Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Máte rádi maso, ale zároveň se chystáte na šetřící dietu? Nemusíte se ho vzdát úplně!

Dieta a maso? Víme, jak se nešidit, ale ani nepřibírat!

Salát je nua, přidejte maso
zdroj: Thinkstockphotos Salát je nua, přidejte maso
aktualizováno 06.09.2015, 00:32 | 06.09.2015, 00:32 | esn

Máte rádi maso, ale zároveň se chystáte na šetřící dietu? Nemusíte se ho vzdát úplně!

Nedávno jsme psali o tom, že i i když budete jíst maso, tak můžete docela rychle a spolehlivě zhubnout. Stačí jen dodržovat pár zásad. Tou první je – jíst po malých dávkách a nepřejídat se. Za druhé – nejezte více než čtyřikrát denně, a zatřetí zapomeňte na přílohy typu knedlík.


Exotické čatný dodá chuť salátu

 

Myslíte si, že maso zakomponované do salátu není to pravé? Tak to jste na omylu. Zvláště, když si připravíte skvělou zálivku. O oslovo se ale hlásí hlavně čatný. Jedná se o velice hutné omáčky, které si můžete ochutit dle vašeho apetitu. Jakmile je ochutnáte, už si v obchodě nikdy žádnou omáčku ke steakům nekoupíte.

 

 

Nic se opravdovosti chuti čatný totiž nevyrovná. Jak by také mohlo, když se ze zeleniny nebo ovoce vyvaří veškerá jejich chuť, aby se následně mohla uzavřít do sklenice. Chuť dobře připraveného a okořeněného čatný spojí zeleninu a maso a vytvoří na vašem talíři hotový symfonický koncert.

 

Jablkové čatný

Cuketové čatný

Paprikové čatný

 

Překvapivé kombinace

 

Pokud vás jen tak nějaký salát s masem neokouzlí, vyzkoušejte naše neotřelé kombinace. K hovězím nudličkám a špenátu se například hodí ananas, jehož sladkou chuť můžete spojit s kyselou šťávou z citrónu. Salát sníte ani nebudete vědět jak. Navíc můžete mít čisté svědomí, protože citrón údajně zrychluje metabolismus, díky čemuž se vám bude lépe hubnout.

 

Salát z čerstvého špenátu s krevetami

Zimní salát s jarním nádechem

Špenátový salát s hovězími špalíčky

 

Pokud vás ani čatný ani neotřelé kombinace nepřesvědčili o tom, že salát a maso je dobrá kombinace, nezbývá vám nic jiného, než se jim vyhnout a soustředit se na diety polévkovou nebo džusovou, která spočívá alespoň v týdenním pití čerstvých džusů. Ani jíst při dietě luštěniny není od věci. Vyzkoušejte čočku v kombinacích s čerstvou petrželí nebo kozím sýrem. Pročistí vám střeva a nezatíží žaludek.

 

 
10 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Eva 11:35 14.05.2014
musím souhlasit s Terkou,je to všechno o disciplíně a zdravém stravování..
20:49 13.05.2014
Davide, jste sprostý, někdo má nadváhu, protože je nemocný tak nikoho neodsuzujte. HULVATE
David 18:46 13.05.2014
Nežerte kdo se na vás má dívat mařky sádelňačky.
Terka 17:16 12.05.2014
Já zhubla až díky správnému jídelníčku, který byl pravidelný a bohatý na bílkoviny 22kg za asi 8 měsíců. Váhu si naštěstí pořád bez problémů držím. Pokud by někdo chtěl na vyzkoušení, můžu jídelníček bezplatně emailem přeposlat. Můj email je: terezajandov@gmail.com