Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Existují věci na vašem těle, na kterých stačí jen trochu zapracovat a můžete je změnit – zkrášlit! S jinými naopak nehnete. Víme, které to jsou.

ČTYŘI velké věci, které můžete změnit na svém těle

Nejistota
zdroj: Thinkstockphotos Nejistota
aktualizováno 29.01.2019, 16:48 | 29.01.2019, 16:48 | doma.cz

Existují věci na vašem těle, na kterých stačí jen trochu zapracovat a můžete je změnit – zkrášlit! S jinými naopak nehnete. Víme, které to jsou.

Už od puberty možná sníte, že budete mít štíhlejší pas nebo menší zadek. Pak jste ale od maminky slyšela památnou větu "bohužel dcerko, ty stehna a zadek máme dědičné, s těmi nic neuděláš, musíš se s tím smířit" a vy jí časem uvěříte.

 

Podobným způsobem jste si možná zvykla, že vás po prvních vášnivých měsících s novým přítelem postupně opouští chuť na sex, nebo se vám celý rok nepříjemně potí nohy. Na zápas se svým orgasmem nebo odpudivým pachem z ponožek jste už proto rezignovala. Přesto se neustále marně snažíte obelstít váš spánek, abyste zvládla více práce nebo zábavy. Některé vaše snahy jsou skutečně marné, ale některé ne! A my jsme vypátrali, které to jsou.


Co můžete změnit:

 

1. Výkon svého metabolismu

 

Rychlost spalování vašeho těla záleží na pevnosti svalů. Pokud dvakrát týdně navštívíte posilovnu, do čtyř měsíců se vám budou tuky a kalorie v těle rozpadat o deset procent svižněji!

 

 

2. Uhrovitá kůže na pažích

 

Možná už jste se s pupínky na rukou smířila a počítáte s tím, že se jich nikdy nezbavíte. Tím jste se ale dopustila zásadní chyby! Nepříjemně zarudlá kůže pouze signalizuje, že vašemu tělu chybí mastné kyseliny. Stačí, když svůj jídelníček obohatíte o mořské ryby, oříšky a cereálie.

 

3. Tvar zadku

 

Ať už máte přepadávající, svěšené, ochablé, nebo jakkoli jinak neforemné pozadí, nenechte si namluvit, že s ním nic udělat nemůžete. Podle fitnes odborníků je právě zadek tou částí těla, která na posilování reaguje nejrychleji. Nejúčinnější cviky? Dřepy, výpady, jízda na kole a běh. Více: Získejte zadeček k nakousnutí! Zn. bez posilovny

 

  

 

4. Sexuální apetit

 

Pokud již s partnerem chodíte delší dobu, může vás pomalu opouštět chuť na sex. Známe ale jednu výbornou vzpruhu: kofein! Kromě nabuzení organismu totiž zároveň zajišťuje i prokrvení pohlavních orgánů. Nebo zkuste vsadit na masturbaci, sport a erotické fantazie.

 
Co se měnit ani nesnažte:

 

1. Vzhled svých kolen

 

Je lepší se smířit se svými vyčnívajícími společníky. S čéškou si zatím nedokážou poradit ani plastičtí chirurgové. Místo kolen se ale můžete věnovat lýtkům a stehnům, které se zkrášlit dají.


ČTĚTE TAKÉ:

Nejlepší fitness VIDEA internetu pro božské tělo!

6 super cviků proti celulitidě

Celebrity v tlusté podobě: takhle by vypadaly se 30 kily navíc!

 
2. Pocení nohou

 

Nohy obsahují dvakrát tolik potních žláz než všechny ostatní části těla. A tím pádem klidně produkují pot i v zimě a vy jim v tom nijak nezabráníte. Snažte se alespoň v práci přezouvat do otevřených pantoflí a vyhýbejte se silonovým punčocháčům. Nepříjemný pach tak podstatně zmírníte. Svou roli splní i časté masírování krémem na nohy a používání sprejů do bot.

 

3. Nároky na spánek

 

Většina dospělých lidí potřebuje sedm až osm hodin spánku. Existují ale i jedinci, kterým stačí spát pět hodin denně, a také ti, kteří vyžadují jedenáct. A kdybyste se jakkoliv snažila přeorientovat z jednoho spánkového cyklu na druhý, neuspějete!

 

4. Chutě

 

Propadají vás často záchvaty touhy po sladkém? Kyselém? Hořkém? Váš mlsný jazyk má tyto chutě vrozené. Takže pokud se můžete ubít po čokoládě, ať děláte, co chcete, chuť na ni neoklamete jogurtem nebo ovocem. A zůstane to tak navždy. Proto raději zařaďte do svého programu pravidelné cvičení a milované sladkosti si dopřejte dál. Je přitom prokázáno, že fyzická námaha tlumí chuť na chuťově výrazné pamlsky (tedy i čokoládu).

 
9 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

17:41 31.01.2012
tak to je blbost, chuť na sladké se dá ošálit a to tak když si ráno nebo na dopolední svačinku vezmete ovoce.