Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Víc lidí prý sedí v kavárnách, pokuřuje cigarety a popíjí kávu, než jich sportuje.

Francouzi chtějí vypadat dobře, ale cvičení moc nedají

aktualizováno 10.10.2010, 07:29 | 10.10.2010, 00:00 | ČTK

Víc lidí prý sedí v kavárnách, pokuřuje cigarety a popíjí kávu, než jich sportuje.

Francouzky i Francouzi jsou známi tím, že si zakládají na svém vzhledu. Při vylepšování toho, co jim nadělila matka příroda, však raději volí kosmetiku, než aby své tělo formovali například cvičením v posilovně, napsala agentura Reuters.

Navzdory rostoucímu zájmu o zdravé stravování a výhody tělesného cvičení zůstává ve Francii návštěva tělocvičen stále neobvyklou aktivitou, které se věnuje jen menšina populace.
Počet cvičenců je zde nízký dokonce i v porovnání se situací v sousedním Španělsku a Itálii, jejichž obyvatelé vyznávají spíše poklidnější způsob života.

ČTĚTE TAKÉ:
Jak dodržet dietu při obědě v restauraci?
S třídenní dietou zhubnete 2 kila
Chcete ploché břicho? TIPY, jak na to

Důvodů je podle expertů několik: štědrý zdravotnický systém Francie, dlouhodobé upřednostňování venkovních sportů či nedostatek dobrých klubů, které jsou převážně situovány v metropoli a velkých městech.

"Připadá mi, že více lidí sedí v kavárnách, pokuřuje cigarety a popíjí kávu, než jich sportuje někde na čerstvém vzduchu ... Francouzi nevnímají fitness jako svůj životní styl," domnívá se americký konzultant v oblasti fitness Fred Hoffman, který žije v Paříži už 21 let.

"Fotbal, tenis a jízda na kole, to jsou tři nejoblíbenější sportovní aktivity Francouzů," uvedla Nadege Gaillardová, marketingová ředitelka klubu Club Med Gym, který v Paříži neotevřel novou pobočku již téměř deset let.

S nepříliš velkým zájmem Francouzů o cvičení souvisí podle odborníků i problematika celkového image. Jen málo celebrit se totiž v této zemi veřejně hlásí ke kultu zpoceného těla a námahy na posilovacích strojích.

Dokonce i záběr na francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho při rekreačním běhání po volbách v roce 2007 ukázal podle některých názorů příliš. "Chtěl bych raději vidět prezidenta v obleku než zpoceného," komentoval to tehdy filozof Alain Finkielkraut.

Francouzští zákazníci podle všeho dávají přednost účinkům krémů a kosmetiky, o které reklama tvrdí, že má zeštíhlující účinky. "Důvěřivost Francouzů neprospívá trhu zaměřenému na fitness," soudí Christophe Anandson z IHRSA.

Někteří experti věří tomu, že se situace změní, pokud vláda bude cvičení více propagovat, což by mohlo potenciálně ušetřit tamějšímu zdravotnickému systému hodně času i peněz.
 

 
2 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

hubnutí 14:54 10.10.2010
Nemáte čas na cvičení a chcete zhubnout. Poradíme Vám jak na to
www.tukydolu.cz