Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Stačí deset minut pohybu denně a podzimní deprese je fuč. Klidně vyrazte jen na procházku.

Padá na vás podzimní depka? Cvičení vás zbaví úzkosti a deprese

Deprese
zdroj: Thinkstockphotos Deprese
aktualizováno 15.10.2019, 00:00 | 15.10.2019, 00:00 | doma.cz

Stačí deset minut pohybu denně a podzimní deprese je fuč. Klidně vyrazte "jen" na procházku.

Věděli jste, že fyzická námaha a cvičení výrazně pomáhají snižovat stavy úzkosti a nervozity? Alespoň to tvrdí autoři studie, kterou zveřejnili v americkém magazínu o zdraví Health journal.

Experti si vzali pod drobnohled vzali 3000 pacientů, kteří trpěli různými nemocemi. Téměř všichni také trpěli syndromem úzkosti a depresivními stavy.

Vědci objevili, že pacienti, kteří alespoň jednou za den věnovali alespoň 30 minut fyzické námaze v podobě provádění nějaké sportovní aktivity, nebo se věnovali cvičení, snížily důsledky svých problémů až o 20 procent. Deprese a úzkost u nich začaly ustupovat.

 


ČTĚTE TAKÉ:
Sporty, které vám pomohou zhubnout
Chůze a běh jsou pro lidi nejvhodnějším pohybem

Vědci přišli k závěru, že právě cvičení je výborným podpůrným prostředkem i při poruchách duševního zdraví a rovnováhy, které mají za následek dlouhodobé a chronická onemocnění.

Odborníci dále tvrdí, že minimální čas, který věnujeme procvičení svého těla, by neměl být kratší než 30 minut a měli bychom se mu věnovat opravdu pravidelně. A pokud chcete opravdu u sebe zpozorovat nějaké ty výsledky, měli byste vydržet cvičit minimálně 3 až 12 týdnů.

 
2 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Eva 22:05 30.08.2019
Jo, tak toto mohu jedině potvrdit. Cvičení dokáže s depresí pěkně zamávat. Právě to mi doporučil můj psycholog - https://psycholog-holcner.cz/ když jsem k němu před pár lety chodila. Díky cvičení a změně jídelníčku se mi konečně podařilo se deprese zbavit. :)
cvičit 13:36 30.10.2010
Nemáte čas na cvičení a chcete zhubnout. Poradíme Vám www.tukydolu.cz
Helena 23:17 29.10.2010
Výborný je v této podzimní době aqua-aerobik. Člověk se hýbe a přitom v příjemně teplé vodě. Hotový balzám na nervy.
cvičení 08:55 29.10.2010
.........a nejen to, ale zdravé cvičení především zrychlí i Váš metabolismus. Víte kolik spálíte za 24 hodin aniž by jste se pohmuli? Nechte si zdarma zaslat analýzu stavby těla kde se dozvíte jak na tom váš organismus je na www.stoptloustnuti.cz