Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nejíte moc, ale jste nafouknutí, unavení a ne a ne zhubnout? Zkuste začít změnu celkovou očistou.

Detoxikační dieta nastartuje hubnutí, zkuste ji na víkend či na týden!

detoxikace 4
zdroj: Thinkstockphotos detoxikace 4
aktualizováno 22.09.2013, 00:00 | 22.09.2013, 00:00 | doma.cz/raw

Nejíte moc, ale jste nafouknutí, unavení a ne a ne zhubnout? Zkuste začít změnu celkovou očistou.

Můžete zkoušet různé diety, ale pokud budete mít metabolismus zpomalený roky nevhodného stravování, půjde to ztuha. Začněte proto očistnou dietou, kterou si posílíte funkci jater jako hlavního detoxikačního orgánu lidského těla.

 


Díky tomu se může nejen zrychlit vaše spalování, ale zároveň se vám vrátí životní energie, zatímco se zmírní projevy celulitidy nebo vás přestane trápit nadýmání. Také by měly ustoupit problémy s přibíráním kolem břicha.

 

 

Víkend nebo týden? Je to na vás!
Základem detoxikační diety je očista těla od všelijakých zplodin, trvat může dva dny stejně jako dva týdny. I po jejím skončení je dobré myslet na to, že byste měli jíst zdravěji a vyhýbat se pokud možno průmyslově zpracovaným potravinám kvůli množství přídatných látek v nich. Vadí také množství používané soli a cukru. 

 

Základem detoxikační diety přitom není hladovění, i když některé krátkodobé očistné diety připomínají spíš půst. Pokud si však tuto dietu rozvrhnete na týden či dva, dávejte si tři hlavní jídla a dvě svačiny, ovšem hlídejte si jejich složení.

 

Hlavní složkou je spousta zeleniny a šťáv, postupem času se budete propracovávat k běžnému jídelníčku. Místo čaje a kávy pijte vodu, někteří propagátoři očistných kúr doporučují vodu teplou nebo alespoň vlažnou. Chuť na sladké? Dejte si lžičku medu.

 

Nesnažte se vyhýbat se tukům úplně, ale jezte ryby nebo ořechy a semena, ne červené maso nebo dokonce uzeniny. Po dobu detoxikační kúry nepijte alkohol a pokud možno ani nekuřte. 
 

 

 


Pokud budete držet očistnou dietu dva týdny, můžete bez další námahy či hladovění shodit tři až čtyři kila, ačkoli to není hlavním cílem. Všimnete si také hladší pleti a toho, že zmizí zažívací potíže. Další hubnutí by navíc mělo být snazší.

 

Tipy na očistnou kúru
Takhle může vypadat několik dní dvoutýdenní detoxikační kúry. Inspirujte se jím při vymýšlení vašeho dalšího očistného jídelníčku. Ze začátku byste měli jíst zdravě, ale ne hned nasadit přísnou očistnou kúru, na tu přijde čas uprostřed oněch čtrnácti dnů, pak se zase vracejte k běžnému jídelníčku.

 


Počátek diety – příklad
Snídaně: dvě míchaná vejce, plátek celozrnného chleba, hrnek bylinkového čaje
Svačina: jablko nebo hruška
Oběd: malá porce brambor pečených na sucho, 100 gramů nízkotučného tvarohu, pažitka nebo řeřicha
Svačina: čtvereček tmavé čokolády
Večeře: porce lososa, pečená sezónní zelenina, listový salát s trochu olivového oleje.

 


Čtvrtý až jedenáctý den – příklad
Snídaně: detoxikační šťáva z mrkve nebo okurky a jablka a hrušek, s citronem. Pokud nemáte odšťavňovač, jezte ovoce a hodně pijte vodu. Přidejte lžičku vlákniny.
Svačina: dvě ovesné placičky
Oběd: ratatouille s hnědou rýží
Svačina: oběd nebo hruška
Večeře: míchaná vejce, uzený losos, listový špenát, přidejte chilli a černý pepř, plátek celozrnného žitného chleba. 

 


Závěr diety - příklad
Snídaně: ovesná kaše s nízkotučným mlékem, čerstvé ovoce, trocha medu
Svačina: přírodní ovocná zmrzlina
Oběd: talíř  zeleninové polévky, dva plátky celozrnného chleba. 
Svačina: hrst ořechů a rozinek.
Večeře: porce libového kuřecího nebo krůtího pečená se zeleninou, dvě malé brambory a omáčkou. Poslední den diety si můžete dát i malou sklenku vína.

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Omládněte díky dietě! Sedm dní proti vráskám.

10 pomocníků na spalování tuků. Vyzkoušejte zelený čaj nebo ananas.

Po nízkotučných potravinách nezhubnete, naopak!

 

Vezměte si na pomoc chlorofyl nebo brokolici
Jíst zdravě a hýbat se je důležité, ale můžete si vzít na pomoc také některá jídla s potravinové doplňky, díky nimž budete ještě úspěšnější. Vyzkoušejte alespoň některé z následujících přípravků:

 


Chlorofyl – přirozeně se vyskytuje například v ječmeni, brokolici, vyklíčené pšenici či zelených mořských řasách, případně si ho můžete koupit v tobolkách. Zpomaluje stárnutí buněk, odvádí zplodiny látkové výměny ze střev, jater a krve.

 


Ostropestřec mariánský - posiluje činnost jater, přispívá například snazšímu zpracování alkoholu nebo tuků, zvláště se proto hodí, pokud milujete večírky, prodává se v tobolkách.

 

Psyllium - jitrocel indický, používají se hlavně obaly semínek, coby zdroj vynikající vlákniny. Zabírá při zácpě, pomáha čistit střeva a odvádí toxiny z těla.

 

 


Artyčok – skvělý na čištění jater, pomáhá jejich zotavení po konzumaci tučných potravin nebo alkoholu, prodává se jako tobolky nebo šťáva.

 


DIM – látka celým označením diindolylmethan pomáhá mimo jiné regulovat hormonální výkyvy, zpomaluje stárnutí a vyskytuje se v brokolici, případně v extraktech z ní.

 


Existují také hotové detoxikační směsi, které obsahují byliny a rostliny jako pampeliška, petržel, česnek nebo čekanka. Působí především diureticky, zatímco zplodiny z těla odvádějí směsi obsahující plody palmy acai, borůvky, plody kustovnice čínské a mangostan.

 

 
6 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

marek 09:02 18.06.2014
Silymarin duo doporucuji, pomohl mi po mononukleoze dostat játra do porádku