne...