Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Za hodinu ztratit několik centimetrů třeba kolem pasu a navíc s trvalým účinkem? Zní to jako sen, proto jsme se rozhodli vyzkoušet, jestli neinvazivní liposukce funguje.

Kavitační liposukce: vyzkoušeli jsme NA VLASTNÍ KŮŽI

Vložit video na:

aktualizováno 27.09.2010, 14:08 | 27.09.2010, 00:00 | doma.cz / kor

Za hodinu ztratit několik centimetrů třeba kolem pasu a navíc s trvalým účinkem? Zní to jako sen, proto jsme se rozhodli vyzkoušet, jestli neinvazivní liposukce funguje.

Kavitační liposukce, která se také někdy nazývá jako neinvazivní či bezbolestná, je moderní způsob, který má odstranit přebytečný tuk z problémových partií. Salony také lákají na rychlost, klient už po necelé hodině zákroku má odcházet o několik centimetrů štíhlejší. Pokožka navíc není při zákroku poškozena, takže nenásleduje rekonvalescence a na kavitační liposukci si vlastně můžeme zaběhnout místo oběda a pak je možné se vrátit do práce. Zní to skvěle, ale funguje to?

Rozhodli jsme se, že metodu vyzkoušíme, abyste vy nemuseli případně utrácet za něco, co je jen reklamní trik a ve skutečnosti nefunguje. Ošetření probíhalo přístrojem Vacavite prestige v Centru krásy Bomton.

Tuk se odplaví z těla pryč

Před každým ošetřením si kosmetička klienta, který se musí svléknout do spodního prádla, nejprve změří na třech různých místech a na tělo mu lihovým fixem nakreslí značky. Je to proto, aby měření po zákroku probíhalo na stejném místě a úbytek byl tedy jasně rozpoznatelný.

Pak se místo, které čeká "hubnutí" potře chladivým gelem, aby přístroj ke kůži lépe přilnul. "Studilo to, ale dalo se to vydržet," vzpomíná redaktorka.

"Kavitační liposukce funguje na bázi ultrazvukové technologie, která narušuje podkožní tukové buňky. Tuk prochází metabolickými přeměnami a spolu s vodou ho tělo využije jako zdroj energie. Volné mastné kyseliny zpracují játra, stejně jako se to děje u jídla. Působením ultrazvuku buňka praskne a tuk se pak přes játra a ledviny dostává do lymfatického systému a klasickou cestou, močí, se vyloučí z těla ven," vysvětlila kosmetička z Centra krásy Bomton Monika Budzinová.

ČTĚTE TAKÉ:

Opravdu potřebujete shodit, nebo je to jen váš dojem?
Chytrý přístroj zjistí, jak na tom vaše tělo je

Hlavice přístroje, kterým kosmetička ošetřovala redaktorku magazínu doma.cz, obsahuje právě ultrazvuk a navíc i systém vacupress, který podtlakem zpevňuje a vyhlazuje kůži a bojuje proti celulitidě.

Pískalo mi v uších

Během ošetření třímám v ruce kovovou tyčinku, která mě má "uzemnit". Kosmetička mi namazala břicho gelem a pak přejížděla pomalými pohyby masážní hlavicí. Celou dobu jsem slyšela hnusný vysoký pisklavý zvuk.

"Nejvíc to píská v místech, kde jsou tukové polštářky nejsilnější. Zvuk však slyší jen klientka," vysvětlila Budzinová.

Kosmetička mne varovala, že mne břicho může bolet asi jako bych posilovala. Bolest se druhý den objevila, ale po hodině v posilovně tedy většinou cítím břišní svaly daleko víc.

Po samotné liposukci, která trvala 40 minut, následovala část, u které jsem se docela bavila - lymfodrenážní kalhoty. Nejprve jsem si musela obléknout jednorázové hygyienické kalhoty, které jsou opravdu na každou postavu, jen někdo by si do nich mohl přibrat ještě pár kamarádů. Poté mě kosmetička zabalila do přístroje a vše pečlivě spoustala suchými zipy. Přístroj zapnula a najednou se kalhoty kolem mne začaly nafukovat a já si po chvilce přišla jako ve skafandru. Pak se to vše vyfouklo a tak pořád dokola. I tato procedura trvá 40 minut.

"Lymfodrenážní nohavice se používají po kavitační liposukci na odvodnění. Tím přístrojem předtím se rozpustil tuk, který odchází lymfatickými cestami z těla ven a nohavice pomohou jeho lepšímu odplavení," vysvětluje Budzinová.

O 1,5 centimetru méně

Pak už následuje jen konečné měření. Na jednom místě mi zmizelo 1,5 centimetru, na dalších dvou místech pak po centimetru. Na první pohled nic moc výsledek, ale jsem ujištěna, že tělo bude tuk vyplavovat ještě dalších 14 dní. A opravdu. Nakonec jsem se zbavila ještě dalšícho centimetru na každém místě a kalhoty jdou hned lépe zapnout.

"Po ošetření nepijte alkohol ani sladké nápoje, nejlepší je obyčejná voda a to minimálně tři litry. Také nejezte tučná jídla, abyste do tělu zbytečně nedávali další tuk. Vždyť se ho chceme zbavit," doporučuje kosmetička. Vyšší příjem tekutin by měl být celých 14 dní. 

Kdo na kavitační liposukci a lymfodrenážní nohavice nesmí?
- těhotné ženy
- lidé, kteří mají problémy se srdcem či mají voperovaný kardiostimulátor
- pacienti po operaci, nebo ti, kteří mají kovovou náhradu v těle
- lidé s křečovými žilami
- nemocní epilepsií či rakovinou
- lidé s vysokým krevním tlakem

Kavitační liposukce se hodí pro ženy i muže. Zatímco muži si nechávají "odsát" především tuk na břiše, ženy trápí i další partie - boky a stehna. V salonu vám však ošetří téměř jakékoliv místo, o kterém jste přesvědčeni, že potřebuje zhubnout.

"Aby byl výsledek co nejlepší, doporučujeme alespoň tři návštěvy," uzavřela Monika Budzinová.

Výsledek

Musím říct, že po ošetření byl úbytek centimetrů cítit. Pro některé lidi, kteří se snaží zhubnout, může být kavitační liposukce dobrým pomocníkem. Není ale úplně levná a také není samospasitelná. Ať chceme nebo ne, bez zdravé stravy a pravidelného pohybu natrvalo stejně nezhubneme.
 

 
5 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Milena 10:50 06.04.2015
Já zkusila přístroj Bodyka a super spokojenost
http://www.queen-studio.cz/procedury/b...
Michaela 19:33 02.10.2010
Dobrý den,
mě by jen zajímalo jaký salon jste navštívila?
Děkuji Michaela
Zdravá snídaně 18:34 27.09.2010
Dopřejte tělu zdravou snídani a začnete spalovat tuky. Snídaně je základ dne. Více na www.snidejzdrave.cz/bezobtizi